Strona główna<<<2006<<<2007<<<2008<<<2009<<<2010<<<2011<<<2012<<<2013<<2014<<<2015<<<2016<<<2017

 

22 grudnia - Jasełka 2010

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Korycinie obejrzeli Jasełkę. Przedstawienie przygotowali uczniowie kl I "a" i III "a" SP pod kierunkiem p. A. Matel i p. A. Szubzda.


21 grudnia - zuchowy opłatek

Na ostatniej zbiórce przed Świętami Bożego Narodzenia zuchy ubrały choinkę oraz przygotowały wigilijny stół. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd. Nie zabrakło drobnych upominków od Mikołaja.


29 listopada-zuchowe Andrzejki
Zgodnie z tradycją, w wigilię św. Andrzeja gromada zuchowa zorganizowała wieczór magii i wróżb. Każdy miał okazję poznać swoją przyszłość. Wieczorek andrzejkowy dostarczył zuchom wielu niezapomnianych przeżyć.


23 listopada - Andrzejki 2010

Ostatni tydzień listopada to tradycyjnie okres  andrzejkowych zabaw. Jest okazja, aby poznać co nas czeka w przyszłości i chociaż wszyscy na wróżby patrzą z przymrużeniem oka - to i tak zabawa jest przednia.

Więcej zdjęć >>>


 

18 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do Obchodów Światowego Dnia Rzucania Palenia przypadającego w tym  roku 18 listopada. Kampania społeczna skierowana była do całego społeczeństwa. Więcej >>>


11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości. Dzień Patronów Szkół

Gminne obchody - program >>>


19 października - ślubowanie pierwszoklasistów

W obecności rodziców, nauczycieli i kolegów ze starszych klas, 36 - ciu  uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej i 50 - ciu Gimnazjum w Korycinie złożyło uroczyste ślubowanie - być dobrymi uczniami, rzetelnie wywiązywać się ze swoich obowiązków, godnie reprezentować szkołę i nie zawieść pokładanych w nich nadziei.


14 października - Dzień Edukacji Narodowej

Uroczystym apelem, przygotowanym przez uczniów klas V - tych i występem  kółka teatralnego z Gimnazjum, uczczono Dzień Nauczyciela w naszej szkole. Były kwiaty, wystąpienie Wójta Gminy Korycin, nagrody dla nauczycieli a na zakończenie rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich pracowników szkoły.


11 października - sejmowe podsumowanie ogólnopolskich konkursów organizowanych przez TGPzMMiW.

Delegacja uczniów i nauczycieli z naszej szkoły uczestniczyła w podsumowaniu ogólnopolskich konkursów organizowanych przez TGPzMMiW. Uroczystość odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu RP. >>>


29 września - Wojewódzki Sejmik Aksjologiczny Podlaskiej Rodziny Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej

Zespół Szkół w Korycinie był miejscem I Wojewódzkiego Sejmiku Aksjologicznego Podlaskiej Rodziny Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej, zorganizowanego pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty. W obradach uczestniczyły delegacje 12 szkół z naszego województwa >>>


23 września - wybory do samorządu uczniowskiego

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Korycinie wybrali swoich przedstawicieli do SU.

Przewodniczącymi zostali: Karolina Kiluk z 6 "a" w SP i Julita Wasilewska z 3 "a" w Gimnazjum. Opiekunami: p. Katarzyna Lenkiewicz w Gimnazjum i p. Barbara Stachelek w SP.


16 - 17 września - obchody 71 rocznicy napaści ZSRR na Polskę.

Młodzież gimnazjalna pod kierunkiem p. Kazimierza Szubzdy przygotowała okolicznościową  część artystyczną i przedstawiła ją społeczności szkolnej na uroczystym apelu.
Zuchy złożyły kwiaty i zapaliły znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza w Korycinie.


15 września - uroczyste otwarcie kompleksu boisk wraz z zapleczem sportowym przy Zespole Szkół w Korycinie

Z udziałem wielu dostojnych gości oddano do użytku naszym uczniom jeden z najnowocześniejszych i największych obiektów sportowych tego typu w  województwie. Otwarcia dokonał Wójt Gminy Korycin p. Mirosław Lech, z którego inicjatywy i przy osobistym zaangażowaniu powstała ta inwestycja.

Chociaż pogoda nie dopisała, uczniowie "sprawdzili" nową bieżnię rywalizując w międzyszkolnej sztafecie.


10 września - X Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku

Na jubileuszowy Marsz przybyli wraz z rodzinami Sybiracy z całej Polski oraz spoza jej granic. Motto tegorocznych uroczystości: "Tragiczne skutki agresji sowietów na Polskę". W obchodach patriotyczno - religijnych upamiętniających Polaków wywiezionych na Wschód uczestniczyło ponad 13 tys. osób. >>>


1 września - gminna inauguracja roku szkolnego 2010/2011

Uroczystą Mszą Św. i złożeniem kwiatów pod pomnikami w Korycinie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po raz pierwszy, wspólnie z uczniami ZS w Korycinie,  w uroczystym apelu uczestniczyły przedszkolaki. Pani Dyrektor Ewa Bojarzyńska poinformowała o najistotniejszych zmianach czekających nas w nowym roku szkolnym.. Głos zabrał również Wójt Gminy Korycin Pan Mirosław Lech i przedstawiciel Policji.


1 września - w hołdzie bohaterom Września '39

W 71 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, przebywająca w Gdańsku na uroczystościach XXX - lecia NSZZ "Solidarność" delegacja uczniów Zespołu Szkół w Korycinie, zwiedziła Pole Bitewne Westerplatte i złożyła wiązanki na Cmentarzu i pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża.


31 sierpnia - na zjeździe "Solidarności" w Gdańsku

W dniach 29 - 31 sierpnia 2010 r. delegacja uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół w Korycinie brała udział w uroczystościach 30 - tej rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania NSZZ "Solidarność" w Gdańsku >>>


22 sierpnia - gimnazjaliści na uroczystości obchodów 30 - lecia NSZZ "Solidarność"

Uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielami uczestniczyli w uroczystości obchodów 30 - lecia NSZZ "Solidarność" zorganizowanych w Białymstoku. O godz. 11 00 odbyła się Msza Św.
w Katedrze Białostockiej , podczas której poświęcono witraż bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
>>>


24, 25 czerwca - podsumowanie roku sportowego, uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań wyników w nauce, sukcesów w konkursach przedmiotowych i sportowych, osobistych dokonań uczniów. Tytuł Najlepszego Ucznia Gimnazjum w roku szkolnym 2009/2010 uzyskał Bartek Łukaszuk, zaś w Szkole Podstawowej - Urszula Pochodowicz. Najlepszymi sportowcami zostali: Grzegorz Puzanowski z Gimnazjum i Basia Skrzypko ze SP.
Laureatom gratulujemy, wszystkim uczniom życzymy słonecznych i jak najdłuższych wakacji.

Więcej zdjęć >>>


24 czerwca - Konkurs plastyczny o tematyce patriotycznej. Protokół z posiedzenia komisji oceniającej prace. Więcej >>>


14, 15 czerwca - "Dzień Języków"

Blok zajęć edukacyjno - wychowawczych, przygotowanych przez nauczycielkę języka niemieckiego i rosyjskiego - p. Joannę Konończuk, rozpoczęło przedstawienie klasy III "a" Gimnazjum pt. "Wyprawa do Niemiec". Więcej >>>


8 czerwca - "Podróż z piosenką"

Już po raz siódmy w naszej szkole uczniowie najmłodszych klas zaprezentowali swoje zdolności wokalne na Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Dziecięcej p.h. "Podróż z piosenką", zorganizowany przez P. Beatę Grzybowską i P. Joannę Siniło. Konkurs przebiegał w radosnej, prawie już wakacyjnej atmosferze. Laureaci otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Pozostali uczestnicy - dyplomy i drobne upominki.

Wyniki konkursu i galeria zdjęć >>>


28 maja - Projekt Biblioteki Zespołu Szkół w Korycinie najlepszy

W Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego konkursu na najciekawszy projekt realizowany w Internetowym Centrum Informacji Multimedialnej. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Marszałka Województwa Podlaskiego i Prezydenta Miasta Białegostoku. Nasza biblioteka zajęła I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych.

 Więcej >>>

 


21 maja - XXIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Baje, Bajki, Bajeczki”

21 maja odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku wojewódzki finał konkursu recytatorskiego „Baje, Bajki, Bajeczki”. Na konkursie spotkali się recytatorzy z całego województwa zakwalifikowani wcześniej podczas eliminacji gminnych. Cieszy więc fakt, że wśród tak licznej grupy uczennice naszej szkoły Urszula Kopciewska (IV „a”) i Izabela Trykozko (IV „b”) zajęły III miejsce w kategorii klas IV-VI. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


19 maja - "Majówka Grassroots"

W ramach obchodów pierwszego w Polsce dnia GRASSROOTS wyznaczonego przez Prezydenta UEFA Michela Platiniego oraz Komitet Wykonawczy UEFA na terenie Zespołu Szkół oraz kompleksie boisk "Orlik 2012" w Korycinie odbył się festyn sportowo - rekreacyjny dla uczniów oraz ich rodzin.

Galeria zdjęć>>>


15 maja - Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej

17 Gromada Zuchowa uczestniczyła w V Hufcowym Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej, który odbył się w Dąbrowie Białostockiej. Zuchy otrzymały puchar za zajęcie I m-ca w kategorii gromad zuchowych. Julita Andrysewicz zdobyła II m-ce w kategorii solistów. Grupa wokalna w składzie: Julita Andrysewicz, Paulina Chwiećko, Edyta Gołko zajęła II m-ce w swojej kategorii.


14 maja - „Spotkaniu ze współczesną literaturą polską, czyli co warto przeczytać"

W trakcie spotkania ogłoszono i nagrodzono zwycięzcę konkurs czytelniczego. Nagrodę otrzymała Sylwia Lengiewicz  - ucz. kl. I b.  W miłej atmosferze zaprezentowano książki autorstwa M.  Musierowicz, K. Siesickiej, D. Terakowskiej, M. Fox, A. Onichimowskiej, A. Tyszki. Następnie wszyscy degustowali słodkie frykasy przygotowane przez uczennice wg przepisów zawartych
w książce M. Musierowicz pod tytułem „Całuski pani Darling”. W spotkaniu uczestniczyła pani dyrektor Ewa Bojarzyńska, pani Małgorzata Glińska. Imprezę przygotowała p. Celina Baranowska.


13 maja - podsumowanie Szkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Unii Europejskiej

Dnia 13 maja 2010 r. w Gimnazjum w Korycinie odbyło się rozdanie nagród i dyplomów w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Krajach UE. Konkurs odbył się z okazji Święta Unii Europejskiej. 
Test, przygotowany przez opiekuna Szkolnego Klubu Europejskiego – Wandę Postołowicz,  napisało 15 uczniów. Najwyższe wyniki uzyskali: Iwona Kowalewska – kl. Ia, Bartłomiej Łukaszuk – kl. IIIa
i Martyna Kitlasz – kl. Ia. Ci uczniowie otrzymali albumy książkowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy.


11 maja - sukces Urszuli Pikus

W II Konkursie Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla Gimnazjalistów Województwa Podlaskiego, który odbył się w ubiegły wtorek w Gimnazjum im. Armii Krajowej w Dąbrowie Białostockiej, Urszula Pikus z kl. II "a" uzyskała tytuł Laureata. Do Konkursu uczennicę przygotował p. Kazimierz Szubzda. Gratulujemy!


30 kwietnia, 3 maja -  w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uroczystą akademią poświęconą 219 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i złożeniem kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, rozpoczęliśmy obchody Majowego Święta.
3 maja 2010 r. poczty sztandarowe Szkoły uczestniczyły we Mszy Św., połączonej z uroczystą procesją, za Ojczyznę i kombatantów Gminy Korycin.


27 kwietnia - Egzamin Gimnazjalny 2010 -  rozpoczęty!

31 uczniów klas trzecich, jak zwykle, od części humanistycznej rozpoczęło egzamin gimnazjalny.

We środę cz. matematyczno - przyrodnicza, czwartek - język obcy ... i po strachu.


22 kwietnia - "Edukacja - naturalnie! ... " w Poczopku

W ramach realizacji szkolnego projektu: "Edukacja - naturalnie! Akcja edukacyjna dla młodzieży szkolnej z obszarów "Natura 2000" Polski Północno - Wschodniej" - 45 uczniów naszej szkoły uczestniczyło w atrakcyjnej wycieczce edukacyjnej do Poczopka. Choć pogoda nie dopisała, wszyscy z radością poznawali uroki zakątków Puszczy Knyszyńskiej.


22 kwietnia - eliminacje powiatowe XXXIII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.
Reprezentanci naszej Szkoły w składzie: Karolina Kiluk, Dawid Kopciewski, Maciej Marcinkiewicz i Aleksandra Kitlasz, uczestniczący w tych zawodach po raz pierwszy, zajęli punktowane VI miejsce
w gronie 11 zespołów.


20 kwietnia 2010 r. - w hołdzie Marszałkowi
Delegacja złożona z przedstawicieli wszystkich klas Szkoły w Korycinie i przedszkolaków, z pocztami sztandarowymi, uczestniczyła w pożegnaniu tragicznie zmarłego, zasłużonego związkowca, wybitnego polityka, wieloletniego parlamentarzysty reprezentującego nasz region, Wicemarszałka Sejmu - Krzysztofa Putry.
Uczniowie złożyli także wieńce pod pomnikami: Ofiar Katynia i "Solidarności".


15 kwietnia 2010 r. - w Zespole Szkół w Korycinie odbyła się akademia ku czci ofiar Katynia pomordowanych w 1940 r. Uczniowie z klas IV –V  przedstawili montaż słowno –poetycki, w którym ukazana została tragiczna historia elit II Rzeczpospolitej. Nawiązano równie wydarzeń z dnia 10 kwietnia, gdzie pod Smoleńskiem w katastrofie lotniczej zginął Prezydent Polski Lech Kaczyński, jego żona Maria Kaczyńska oraz wielu posłów, senatorów, dostojników kościelnych, wojskowych, kombatantów, członków rodzin katyńskich. Przy krzyżach symbolizujących pomordowanych w Katyniu warty honorowe zaciągnęły zuchy. Apel przygotowała nauczycielka historii Celina Baranowska.


ŻAŁOBA NARODOWA ŁĄCZYMY SIĘ W BÓLU W OBLICZU WIELKIEJ NARODOWEJ TRAGEDII ŻEGNAMY NASZEGO PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO I WSZYSTKIE OFIARY KATASTROFY

Uczniowie wraz z nauczycielami Zespołu Szkół w Korycinie, w powadze i zadumie, uczcili pamięć tragicznie zmarłych w sobotniej katastrofie przedstawicieli najwyższych władz naszego kraju.
Dnia 12 kwietnia 2010 r. zajęcia rozpoczęły się apelem, po którym wszystkie klasy na czele z pocztami sztandarowymi udały się pod Pomnik Kombatantów i Pomnik Jana Pawła II, gdzie złożono wiązanki kwiatów i zapalone znicze.


31 marca 2010 - wręczenie zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych ze szkół podstawowych.

W SP Nr 19 w Białymstoku, przedstawiciele Kuratorium Oświaty w B-stoku i Urzędu Marszałkowskiego, wręczyli zaświadczenia potwierdzające zdobycie tytułu Laureata WKP uczniom ze szkół podstawowych woj. podlaskiego. W gronie wyróżnionych znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Urszula Pochodowicz (informatyka) i Dawid Jurkowski (przyroda). Gratulujemy.


25 marca - "Topienie Marzanny"
Uczniowie kl. I - III w barwnym korowodzie przemaszerowali  ulicami Korycina z "Marzanną" nad rzekę. Starodawnym zwyczajem pożegnali zimę. Do szkoły wrócili z "Gaikiem" - symbolem wiosny.


„Znaki wiary i pamięci. Dokumentacja i rejestracja krzyży i kapliczek przydrożnych Ziemi Korycińskiej”
Nakładem Zespołu Szkół w Korycinie ukazała się książka pod redakcją Barbary Szypulskiej „Znaki wiary i pamięci. Dokumentacja i rejestracja krzyży i kapliczek przydrożnych Ziemi Korycińskiej”. Publikacja jest efektem ponad półrocznej pracy uczniów i nauczycieli realizujących projekt edukacyjny, którego celem było zinwentaryzowanie występujących na terenie gminy obiektów tzw. małej architektury sakralnej, ich opisanie oraz wykonanie dokumentacji zdjęciowej.
W książce, oprócz fotografii i opisów krzyży i kapliczek, zamieszczone zostały rysunki utalentowanej plastycznie uczennicy kl. II "a" – Małgorzaty Lengiewicz. Zapraszamy do zapoznania się z naszą publikacją „Znaki wiary i pamięci”.
Więcej >>>

 

 


20 marca - Zuchowy Wielobój Sprawnościowy

W Sokółce odbył się Zuchowy Wielobój Sprawnościowy. W turnieju uczestniczyły gromady z Hufca Sokółka. Drużyny rywalizowały ze sobą w ośmiu konkurencjach. Nasze zuchy zajęły II miejsce.


20 marca - finał X Konkursu Wiedzy Biblijnej dla Gimnazjalistów

116 uczniów z 65 szkół wzięło udział w X jubileuszowym Konkursie Wiedzy Biblijnej. W trakcie zawodów, między kolejnymi etapami, uczniowie wysłuchali wykładów i uczestniczyli w warsztatach tematycznych prowadzonych przez zaproszonych gości. Konkursowi towarzyszyła promocja książki pod red. Barbary Szypulskiej „Znaki wiary i pamięci. Dokumentacja i rejestracja krzyży i kapliczek przydrożnych Ziemi Korycińskiej” oraz wystawa grafik Małgosi Lengiewicz z kl. 2 "a" Gimnazjum w Korycinie.
Najlepszym znawcą Biblii okazał się Rafał Oleksiuk z Siemiatycz przed Marcinem Jasionowskim
i Pauliną Butkiewicz z Suwałk.

Więcej >>>


19 marca - Dawid Jurkowski laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego

Więcej >>>


12 marca - Urszula Pochodowicz laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki.

W finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki Urszula Pochodowicz z kl. VI "b"  zdobyła tytuł Laureatki. Karolina Kucharska, z tej samej klasy - tytuł Finalistki.

Więcej >>>


11 marca 2010 - IX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Utworów Leonardy Szubzdy
ph "Między milczeniem a krzykiem"

Więcej >>>


22 lutego - Konkurs Wiedzy Pożarniczej
W ubiegły wtorek w Zespole Szkół odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, w których uczestniczyło 47 uczniów.
W SP najlepsi byli: Sylwia Postołowicz kl. VI a, Edyta Ołdziejewska kl. VI b, Paweł Urban kl. VI a,
z Gimnazjum - Marlena Lachowicz kl. II a, Michał Wróbel kl. I b, Małgorzata Lengiewicz kl. II a.


20 lutego - Dzień Myśli Braterskiej.
Delegacja zuchów uczestniczyła w hufcowym spotkaniu środowisk harcerskich w Sokółce. Każda drużyna prezentowała zadanie, które zrealizowała na rzecz swojego środowiska. Były również harcerskie piosenki i pląsy.


16 lutego - Wojewódzki Konkurs Historyczny, etap rejonowy.

Wyniki >>>


20 stycznia - dyskoteka choinkowa SP
Świetną zabawę uatrakcyjniło widowisko: "Co król jada na śniadanie?", przygotowane przez uczniów klasy 4 "a" (wych. p. Marta Kiersnowska). Fundusze, uzyskane z dobrowolnych wpłat widzów, zostaną przeznaczone na organizację szkolnego radiowęzła.


18 stycznia - zuchowy bal karnawałowy
Szybko mijał czas  przy dyskotekowej muzyce i zuchowych pląsach na zorganizowanym przez gromadę zuchową baliku karnawałowym. Uczestniczyły w nim goście z 6 BGZ ze Szkoły Podstawowej nr 49 w Białymstoku.


4 stycznia 2010 - "Jezusa przywitajcie nowonarodzonego" - Jasełka 2009.  

Spektakl Jasełek, w wykonaniu uczniów naszej szkoły, mogliśmy obejrzeć w przedświąteczny wtorek. 4 stycznia "artyści" zaprezentowali się po raz drugi, tym razem rodzicom i innym zaproszonym gościom. Widowisko przygotował ks. Adam Bułatewicz wraz z zespołem nauczycieli.

Więcej zdjęć >>>