Strona główna<<<2006<<<2007<<<2008<<<2009<<<2010<<<2011<<<2012<<<2013<<<2014<<<2015<<<2016<<<2017

"Kolęda płynie z wysokości..."

21.12.2012 r. po niezwykle długich i wyczerpujących przygotowaniach oraz setkach prób uczniowie z koła tanecznego Szkoły Podstawowej oraz koła teatralnego z Gimnazjum pod kierunkiem p. Marty Orzołek i p. Anny Stankiewicz oraz z ogromnym wsparciem p. Elżbiety Rudzińskiej zaprezentowali społeczności szkolnej, a więc uczniom, nauczycielom, pracownikom, a także zaproszonym gościom Jasełka. Więcej >>>


23 grudnia - przekazanie Betlejemskiego Światełka Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju przywożone jest z Groty Narodzenia Chrystusa w Betlejem przez austriackich skautów. Polscy harcerze otrzymują je od słowackich kolegów. Gromada Zuchowa odebrała Betlejemskie Światło Pokoju z Chorągwi Białostockiej ZHP. Zuchy przekazały światełko przedszkolakom z Korycina. Było ono również zapalone podczas spotkania opłatkowego w Zespole Szkół. W niedzielę delegacja zuchów zaniosła Betlejemskie Światło Pokoju do Kościoła w Korycinie, skąd ludzie mogli je wziąć do swoich domów.


Warsztaty plastyczne

W grudniu uczniowie z klasy III "b" Gimnazjum uczestniczyli w warsztatach plastycznych przygotowanych przez pensjonariuszy Domu Gościnnego w Dzięciołówce.
W czasie zajęć wykonano anioły z gipsu i drewna z przeznaczeniem na wystrój sali katechetycznej.


19 grudnia - zuchowy opłatek

Na ostatniej zbiórce przed Świętami Bożego Narodzenia zuchy ubrały choinkę i przygotowały symboliczny wigilijny stół. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd. Nie zabrakło drobnych upominków od Mikołaja.


13 grudnia - udział w uroczystościach upamiętniających wprowadzenie stanu wojennego

Uczniowie klas pierwszych Gimnazjum im. "Solidarności" w Korycinie na zaproszenie Patrona uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających wprowadzenie stanu wojennego w Polsce.
W siedzibie NSZZ "Solidarność" odbyło się spotkanie z panem Przewodniczącym Józefem Mozolewskim, który przedstawił prezentację multimedialną o stanie wojennym, opowiadając również o własnych przeżyciach. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu zadając prowadzącemu mnóstwo pytań.
Więcej >>>


12 grudnia - apel w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

 W przeddzień 31 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, uczniowie klas pierwszych Gimnazjum przygotowali program artystyczny poświęcony ruchowi solidarnościowemu 
i konsekwencjom wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w 1981 roku.

Podczas apelu ogłoszono wyniki konkursu ""Solidarność" - nasz Patron" rozegranego w ubiegły piątek. Zwyciężył Marcin Kozłowski z klasy I "a" przed Kasią Buzun i Pauliną Kamińską z klasy I "b". Konkurs zorganizował Pan Kazimierz Szubzda.


6 grudnia - wręczenie stypendiów uzdolnionym uczniom z województwa podlaskiego

W Teatrze Dramatycznym im. A. Węgierki w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów w ramach projektu „Wsparcie stypendialne dla uzdolnionych uczniów 2012” zorganizowana przez Urząd Marszałkowski  w  Białymstoku. Gimnazjum w Korycinie reprezentowała Pani Dyrektor Ewa Bojarzyńska wraz z wyróżnionymi uczennicami: Sylwią Lengiewicz, Natalią Kozłowską, Barbarą Skrzypko, które odebrały Certyfikaty dla najzdolniejszych 200 uczniów z naszego województwa. Gratulujemy uczennicom i ich rodzicom!28 listopada - Zuchowe Andrzejki

Zgodnie z tradycją św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pragnącym poznać, jaka przyszłość ich czeka. W związku z tym zuchy  przygotowały szereg interesujących wróżb. Można było się m.in. dowiedzieć jakie prezenty przyniesie Mikołaj,  dokąd dzieci pojadą na wakacje oraz poznać imię przyszłej żony lub męża. Było wiele śmiechu.


Sukces w konkursie czytelniczym

Dnia 9 listopada 2012 r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku odbył się drugi etap wojewódzkiego konkursu czytelniczego „Czy znasz twórczość Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk?” objętego honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora  Oświaty, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Z przyjemnością informujemy, że ucz kl. I A naszego gimnazjum – Urszula Baranowska jest jedną z dziewięciu laureatek tego konkursu i uhonorowana została wyróżnieniem. Koordynatorami przygotowań konkursowych były p. Barbara Szypulska i p. Celina Baranowska. Gratulujemy! Dyplomy >>>


12 listopada - Dzień Patronów Szkół

Przedstawicieli władz samorządowych, duchowieństwa i reprezentantów uczniów z zaprzyjaźnionych szkół gościliśmy na obchodzonym w miniony poniedziałek Dniu Patronów. Głównym punktem uroczystości było  przedstawienie: "Dwa głosy o 11 listopada" w wykonaniu uczniów klas trzecich Gimnazjum. Mogliśmy również obejrzeć wystawę poświęconą Patronom i porozmawiać na temat burzliwej historii naszego kraju.


11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Korycinie rozpoczął koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu uczennic Gimnazjum,  poprzedzający Mszę Św. w intencji Ojczyzny i społeczności Zespołu Szkół w Korycinie. Po uroczystościach w kościele zebrani, na czele z pocztami sztandarowymi, udali się na Rynek w Korycinie, gdzie pod pomnikiem poświęconym bohaterom walk o niepodległość naszej Ojczyzny złożono wieńce.


8 listopada Dniem Zdrowego Żywienia
Już po raz drugi uczniowie klas I - III SP wraz z wychowawcami  wzięli  udział  w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. W tym dniu dzieci zjadły wspólne, drugie i co najważniejsze – zdrowe śniadanie. Do akcji włączyły się mamy uczniów, które wyposażyły swoje pociechy w zdrowe produkty. Nasi uczniowie znają zasady zdrowego odżywiania, wiedzą co należy jeść, co jest smaczne i zdrowe. Wiedzą, że do szkoły powinni wychodzić po spożytym śniadaniu i codziennie jeść  świeże owoce i warzywa.


Dominika Kosiło wyróżniona w konkursie „Z Naturą 2000 za pan brat”

7 listopada w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego odbył się II Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Regionie pt. „Z Naturą 2000 za pan brat”, zorganizowany przez Departament Edukacji Sportu i Turystyki, przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Dodatkowo impreza została objęta Honorowym Patronatem Posła na Sejm RP Roberta Tyszkiewicza. Więcej >>>


Podsumowanie ogólnopolskich konkursów organizowanych przez Towarzystwo Gimnazjów Poszukujących z Małych Miast i Wsi

Dnia 22 października 2012 r. w gmachu Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyło się uroczyste podsumowanie ogólnopolskich konkursów organizowanych przez Towarzystwo Gimnazjów Poszukujących z Małych Miast i Wsi. Na uroczystość zostali zaproszeni m.in.: Wicepremier Rządu RP Waldemar Pawlak, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba. Więcej >>>


Porządkowanie Grobu Nieznanego Żołnierza

Przed Świętem Zmarłych gromada zuchowa  udała się na cmentarz w Korycinie, by uporządkować Grób Nieznanego Żołnierza. Zuchy wyrzuciły do kontenera wypalone znicze, umyły płytę nagrobną, wymiotły suche liście. Postawiły na grobie wazon z biało - czerwonymi kwiatami i zapaliły znicze. Krótką modlitwą uczciły pamięć poległych żołnierzy.


26 października - II miejsce Julity Andrysewicz w konkursie plastyczno - fotograficznym

W siedzibie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku odbyło się podsumowanie konkursu plastyczno – fotograficznego „Przyroda wokół mnie”. Konkurs skierowany był do uczniów klas IV-VI wszystkich szkół podstawowych województwa podlaskiego. Nadesłano 1030 prac fotograficznych i 436 prac plastycznych wykonanych przez 762 uczniów z 75 szkół województwa podlaskiego. W kategorii praca fotograficzna Julita Andrysewicz uczennica klasy V "B" Szkoły Podstawowej w Korycinie, zajęła 2 miejsce. Opiekunem uczennicy jest p. Grażyna Myszkowska (nauczyciel przyrody).
Konkurs organizowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.


Dnia 23 października 2012 r.

W Muzeum Ratusz w Białymstoku odbyła się uroczysta  gala II Międzynarodowego  Konkursu "Polak - to brzmi dumnie". Na konkurs napłynęło 2000 prac z całego świata. Nasza uczennica Natalia Matel zajęła zaszczytne III miejsce za pracę literacką. Na zdjęciu z opiekunem. Gratulacje.


18 października - ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów

W ubiegły czwartek byliśmy świadkami podniosłej uroczystości. Uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Korycinie złożyli ślubowanie i zostali symbolicznie pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów.

Również w tym dniu obchodziliśmy w naszej szkole, Dzień Edukacji Narodowej.

Tradycyjnie po południu odbyła się "otrzęsinowa" dyskoteka, na której uczniowie starszych klas przygotowali zestaw wymyślnych zadań dla pierwszaków. Wszyscy z uśmiechem  poddali się próbie i w miłej atmosferze bawiliśmy się do późnych godzin wieczornych.


11 października - Europejski Dzień Języków

W ramach Europejskiego Dnia Języków klasy trzecie gimnazjum przygotowały (pod kierunkiem pani Katarzyny Lenkiewicz i pani Katarzyny Waśkiewicz) przedstawienie pt. „Podróż po Europie“ oraz quiz na temat wiedzy o krajach europejskich. W tym roku organizowany 26 września w 45 krajach Europejski Dzień Języków odbywa się pod hasłem „Ucz się języków - Bądź aktywny!”. Inicjatywa ta ma na celu wspieranie i promowanie edukacji językowej.


29 września - konferencja: "Ku dorosłości"

W minioną sobotę 29.09.2012r przedstawicielki Samorządu Szkolnego Gimnazjum – Magdalena Waszczeniuk oraz Urszula Pochodowicz wraz z p. pedagog Martą Orzołek wzięły udział w Konferencji Rzecznika Praw Dziecka „Ku dorosłości”. Konferencja odbywała się w nowo otwartym gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej – Europejskim Centrum Sztuki w Białymstoku.
Więcej >>>


20 września - wybory Samorządu Uczniowskiego

99 uczniów w Szkole Podstawowej i 113 w Gimnazjum wybrało swoich przedstawicieli do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2012/2013. Największym zaufaniem uczniowie obdarzyli Zuzannę Wynimko, uczennicę klasy 6a, powierzając jej funkcję Przewodniczącej Samorządu w SP.

W Gimnazjum Przewodniczącą została Magdalena Waszczeniuk z 3b.

Opiekunami Samorządów Uczniowskich zostali: p. Barbara Stachelek -  w SP i p. Adam Bojarzyński w Gimnazjum. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.


17 września - apel upamiętniający 73 rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

Programem artystycznym, o charakterze patriotycznym, w wykonaniu uczniów Gimnazjum uczciliśmy ofiary agresji ZSRR na nasza Ojczyznę we wrześniu 1939 r.
Po zakończonym apelu przedstawiciele Gromady Zuchów złożyli kwiaty pod Pomnikiem Kombatantów na Rynku w Korycinie.


15 września - podsumowanie współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2011/2012

W sobotę 15 września na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2012/2013, w czasie której nastąpiło podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół za rok szkolny 2011/2012. W klasyfikacji generalnej gimnazjów małych województwa podlaskiego, Gimnazjum w Korycinie zajęło bardzo dobre V miejsce, na 61 sklasyfikowanych szkół (również V miejsce w kategorii dziewcząt). Za sukcesy sportowe naszych uczniów w ubiegłym roku szkolnym, pani dyrektor Ewa Bojarzyńska odebrała puchar i gratulacje od Podlaskiego Kuratora Oświaty pana Jerzego Kiszkiela oraz Prezesa Podlaskiego Województwa Szkolnego Związku Sportowego pana Tadeusza Arłukowicza.


7 września - XII Międzynarodowego Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

Poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Korycinie uczestniczyły w uroczystościach XII Międzynarodowego Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru, który przebiegał pod hasłem: "Wracamy do Ciebie Polsko…". W tym roku objął je patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, który swoją obecnością zaszczycił Białystok w pierwszym dniu uroczystości.
Około 11 tysięcy uczestników Marszu zgromadziło się pod Pomnikiem Katyńskim. W imieniu Sybiraków głos zabrał  Prezes Zarządu Głównego Związku Sybiraków - pan Tadeusz Chwiedź. Po
uroczystym błogosławieństwie pochód ruszył ulicami miasta w kierunku Kościoła Św. Ducha.
Uroczystości zakończyły się  przy Pomniku Grobie Nieznanego Sybiraka.


3 września 2012 - rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

Pierwszy dzień nowego roku szkolnego uczniowie Zespołu Szkół w Korycinie i przedszkolaki tradycyjnie rozpoczynają udziałem we Mszy Św.
W drodze powrotnej z kościoła zatrzymaliśmy się na Rynku, aby wysłuchać przemówienia Pana Wójta Mirosława Lecha i złożyć  kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości.

Po powrocie do szkoły odbył się uroczysty apel, na którym Pani Dyrektor Ewa Bojarzyńska serdecznie przywitała zgromadzonych uczniów i ich rodziców, szczególnie ciepło zwracając się do pierwszaków. Omówiła kalendarz roku szkolnego i zmiany jakie nas czekają.
 Spotkaniem z wychowawcami w klasach zakończyliśmy pierwszy dzień w nowym roku szkolnym


Ogłoszenie

Zaproszenie do złożenia oferty dot.: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na „Dostawę Oleju  Opałowego na potrzeby Zespołu Szkół w Korycinie. Czytaj >>>


Uwaga rodzice! Wyprawka szkolna. Czytaj >>>


29 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012

Udziałem we Mszy Św. rozpoczęliśmy ostatni dzień roku szkolnego. Na uroczystym apelu pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów z klas trzecich Gimnazjum. Przedstawiciel  Patrona Gimnazjum, Pan Przewodniczący Józef Mozolewski i Wójt Gminy Korycin Pan Mirosław Lech wręczyli stypendia i nagrody najlepszym uczniom. Tytuł Najlepszego Ucznia w roku szkolnym 2011/2012 uzyskała Sylwia Lengiewicz z Gimnazjum i Urszula Baranowska ze Szkoły Podstawowej. Były podziękowania,  program artystyczny i po spotkaniu z wychowawcami w klasach rozpoczęliśmy upragnione wakacje. Do zobaczenia we wrześniu.


28 czerwca - podsumowanie roku sportowego 2011/2012

Tradycyjnie w przeddzień zakończenia roku szkolnego w Zespole Szkół w Korycinie odbywa się podsumowanie osiągnięć i sukcesów w różnego rodzaju konkursach i zawodach sportowych. Za  uzyskane wyniki uczniowie otrzymują nagrody ufundowane przez Wójta Gminy. Szczególnym wydarzeniem jest ogłoszenie wyników na najlepszego sportowca szkoły. W tym roku szkolnym najlepszym sportowcem w SP został Bartek Lachowicz z klasy 6a, w Gimnazjum Barbara Skrzypko z klasy 2b. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.


27 czerwca - "Wojewódzkie Rozpoczęcie Wakacji" - festyn nad zalewem w Korycinie

Komenda Wojewódzka Policji, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Białymstoku oraz Urząd Gminy w Korycinie to organizatorzy festynu, w trakcie którego promowane były różnorodne formy profilaktyki bezpiecznego spędzania letnich wakacji. W imprezie uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół w Korycinie oraz ich koledzy z innych szkół. Wszyscy bawili się świetnie, uczestnicząc w różnego rodzaju konkursach i obserwując pokazy służb ratowniczych. Dziękujemy Organizatorom i czekamy na kolejne, tak udane imprezy. 


Sukces naszych uczennic w konkursie recytatorskim "Znad Biebrzy"

Sylwia Lengiewicz i Natalia Matel zdobyły dwie równorzędne nagrody w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Twórców Regionalnych "Znad Biebrzy", który odbył się 29 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Białostockiej. Serdecznie gratulujemy!


16 czerwca - integracyjna imprezka zuchowa

W Zespole Szkół w Korycinie odbyło się spotkanie gromad zuchowych z Hufca Sokółka. W imprezie uczestniczyły:4GZ "Lwiątka" z Nowego Dworu, 32GZ "Wilczki" z Sokółki oraz 17GZ "Krasnoludkowy Ród" z Korycina. Pogoda i humory dopisały. Po przeprowadzeniu zabaw integracyjnych zuchy udały się na boisko, gdzie odbyły się  konkurencje sportowe. Więcej >>>


11 czerwca - z wizytą w siedzibie Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność"

W odpowiedzi na zaproszenie patrona, uczniowie klas I Gimnazjum im. "Solidarności" w Korycinie odwiedzili siedzibę Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność" w Białymstoku. Spotkali się tam z Przewodniczącym p. Józefem Mozolewskim, wysłuchali jego wystąpienia na temat działalności Związku oraz obejrzeli krótki film o tematyce  historycznej. Uczniowie zaprosili p. Przewodniczącego do naszej szkoły uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po spotkaniu odbyła się wycieczka z przewodnikiem po najciekawszych miejscach w Białymstoku. Wyjazd został  sfinansowany przez ZR Podlaskiego NSZZ Solidarność.


1 czerwca - Dzień Dziecka w Zespole Szkół w Korycinie

W Dniu Dziecka w Zespole Szkół w Korycinie odbył się festyn rekreacyjno - sportowy "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Celem imprezy było umacnianie więzi rodzinnych, realizacja szkolnego programu profilaktyki oraz celów kampanii "ZTU" - przeciwdziałanie uzależnieniom, propagowanie zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień i przemocy, stwarzanie możliwości czynnego wypoczynku oraz kształtowanie postaw fair play. Więcej >>>


Podsumowanie projektu „Technika i tradycja łączy pokolenia w Gminie Korycin”
1 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie projektu „Technika i tradycja łączy pokolenia w Gminie Korycin” realizowanego we współpracy ze Związkiem Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. Uczniowie zaprezentowali różnorodne prace plastyczne oraz fotograficzne podczas jednej wystawy. Dziennikarz Dominik Sołowiej (prowadzący zajęcia filmowe) omówił efekty warsztatów. Uczestnicy projektu: uczniowie i dziadkowie oraz pozostali goście, m.in. Wójt Gminy Korycin Mirosław Lech, przedstawiciele samorządu gminnego, uczniowie i nauczyciele z Nowych Piekut (szkoły podstawowej realizującej ten sam projekt) obejrzeli przedstawienie teatralne „Wesele żydowskie w Gminie Korycin” w wykonaniu pensjonariuszy z Domu Gościnnego w Dzięciołówce.


Finały XIII Gimnazjady w lekkiej atletyce im.Stanisława Baszenia

26.05.2012 r. na stadionie Miejskim w Białymstoku odbyły się Finały XIII Gimnazjady w lekkiej atletyce im.Stanisława Baszenia. Prawo startu w tych zawodach uzyskuje tylko 16 najlepszych zawodników w poszczególnych konkurencjach z województwa podlaskiego.
Naszą szkołę reprezentowali: w biegu na 1000m Barbara Skrzypko, w biegu na 600 m Sylwia Rydzewska, w chodzie na 3 km Magdalena Waszczeniuk , w chodzie na 5 km Jakub Kopciewski. Pierwsze miejsce po świetnym biegu zajęła Barbara Skrzypko. Dobrze też wypadli inni finaliści: Sylwia była 7 , Magda ukończyła konkurencję na 6 miejscu a Kuba był 9. Brawo!


15 - 16 maja  - Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Dnia 16 maja 2012 r. odbyła się IV Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego na Jasną Górę. To już kolejne spotkanie szkół prymasowskich zorganizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Instytut Prymasowski w Warszawie. Spotkanie było dziękczynieniem za życie i posługę Prymasa Tysiąclecia oraz okazją do głębszego poznania jego nauczania i postawy. Więcej >>>


15 maja - finał IV Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

W Zespole Szkół Samorządowych w Dąbrowie Białostockiej odbył się finał wojewódzki IV Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla gimnazjalistów z województwa podlaskiego. Do finału zakwalifikowało się sześćdziesięciu uczniów z 37 gimnazjów. Uczennica naszego gimnazjum -  Barbara Skrzypko została laureatką tego konkursu. Gratulujemy!


Podziękowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej

Na ręce Pani Dyrektor Ewy Bojarzyńskiej otrzymaliśmy Podziękowanie z Ministerstwa Edukacji Narodowej za udział oraz prezentację szkolnego projektu edukacyjnego w ramach konferencji: "Nauczyciel - liderem w działaniu ucznia - przykłady dobrych praktyk", zorganizowanej przez MEN w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Czytaj >>>


221 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszego narodu było uchwalenie drugiej na świecie a pierwszej w Europie nowoczesnej, jak na owe czasy, ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej. Tradycyjnie uczniowie, w celu uczczenia tak ważnej rocznicy, przygotowują różnego rodzaju programy artystyczno - patriotyczne. W tym roku szóstoklasiści  przedstawili społeczności szkolnej montaż pt. "Witaj Maj, Trzeci Maj”. Występ urozmaiciły tańce w wykonaniu uczniów klasy III "b" szkoły podstawowej.

3 maja świętowanie rozpoczęliśmy od udziału we Mszy Św. za Ojczyznę, a następnie udaliśmy się pod pomnik Józefa Piłsudskiego, gdzie złożono wiązanki kwiatów.


24, 25, 26 kwietnia - egzamin gimnazjalistów

Do egzaminu według nowej formuły, składającego się z pięciu, a w przypadku uczniów zdających język obcy w wersji rozszerzonej, nawet sześciu części, przystąpiło w tym roku w naszym gimnazjum 36 uczniów. Opinie dotyczące trudności zadań, jak zwykle są podzielone. Pełni optymizmu poczekajmy na ogłoszenie wyników.


VII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim
Dwie uczennice z klasy VI „b” reprezentowały naszą szkołę w VII Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim – Prymasie Tysiąclecia, który odbył się 25 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku. W konkursie wzięło udział 11 szkół z województwa podlaskiego. Justyna Małyszko zajęła III miejsce, a Magdalena Sieńko otrzymała wyróżnienie. Uczennice przygotowywała p. Barbara Szypulska. Gratulujemy! Patrz dyplomy >>>


Wojewódzki Konkurs „Białostocczyzna znana i nieznana – historia w świątyniach zaklęta”

Ewa Bochenko z kl. I „b” zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Białostocczyzna znana i nieznana – historia w świątyniach zaklęta” w kategorii: album – szkoła gimnazjalna. Pracę o historii kościoła p.w. Znalezienia i Podwyższenia Krzyża Świętego w Korycinie przygotowała pod kierunkiem p. Barbary Szypulskiej. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 21 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Białymstoku. Serdecznie gratulujemy! Patrz dyplom >>>


21 kwietnia - Festiwal Piosenki Zuchowej

W Sokółce odbył się Hufcowy Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej. Brała w nim udział 17 Gromada Zuchowa ,,Krasnoludkowy Ród". W każdej kategorii dzieci wykonywały dwie piosenki: zuchową i turystyczną. Zuchy z naszej szkoły zajęły I miejsce w kategorii solistów, grup wokalnych i gromad zuchowych. Serdecznie gratulujemy!


XIII Konkurs Recytatorski "Przygoda z Poezją"

„Tam gdzie lasu skraj baju, baju, baj...”. Celem Konkursu jest popularyzacja poezji dziecięcej, szerzenie kultury języka i piękna żywego słowa, rozwijanie aktywności twórczej oraz wyrabianie wrażliwości na piękno języka ojczystego. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 50 uczniów ze szkół podstawowych województwa podlaskiego. Więcej>>>


18 kwietnia - podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w gimnazjach.

ZSO Nr 2 w Białymstoku gościł tegorocznych laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w gimnazjach oraz Wojewódzkiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego ...".
Sylwia Lengiewicz i Iwona Kowalewska odebrały z rąk przedstawiciela Kuratora Podlaskiego zaświadczenia o zdobyciu tytułu Laureata z WKP z chemii (opiekun p. Urszula Hryń).
Urszula Baranowska została wyróżniana za zajęcie III miejsca w etapie wojewódzkim i uzyskanie tytułu finalisty w XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego (opiekun p. Celina Baranowska). Gratulujemy!


17 kwietnia - Konferencja w Sejmie RP

Dyrektor Zespołu Szkół w Korycinie - Pani Ewa Bojarzyńska, Pani Barbara Szypulska - nauczyciel i uczennica Natalia Matel,  uczestniczyły w konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej: "Nauczyciel – liderem w działaniu ucznia – przykłady dobrych praktyk". Zebranie odbyło się w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Czytaj >>>


17 kwietnia - eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Zakończył się etap powiatowy XXXV edycji turnieju BRD. Drużyna Gimnazjum w Korycinie, w składzie: Barbara Skrzypko, Jakub Kopciewski i Mateusz Lengiewicz, zajęła III miejsce w gronie 7 drużyn z gimnazjów powiatu sokólskiego.
Zespół ze Szkoły Podstawowej reprezentowany przez: Patryka Bogdzia, Macieja Iwanickiego i  Macieja Stankiewicza, chociaż nie zmieścił się na podium, zanotował również bardzo dobry występ. Gratulujemy!


3 kwietnia - sprawdzian szóstoklasistów 2012

Uczniowie klas szóstych mają już za sobą pierwszy poważny egzamin szkolny. W tym roku w naszej podstawówce sprawdzian pisało 40 uczniów. Co do stopnia trudności zadań i spodziewanych wyników, jak zwykle, zdania są podzielone.


Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych

10 marca 2012 r. w Białej Podlaskiej odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w biegach przełajowych. W tej najważniejszej imprezie przełajowej dobrze zaprezentowała się trójka uczennic z naszej szkoły. II miejsce w biegu na 1500 m zajęła Basia Skrzypko, ustępując niecałą sekundę zawodniczce z województwa lubelskiego. Na tym samym dystansie Sylwia Rydzewska była 20 a Weronika Wiesławska, na dystansie 2500 m, zajęła wysoką 13 pozycję.


30 marca - powiatowe eliminacje XXXV Konkursu Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom"

W zawodach rozegranych w trzech kategoriach wiekowych, tj. szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, brali udział uczniowie z gmin: Kuźnica, Szudziałowo, Dąbrowa Biał. Sokółka, Korycin, Janów, Suchowola oraz Sidra. Uczennica klasa II "b" Gimnazjum w Korycinie, Edyta Ołdziejewska, zajęła III miejsce w swojej kategorii. Serdecznie gratulujemy!


29 marca - podsumowanie szkolnych eliminacji Turnieju BRD

Zakończyliśmy etap szkolny XXXV edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. W finale zawodów uczestniczyło 11 uczniów Szkoły Podstawowej oraz 9 z Gimnazjum. Najlepsze wyniki uzyskali: SP - Bogdzia Patryk, Maciej Iwanicki, Maciej Stankiewicz, gimnazjaliści - Maciej Marcinkiewicz, Barbara Skrzypko, Mateusz Lengiewicz, Jakub Kopciewski. Wymienieni uczniowie będą reprezentowali naszą szkołę na szczeblu powiatowym rozgrywek.


24 marca - XII Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej

W finale XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej uczestniczyło 87 uczniów z 58 szkół województwa podlaskiego. Tytuł Laureata uzyskało 10 uczniów. Wszystkim uczestnikom finału serdecznie gratulujemy! Wyniki >>>


24 marca - Zuchowy Wielobój Sprawnościowy

Zuchy z naszej szkoły brały udział w Zuchowym Wieloboju Sprawnościowym, który odbył się w Sokółce. Celem turnieju było podniesienie sprawności fizycznej zuchów, popularyzacja gier i zabaw wśród dzieci oraz integracja gromad zuchowych. Drużyny rywalizowały ze sobą w ośmiu konkurencjach. Przy wspaniałym dopingu koleżanek i kolegów nasza gromada zuchowa odniosła zwycięstwo.


22 marca - podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w szkołach podstawowych

Szkoła Podstawowa nr 49 w Białymstoku  gościła w tym roku laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Zaświadczenia o zdobyciu tytułu Laureata, z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty p. Jerzego Kiszkiela, odebrały z naszej szkoły  uczennice: Małgorzata Karabowicz – język polski (opiekun p. Marta Kiersnowska), Urszula Baranowska - historia (opiekun p. Celina Baranowska), Klaudia Jakowiec – informatyka (opiekun p. Józef Guziejko). Serdecznie gratulujemy!


21 marca - pierwszy dzień wiosny
Uczniowie Zespołu Szkół w Korycinie hucznie pożegnali zimę i powitali wiosnę. Młodzież  mogła wykazać się sprawnością fizyczną w klasowym turnieju drużynowym, talentem wokalnym i twórczością w konkursie na najciekawszą i najlepiej zaśpiewaną piosenkę o klasie. Wyobraźnią i poczuciem humoru w konkursach na oryginalne przebrania. Na koniec każda klasa wykonała piosenkę wybraną drogą losowania. Uczniowie bawili się pod opieką nauczycieli i wychowawców, gry i zabawy dla młodzieży przygotował Samorząd Uczniowski pod kierunkiem p. Marty Orzołek w Gimnazjum i p. Barbary Stachelek w Szkole Podstawowej.


Projekt: "5 porcji owoców, warzyw i soków"

W ramach zajęć świetlicy, pod kierunkiem p. A.Tołoczko, dzieci z kl I i II realizowały program: „ 5 porcji owoców, warzyw i soku” mający na celu poznanie zasad zdrowego odżywiania i roli owoców i warzyw w prawidłowym rozwoju dziecka. W ramach programu odbyły się 4 lekcje a 5 marca, na małej sali gimnastycznej, odbył się turniej podsumowujący program.


Projekt edukacyjny: "Wszystkie kolory świata"

Wszystkie kolory świata to światowy projekt edukacyjny, pozwalający uczniom naszej szkoły odpowiedzieć na pytania: Czy pomaganie jest przyjemne? Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Uczniowie pod kierunkiem p. Marty Orzołek i p. Agnieszki Tołoczko biorący udział w projekcie przekonali się, że pomaganie jest nie tylko pożyteczne, ale może być ogromną przyjemnością, a jedna niepozornie wyglądająca, uszyta własnoręcznie laleczka może uratować zdrowie a nawet życie dziecka. Więcej >>>


27 lutego - gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

W konkursie wzięło udział 56 uczniów. W kategorii szkół podstawowych najlepsi byli: Kochański Szymon kl. Va, Ciuchna Katarzyna  kl. Vb, Chociej Edyta kl. IVb.

Sposród gimnazjalistów najlepszy wynik uzyskała Lengiewicz Maria kl. IIIb, przed Kitlasz Martyną kl. IIIa i Ołdziejewską Edytą z kl. IIb. Gratulujemy.


22 lutego - nasze pierwsze laureatki Wojewódzkich  Konkursów Przedmiotowych

Uczniowie Szkoły Podstawowej - Urszula Baranowska z historii, Klaudia Jakowiec z informatyki i Małgorzata Karabowicz z języka polskiego uzyskały tytuły Laureata w zakończonych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych.. Tytuł Finalisty w konkursie z informatyki zdobył Maciej Stankiewicz. Gratulujemy!


21 lutego - XI Wojewódzki Konkurs Recytatorski poezji Leonardy Szubzdy: "Między milczeniem a krzykiem"

Po raz jedenasty w GOKSiT w Korycinie odbył się konkurs poezji Leonardy Szubzdy, poetki powiatu sokólskiego. W tym roku wystąpiło 26 uczniów z gimnazjów i liceów woj. podlaskiego. Więcej >>>


18 lutego - Dzień Myśli Braterskiej

Zuchy i harcerze z hufca Sokółka świętowali w Dąbrowie Białostockiej 155 rocznice urodzin twórcy skautingu Roberta Baden-Powella. W spotkaniu  uczestniczyła delegacja zuchów z naszej szkoły. Podczas obchodów  Dnia Myśli Braterskiej nie zabrakło zabaw i harcerskich przyśpiewek. Każda drużyna przygotowała krótką prezentację lub film o swojej działalności.


"Ile kwiatów w maju, ile szczęścia w raju, tyle Ci słodyczy Walentynka życzy”

14 lutego potocznie zwany jest Dniem Zakochanych. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowana została Poczta Walentynkowa, by wszyscy mieli możliwość wyrażenia sympatii dla kolegów i koleżanek. Poczta cieszyła się dużą popularnością, a obdarowani kartkami uczniowie nie kryli wzruszenia, radości i nieraz zaskoczenia.


13 lutego - zuchowy bal karnawałowy

Na zakończenie karnawału gromada zuchowa zorganizowała bal przebierańców. Rodzice przygotowali swoim pociechom barwne stroje. Zuchy miały możliwość wykazania się swoimi zdolnościami tanecznymi. Brały udział w wielu różnorodnych zabawach i pląsach. Po karnawałowym balu przebierańców pozostały miłe wspomnienia.


Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Bożonarodzeniowej

12 stycznia odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Bożonarodzeniowej, w którym wzięli udział uczniowie klas IV - VI. Wyróżniono: Tomasza Romanowskiego (kl. VA), Julię Kluczko (kl. IVA), Katarzynę Sienkiewicz (kl. IVA). Pierwsze miejsce zajęła Julita Andrysewicz (kl. IVB), drugie - Paulina Chwiećko (kl. IVB). Serdecznie gratulujemy!


Święto Babci i Dziadka

Uczniowie kl. Ib i IIa zaprosili swoich dziadków i babcie na uroczyste spotkanie, które odbyło się 17 stycznia 2012 r. Przybyłych gości powitano piosenką „Kwiaty dla babci”. Dzieci recytowały piękne, wzruszające wiersze. W dalszej części przedstawiły inscenizację „Rzepka”. Następnie złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Na zakończenie spotkania dziadkowie wraz ze swoimi pociechami udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez wnuki.


Harmonogram zajęć podczas ferii zimowych w roku szkolnym 2011/2012

Czytaj >>>


19 stycznia 2012 - "Bezpieczne ferie"
Ferie – to czas beztroskich zabaw na śniegu. Nietrudno wtedy o wypadek. Gromada zuchowa przygotowała krotki apel propagujący przestrzeganie zasad bezpieczeństwa  podczas zabaw zimowych. Kolorowe plansze ilustrowały omawiane zagadnienia. Występ urozmaiciły piosenki o tematyce zimowej.


16 stycznia 2012 - zabawa choinkowa uczniów klas I - III

16 stycznia 2012 roku w naszej szkole odbyła się coroczna zabawa choinkowa uczniów klas I-III. Nim jednak „tancerze” wyszli na parkiet „aktorzy” z klasy IIIA i IIIB  pod kierunkiem wychowawczyń p. Anny Stankiewicz i p. Beaty Grzybowskiej zaprezentowali się w przedstawieniu „W krainie barw”. Więcej >>>