Strona główna<<<2006<<<2007<<<2008<<<2009<<<2010<<<2011<<<2012<<<2013<<<2014<<<2015<<<2016<<<2017

 

"Bóg zszedł na ziemię"

20 grudnia oraz 2 stycznia uczniowie gimnazjum i młodszych klas zaprezentowali społeczności szkolnej oraz zaproszonym gościom jasełka pt. „Bóg zszedł na ziemię”. W humorystyczny, ale i wzruszający sposób ukazali okoliczności narodzin Jezusa Chrystusa. Wszystkim występującym oraz organizatorom świątecznego spektaklu serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów.Wędrówka Betlejemskiego Światła Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju – to skautowa i harcerska akcja przekazywania przed Świętami Bożego Narodzenia ognia – symbolu ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Gromada zuchowa odebrała Betlejemskie Światło Pokoju z Chorągwi Białostockiej ZHP. Zuchy przekazały światełko do przedszkola, szkoły oraz do kościoła. Tegoroczne hasło „Wyjdź z  cienia. Pokaż dobro!” zachęca nas do pracy nad sobą. Każdy z nas posiada w sobie dobro, którym może ubogacać innych.


13 grudnia - zuchowy opłatek
W 17 Gromadzie Zuchowej „Krasnoludkowy Ród” odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Zuchy ubrały choinkę i przygotowały wigilijny stół. Wysłuchały gawędy o bożonarodzeniowych tradycjach. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń był skromny poczęstunek. Nie zabrakło  wspólnego śpiewania kolęd.


Jeżowóz
W dniu 29.11.2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej klas V i VI w ramach projektu ,,Jeżowóz” – uczetniczyli w warsztatach ekologicznych z eksperymentami pod hasłem ,,Woda”. W naszej szkole uczniowie z ekomobilem ,,Jeżowóz” w sposób innowacyjny odkrywali i badali przyrodę. Pod mikroskopem oglądali i rozpoznawali organizmy żyjące w wodzie.  Badali właściwości wody z rzeki Kumiałki i wody z akwarium.
Na zajęciach uczniowie ucząc się doskonale się bawili. Była to ciekawa lekcja przyrody, gdzie teoria i praktyka ściśle się ze sobą łączyły.
Koordynatorzy projektu: Grażyna Myszkowska i Ewa Siwicka


Apel „Można wybaczyć, lecz nigdy zapomnieć”
W przeddzień rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce uczniowie klas pierwszych Gimnazjum przygotowali apel upamiętniający wydarzenia 13 grudnia 1981 r. i ruch solidarnościowy. Wyjątkowym gościem był Józef Mozolewski (Przewodniczący ZRP NSZZ „Solidarność”), który spotkał się z najmłodszymi gimnazjalistami na wspólnej lekcji historii i patriotyzmu.


XVII Międzynarodowy Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

7 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza w Sokółce. O tytuł najlepszego recytatora ubiegało się 123 uczniów z 19 szkół podstawowych naszego powiatu. Cieszy, więc fakt, że wśród tak dużej ilości uczestników zostali nagrodzeni uczniowie naszej szkoły. 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej zdobyły: Aleksandra Kużbiel – uczennicy kl II, Nicola Krynicka – uczennica klasy IVB. Wyróżnienie przyznano Karolinie Zaniewskiej – uczennicy klasy VA.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Zuchowe zabawy ze Świętym Mikołajem
Gromada zuchowa realizuje propozycję programową ,,Zuchowe zabawy ze Świętym Mikołajem”, przygotowaną przez Referat Zuchowy Chorągwi Białostockiej. Zuchy rozpoczęły zdobywanie sprawności „Święty Mikołaj”. Spotkały się z Mikołajem, który przyniósł im drobne upominki. Otrzymały list od Mikołaja z Laponii. Wzięły udział w akcji charytatywnej ,,O uśmiech i radość dziecka”. Zebrały zabawki, artykuły szkolne i słodycze na paczki dla dzieci z najuboższych rodzin powiatu sokólskiego. Wykonały świąteczne pocztówki.


Mikołajki w Szkole
W tym roku szkolnym, 6 grudnia, uczniów klas I - III odwiedził Mikołaj. Obdarował wszystkie dzieci prezencikami. Uczniowie pięknie dziękowali Mikołajowi śpiewając kolędy i pastorałki. Maluchy były bardzo szczęśliwe i zadowolone z tych odwiedzin.
Wychowawczynie klas I - III Joanna Siniło, Anna Matel.


Dnia 4 grudnia 2013 r. w Białymstoku odbędzie się wręczenie certyfikatów uzdolnionym uczniom, wśród których znalazła się tegoroczna absolwentka naszego Gimnazjum Urszula Pochodowicz. Gratulujemy


29 listopada - zuchowe Andrzejki
Zgodnie z tradycją, w wigilię św. Andrzeja gromada zuchowa zorganizowała wieczór wróżb. Każdy miał okazję poznać swoją przyszłość. Przy wróżbach i pląsach szybko mijał czas. Andrzejki dostarczyły zuchom wiele radości.


Wycieczka na Litwę
W dniach 22-24 listopada 2013r. 46 uczniów gimnazjum wraz z opiekunami brało udział w wycieczce na Litwę. Głównym celem naszej wyprawy był udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „VI Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej”, na które przyjeżdżają  teatry polskie z całego świata.
Więcej >>>


Konferencja w Warszawie
W dniu 22.11.2013 roku nauczycielki gimnazjum w Korycinie p. Urszula Hryń i p. Ewa Siwicka wzięły udział w konferencji przedstawicieli szkół należących do Towarzystwa Gimnazjów Poszukujących z Małych Miast i Wsi, które odbyło się w Warszawie. Celem konferencji była  prezentacja dobrych praktyk z zakresu wdrażania w szkołach gimnazjalnych programu służby drugiemu człowiekowi oraz planowania i realizacji pracy badawczej gimnazjalisty w zakresie przyrody. Więcej >>>


22 listopada - Obietnica Zuchowa
Obietnica Zuchowa jest najważniejszym wydarzeniem w życiu zuchów. Po jej złożeniu stają się oni pełnoprawnymi członkami ZHP. Na początku zbiórki zuchy  wysłuchały gawędy o symbolice znaczka zuchowego. Następnie musiały wykazać  się znajomością Prawa Zucha. Miały do wykonania szereg zadań  będących sprawdzianem ich wiadomości i umiejętności.  Po wypowiedzeniu roty Obietnicy zuchom zostały wręczone znaczki zuchowe. Wiele radości wniosły  wspólne piosenki i pląsy. Uroczystość zakończyła się kręgiem przyjaźni i iskierką.


Podsumowanie konkursów plastycznych

22 listopada w świetlicy szkolnej nastąpiło podsumowanie szkolnego etapu konkursów plastycznych "W krainie wierszy Juliana Tuwima" oraz "Każdy miś ci to powie że sport to zdrowie". W konkursie dotyczącym J. Tuwima nagrody otrzymują: O. Kużbiel, G. Bielec, E. Szczuka, D. Motybel, K. Roman, N. Lewicka. Wyróżnienia: W. Jurguć, O. Rećko, M. Strzymińska, P. Chwiećko, D. Sokołowski, M. Wiesławska, J. Panasewicz.
W konkursie "Misie" wyróżnione zostały: K. Nietupska, N. Lewicka, E. Połonowska, J. Roman. 
Wszystkie wykonane prace zostały wysłane na etap wojewódzki. Życzymy powodzenia.


12 listopada -Święto Niepodległości i Święto Patronów Szkół
„Jestem, by Ci służyć” – pod tym hasłem zorganizowano akademię poświęconą obchodom 11 listopada i Patronom Szkół. Wzięli w niej udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, lokalnej społeczności, goście z SP nr 49. Uczniowie klas III Gimnazjum zaprezentowali widowisko poetyckie.


11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości
Gminne uroczystości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości rozpoczęły się od mszy św. w intencji Ojczyzny i społeczności Zespołu Szkół w Korycinie. Wysłuchano koncertu pieśni patriotycznych w kościele oraz złożono kwiaty pod pomnikiem J. Piłsudskiego.


Dzień Zdrowego Śniadania
8 listopada uczniowie klas I - III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie Daje Moc". W akcję zaangażowali się nauczyciele i rodzice, którzy pomogli dzieciom przygotować produkty do zrobienia śniadania. Na stołach znalazły się również owoce, warzywa oraz soki w kartonikach, otrzymywane przez dzieci w ramach realizowanego w naszej szkole programu "Owoce w szkole". Nauczyciele objaśnili dzieciom, dlaczego te produkty należy jeść na śniadanie. Dzięki tej akcji uczniowie wiedzą już, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który daje energię do nauki, lepszą koncentrację podczas lekcji oraz siłę do zabawy.
Wspólny posiłek smakował wszystkim.Apel poświęcony pamięci Tadeusza Mazowieckiego
31 października cała społeczność Zespołu Szkół w Korycinie uczciła pamięć zmarłego  w poniedziałek Tadeusza Mazowieckiego – wybitnego polityka, męża stanu i publicystę. Na  zorganizowanym apelu uczniowie klasy III B Gimnazjum im. „Solidarności” przybliżyli  młodszym kolegom sylwetkę i zasługi pierwszego premiera III Rzeczypospolitej. Minutą ciszy oddano hołd Wielkiemu Polakowi.


Konkurs języka angielskiego

Dnia 25 października 42 uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum wzięło udział w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego LINGUA.PLUS. Laureatów przedstawimy po otrzymaniu wyników, które będą znane na początku grudnia.


Ślubowanie pierwszoklasistów, Dzień Edukacji Narodowej
11 października odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Korycinie. Zostali symbolicznie pasowani przez Panią Dyrektor . Klasy pierwsze, piąte szkoły podstawowej i drugie gimnazjum zaprezentowały  część artystyczną z okazji Dnia Edukacji Narodowej.


Porządkowanie Grobu Nieznanego Żołnierza
Dnia 10 października  17 Gromada Zuchowa „Krasnoludkowy Ród” udała się na cmentarz w Korycinie, by wykonać prace porządkowe przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zuchy wyrzuciły do kontenera wypalone znicze, zamiotły suche liście, umyły płytę nagrobkową. Na mogile postawiły wazon z biało-czerwonymi kwiatami i zapaliły znicze. Krótką modlitwą zuchy uczciły pamięć poległych żołnierzy.


Warsztaty aksjologiczne dla pierwszoklasistów

4 października odbyły się w naszej szkole warsztaty aksjologiczne ph. „Poszukuję mądrości w sobie”. Wzięli w nich udział uczniowie klas pierwszych Gimnazjum w Korycinie i Jasionówce. Uczestnicy integrowali się poprzez atrakcyjne formy dramy. Tworzyli życiorys postaci, wchodzili w role, rysowali
i omawiali herb swojej grupy. Nauczyli się  rozpoznawać oraz nazywać wartości, które są dla nich ważne: wolność, godność, odpowiedzialność. Warsztaty poprowadziły: p. Małgorzata Glińska i p. Marta Kiersnowska.


26 września - próbny alarm przeciwpożarowy
O 9:30 alarmowe dzwonki powtarzające się w krótkich odstępach czasu przerwały lekcję i uczniowie wraz z nauczycielami pomaszerowali do wyznaczonego miejsca na plac szkolny. Sprawdzony został stan liczebny klas. Pani Dyrektor przypomniała o planie ewakuacyjnym  oraz zasadach postępowania  w czasie zagrożeń.


Podsumowanie konkursów organizowanych przez Towarzystwo Gimnazjów Poszukujących z Małych Miast i Wsi

W dniu 23.09.2013 r. czworo uczniów – laureatów konkursów oraz troje nauczycieli uczestniczyło w uroczystym podsumowaniu konkursów organizowanych przez Towarzystwo Gimnazjów Poszukujących z Małych Miast i Wsi. Tradycją stało się, że wydarzenie to odbywało się w Sali Kolumnowej w budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Więcej >>>


Pochwała przedsiębiorczości i kreatywności
20 września uczniowie klas czwartych i piątych obejrzeli internetową transmisję spektaklu "Bajki o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach" z wrocławskiego Teatru Arens.
Więcej >>>


19 września - wybory do Samorządu Uczniowskiego
Uczniowie Zespołu Szkół w Korycinie mieli szansę wybrać swoich reprezentantów a jednocześnie kształtować szkolną rzeczywistość.
Przewodniczącą w Szkole Podstawowej została Julita Andrysewicz z kl. VIB, zastępcą: Wiktoria Giaro z kl. IVA i Nicola Krynicka z kl. IVB. Obowiązki opiekuna będzie pełnić p. B. Stachelek.
Natomiast w Gimnazjum liderem została Anna Jastrzębiec-Święcicka z kl. IIIB, zastępcą - Maciej Stankiewicz z kl. IIB, sekretarzem – Julia Ciszewska z kl. IIIB, skarbnikiem – Maciej Deresz z kl. IIA. Pana A. Bojarzyńskiego wybrano na opiekuna młodzieży.
Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów!


19 września - apel p. h. "Nam nie wolno zapomnieć"
Prowadzący apel, Dominika Kosiło i Marcin Kozłowski z kl. IIA, zaprezentowali najważniejsze wydarzenia agresji Rosji Sowieckiej na naszą Ojczyznę w krótkim rysie historycznym. Pozostali występujący recytowali wiersze patriotyczne, uzupełniali i komentowali zdarzenia z 17 września 1939 r. Mogliśmy wziąć udział w lekcji historii i patriotyzmu, którą przygotowała młodzież pod kierunkiem p. K. Szubzdy.


Integracja poprzez taniec i teatr
12 września tancerki z zespołu tanecznego „Cekinek” wraz z Amatorskim Teatrem Niepełnosprawnych z Dzięciołówki wzięły udział w I Przeglądzie Małych Form Teatralnych  Osób Niepełnosprawnych Caritas 2013, który odbył się w Klubie 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku. Więcej >>>


Poczty sztandarowe na uroczystościach zakończenia inwestycji "Zabytki Królewskiego Korycina"

W dniu 14 września 2013 r. (sobota) odbyła się uroczystość oddania do użytku inwestycji zrealizowanych w ramach projektu " Zabytki Królewskiego Korycina". Był on realizowany przez trzy lata. Więcej >>>


Zasady postępowania w razie ogłoszenia alarmu w szkole Czytaj >>>


Wywiad z p. Sylwią Bienasz nowym nauczycielem w świetlicy szkolnej Czytaj >>>

 

XIII Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

6 września b r. w Białymstoku odbyły się uroczystości XIII Międzynarodowego Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. To uroczystość religijno-patriotyczna, która ma przypominać historię wywózek na Wschód i upamiętniać tych, którzy z zesłania nie wrócili. Więcej >>>


Nasze Gimnazjum w Programie Comenius

W Gimnazjum im  "Solidarności" w Zespole Szkół w Korycinie rozpoczęła się realizacja projektu partnerskiego ze szkołami z Rumunii, Turcji, Hiszpanii pt. "Dziedzictwo przeszłości - fundament na przyszłość" w ramach Programu COMENIUS "Uczenie się przez całe życie". Czas trwania projektu 02.08.2013 - 31.07.2015.


2 września - inauguracja roku szkolnego 2013/2014

 Uczniowie Zespołu Szkół w Korycinie i dzieci z Przedszkola im. Jana Pawła w Korycinie a także nauczyciele i rodzice uroczyście rozpoczęli nowy rok szkolny.
Najpierw wzięli udział we Mszy św. Po otrzymaniu błogosławieństwa pomaszerowali na Rynek, gdzie wysłuchali przemówienia Pana Wójta Mirosława Lecha i złożyli kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego. Po tej krótkiej lekcji patriotyzmu ruszyli na plac przed szkołą, aby wziąć udział w apelu. Pani Dyrektor Ewa Bojarzyńska przedstawiła najważniejsze zadania szkoły i zmiany w nowym roku szkolnym. Zachęciła do brania udziału w konkursach, projektach oraz życzyła sukcesów w nauce. Na koniec uczniowie spotkali się z wychowawcami w salach lekcyjnych.


27, 28 czerwca - podsumowanie roku sportowego, uroczyste zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Dwa ostatnie dni w roku szkolnym to tradycyjnie czas podsumowań wyników osiągniętych przez uczniów w nauce jak i sporcie. W roku szkolnym 2012/2013 najlepszym sportowcem w Szkole Podstawowej został Kacper Sołjan,  w Gimnazjum - Barbara Skrzypko.
Najwięcej punktów w plebiscycie na najlepszego ucznia uzyskali: SP - Michał Kryjan, Gimnazjum - Barbara Skrzypko, która również odebrała nagrodę Przewodniczącego NSZZ "Solidarność" w Białymstoku. Nagrodę Rodziny Klepackich dla najlepszego ucznia z Korycina otrzymała Natalia Kozłowska. Gratulujemy!

Życzymy wszystkim udanych wakacji.


Projekt "Indywidualizacja nauczania w klasach I - III na terenie Gminy Korycin w roku szkolnym 2012/2013" Czytaj >>>


Klasy czwarte w Indiańskiej Wiosce
20 czerwca czwarte klasy ze szkoły podstawowej poznały życie Indian. Byli w Puszczykówce, gdzie znajduje się Wioska Indiańska. Przenieśli się w czasie i przestrzeni. Skorzystali z wielu atrakcji. Mogli spróbować swoich sił w: wyławianiu złota, strzelaniu z łuku, walce na równoważni, łapaniu na lasso i rzucaniu obręczy na rogi bizona. Później  zwiedzili  muzeum. Zapoznali się z eksponatami z wykopalisk archeologicznych. Na zakończenie pobytu upiekli kiełbaski i kupili pamiątki.Wzbogacili swoją wiedzę o Indianach, zweryfikowali informacje o Dzikim Zachodzie, które posiadali z westernów. Bardzo zafascynowało ich życie rdzennych mieszkańców Ameryki.


Legenda Dominiki

Praca pt. ”Jaćwingowie „ Dominiki Kosiło uczennicy kl. IA reprezentowała nasze Gimnazjum w I Wojewódzkim Konkursie Literackim na Legendę o Mojej Małej Ojczyźnie. Organizatorem był Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego, który postanowił uczcić 500-lecie województwa. Życzmy dalszych sukcesów


Wyróżnienie w konkursie "Podlaska mozaika. W poszukiwaniu wspólnego pogranicza."

10 czerwca 2013r Pani dyrektor Ewa Bojarzyńska, dwie spośród czterech realizujących projekt uczennic – Karolina Kucharska i Magdalena Waszczeniuk oraz opiekunowie – p. Marta Orzołek i p. Anna Stankiewicz odbierały z rąk Posła na Sejm RP Roberta Tyszkiewicza dyplomy za wyróżnienie reportażu „W cieniu korycińskich macew" Więcej >>>


"Dramat i tragedię pozostaw teatrowi"

Uczniowie Gimnazjum im Solidarności w Korycinie już po raz szósty wzięli udział konkursie małych form teatralnych „Dramat i tragedię pozostaw teatrowi” w ramach rządowego programu Razem Bezpieczniej. Więcej >>>


Hodyszewskie Dni Gimnazjalistów

W dniach 23 – 24 maja 2013r grupa ośmiu uczennic Gimnazjum pod opieką Pani Marty Orzołek i ks. Daniela Wierzbickiego po raz pierwszy wzięła udział w X Hodyszewskich Dniach Gimnazjalistów.
Cele imprezy to: integracja młodzieży, uwrażliwienie na wspaniałości otaczającego nas świata przyrody, kształtowanie postawy refleksyjnej wobec stwórczych dzieł Boga, rozumienie zachowania cudów natury dla przyszłych pokoleń, kultywowanie tradycji spotkań młodzieży gimnazjalnej.

Więcej >>>


13 czerwca - wycieczka uczniów klas I

Uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami odwiedzili Wioskę Indiańską „Puszczykówka”, położoną sześć kilometrów od Suchowoli. Dzieci powitał przewodnik w stroju indiańskim, który opowiedział o kulturze, wierzeniach i zwyczajach panujących wśród Indian. Więcej >>>


"Podróż z piosenką"

W dniu 14 czerwca 2013 r. w naszej szkole odbył się po raz kolejny Konkurs Piosenki Dziecięcej „Podróż z piosenką”. Do konkursu przystąpiło 20 dzieci z klas I-III. Więcej >>>


Sukces Katarzyny Ciuchna

W dn. 6 – 8. 06. 2013 r. w Warszawie odbył się Ogólnopolski finał Konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 -1922”, któremu patronowali: Ministerstwo Obrony, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Mazowiecki Kurator Oświaty, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy VI B Katarzyna Ciuchna wraz z opiekunem p. Celiną Baranowską. Więcej >>>


"Nasze Gniazdo"
6 czerwca w Gminnym Ośrodku Animacji Kultury i Rekreacji w Szudziałowie odbyło się uroczyste podsumowanie IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Literackiego o Historii Regionu ph. „Nasze Gniazdo”. W kategorii gimnazjum drugie miejsce otrzymała Dominika Głębocka za pracę „Droga do domu”, natomiast wyróżnienie – Anna Jastrzębiec-Święcicka za tekst „ Nasze gniazdo”. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


29 maja - "Zachowaj Trzeźwy Umysł"

Po raz dziesiąty uczniowie Zespołu Szkól w Korycinie bawili się na festynie sportowo - rekreacyjnym p. h. "Zachowaj Trzeźwy Umysł". W tym roku na wspólnej zabawie, gościliśmy  pensjonariuszy z Domu Gościnnego w Dzięciołówce. Wśród wielu dyscyplin zręcznościowych, każdy mógł znaleźć "coś dla siebie". Najlepsi w każdej z konkurencji otrzymali nagrody. Na zakończenie zawodów odbył się mecz piłki nożnej rodzice vs uczniowie Gimnazjum. Po wyczerpujących zmaganiach sportowych, na wszystkich uczestników czekał obiad, a na deser, z okazji Dnia Dziecka, były lody.


Spotkanie przedstawicieli Towarzystwa Gimnazjów Poszukujących z Małych Miast i Wsi

W dniach 13 – 14. 05. 2013r Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Korycinie Ewa Bojarzyńska oraz pedagog szkolny Marta Orzołek wzięły udział w dwudniowym spotkaniu przedstawicieli szkół należących do Towarzystwa Gimnazjów Poszukujących z Małych Miast i Wsi, które odbyło się w Otwocku k. Warszawy. Więcej >>>


Wizyta Księdza Biskupa w Zespole Szkół w Korycinie

W dniu 06 maja 2013 r. podczas wizytacji Parafii Znalezienia i Podwyższenia Krzyża Świętego w Korycinie, w Zespole Szkół gościł Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Ciereszko. Na uroczystym apelu spotkał się z uczniami ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Gimnazjum im. Solidarności. Odbyło się również spotkanie z pracownikami Szkoły oraz przewodniczącymi Rad Rodziców. Całej społeczności Ksiądz Biskup udzielił pasterskiego błogosławieństwa.


Święto Konstytucji 3 Maja

Uroczystym apelem uczciliśmy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Poczty sztandarowe Szkoły uczestniczyły we Mszy Św. za Ojczyznę, a następnie wraz z przedstawicielami władz samorządowych, zakładów pracy i różnych instytucji, delegacja szkoły złożyła kwiaty pod pomnikiem poświęconym kombatantom Ziemi Korycińskiej.


Konkurs Recytatorski "Przygoda z poezją"

W dniu 18 kwietnia br. w Zespole Szkół w Korycinie odbyła się XIV edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Przygoda z poezją" pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III szkół podstawowych z terenu województwa podlaskiego. Recytatorzy przygotowali jeden wiersz o tematyce wakacyjnej zgodnej z hasłem: „jeszcze tylko spakować marzenia, kupić bilet i do pociągu wsiąść...”. Więcej >>>


Egzamin gimnazjalny 2013

Uczniowie klas trzecich gimnazjum mogą wreszcie odetchnąć. Sprawdzeniem umiejętności z języków obcych zakończył się trwający trzy dni egzamin. Teraz już tylko pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na ogłoszenie wyników.


Finał Konkursu Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim – Prymasie Tysiąclecia
Dwie uczennice z klasy V B reprezentowały naszą szkołę w VIII Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim – Prymasie Tysiąclecia, który odbył się 15 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku. W konkursie rywalizowało 10 szkół z województwa podlaskiego.
Edyta Chociej zajęła III miejsce, a Ewa Chociej otrzymała wyróżnienie. Uczennice przygotowywała p. Barbara Szypulska. Gratulujemy!


Laureaci konkursu fotograficznego
9 kwietnia 2013 r. Julita Andrysewicz kl. VB i Radosław Gryko kl. VIB – laureaci  konkursu fotograficznego „Przyroda wokół mnie” z  opiekunem G. Myszkowską uczestniczyli w otwarciu pokonkursowej wystawy prac fotograficznych  w Uniwersyteckim Muzeum Przyrodniczym im. Profesora Andrzeja Myrchy w Białymstoku w Instytucie Biologii.

Na wystawie zaprezentowano ponad 47 najlepszych prac fotograficznych wybranych z ponad tysiąca zdjęć uczniów klas IV-VI szkół województwa podlaskiego. Prace fotograficzne uczniów naszej szkoły znalazły się na wystawie. Wystawa prac fotograficznych jest formą uhonorowania zaangażowania i dużego nakładu pracy uczestników konkursu. Laureaci prac otrzymali pamiątkowe dyplomy i albumy.


20 kwietnia - Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej
W Sokółce odbył się VIII Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej. Brała w nim udział 17 Gromada Zuchowa „Krasnoludkowy Ród”. Celem festiwalu była integracja środowisk harcerskich, rozwijanie talentów wokalnych oraz popularyzacja piosenki harcerskiej. Uczestnicy festiwalu prezentowali dwie piosenki: harcerską i dziecięcą. Nasze zuchy odniosły podwójny sukces. Zajęły I miejsce w kategorii gromad zuchowych oraz Iza Motybel  zdobyła I miejsce w kategorii solistów. Gratulujemy.


19 kwietnia - Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Na rozegranych w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce powiatowych eliminacjach turnieju BRD, drużyny Zespołu Szkół w Korycinie zajęły: SP, w składzie: Sebastian Bienasz, Michał Kryjan, Mariusz Siwicki - V miejsce, Gimnazjum, w składzie: Dawid Kopciewski, Marcin Kozłowski, Jakub Wróbel - IV miejsce.


13 kwietnia - Zuchowy Wielobój Sprawnościowy
17 Gromada Zuchowa ,,Krasnoludkowy Ród” brała udział w Zuchowym Wieloboju Sprawnościowym. Organizatorem turnieju była Komenda Hufca ZHP w Sokółce. Gromady zuchowe rywalizowały ze sobą w ośmiu konkurencjach. Nasze zuchy zaprezentowały bardzo wysoką formę. Odniosły zwycięstwo w sześciu konkurencjach. W ogólnej punktacji zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy.


Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
W Publicznym Gimnazjum nr 18 w Białymstoku odbyło się podsumowanie tegorocznych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych oraz Wojewódzkiego Konkursu „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”. Nasi uczniowie odebrali z rąk pani wicekurator Wiesławy Ćwiklińskiej zaświadczenia o zdobyciu tytułu laureata z chemii Barbara Skrzypko (opiekun p. Urszula Hryń) oraz z biologii Dawid Jurkowski i Bartłomiej Rydzewski ( opiekun p. Ewa Siwicka). Fialistami zostali: Urszula Pochodowicz i Natalia Kozłowska z języka polskiego oraz Maciej Marcinkiewicz i Urszula Pochodowicz z informatyki.
W kategorii szkół podstawowych laureatem z matematyki został Michał Kryjan (opiekun Barbara Stachelek). Finalistą z informatyki został Damian Falkowski .
Katarzyna Ciuchna została nagrodzona za zajęcie I miejsca i uzyskanie tytułu laureata w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego (opiekun p. Celina Baranowska).


Debata społeczna na temat bezpieczeństwa w Powiecie Sokólskim  Czytaj >>>


Konkurs "Przygoda z Poezją" Więcej >>>


Rozstrzygnięcie konkursu "Strażnik Lasu"
W siedzibie Nadleśnictwa Czarna Białostocka odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom  III Edycji Konkursu Plastycznego „Strażnik Lasu”.  Wśród nagrodzonych znalazły się trzy uczennice z naszej szkoły. W kategorii prace rysunkowe: klasy I-III  - III m-ce  zdobyła Karolina Ołdziejewska kl. IIIA. W kategorii prace rysunkowe: klasy gimnazjum – I m-ce uzyskała Katarzyna Małyszko kl. IIIA. W kategorii prace przestrzenne: klasy IV-VI – I m-ce zajęła Urszula Rapnicka kl.VA. Laureatom serdecznie gratulujemy.


"Mistrz Pięknego Czytania"

Dnia 4 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej w Korycinie odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas I-III. Uczestnicy zmagali się o zdobycie tytułu Mistrza Pięknego Czytania. Więcej>>>


Sprawdzian Szóstoklasisty 2013

Wśród 360 tys. uczniów klas szóstych w naszym kraju, którzy przystąpili  do pierwszego poważnego egzaminu, było również 36 uczniów naszej szkoły. Chociaż wynik sprawdzianu nie ma wpływu na dalszą edukację, to i tak wydarzeniu temu towarzyszyły niezapomniane emocje.


Wyniki XIII Konkursu Wiedzy Biblijnej Czytaj >>>


Jeżowóz

W dniu 11 marca 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej klas V i VI w ramach projektu ,,Jeżowóz – program mobilnej edukacji ekologicznej – rozszerzenie projektu na Polskę” uczetniczyli w warsztatach ekologicznych. Z „Ekomobilem - Jeżowóz” w sposób innowacyjny odkrywali i badali przyrodę. Więcej>>>


Wyniki Wielkanocnego Konkursu Plastycznego

18 marca 2013r został rozstrzygnięty Wielkanocny Konkurs Plastyczny. W konkursie udział wzięli uczniowie z 10 szkół. Wpłynęło ogółem 180 prac. Zdecydowanie więcej prac (150) należało do uczniów kl I-III. Czytaj wyniki>>>


Podsumowanie wyników nauczania w I semestrze roku szkolnego 2012/2013 Czytaj >>>


„Młodzież Zapobiega Pożarom”

25 lutego w Zespole Szkół w Korycinie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie wzięło udział 44 uczniów.
W kategorii szkół podstawowych najlepsi byli: Ołdziejewski Mateusz, Romanowski Tomasz, Chociej Edyta, w grupie gimnazjalistów: Baranowska Urszula, Wróbel Jakub, Ołdziejewska Edyta. Gratulujemy!


Konkurs "Artur Grottger słowem malowany"

20 lutego uroczyście ogłoszono wyniki II Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "Artur Grottger słowem malowany" w Liceum Plastycznym w Supraślu.
 W kategorii gimnazjum I miejsce zajęła Urszula Baranowska, III miejsce – Dominika Kosiło, wyróżnienie otrzymała Urszula Kopciewska. Więcej>>>


XII Wojewódzki Konkurs Recytatorski poezji Leonardy Szubzdy "Między milczeniem a krzykiem"
W dniu 21.02.2013 r. w Sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie odbyła się XXII edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego poezji Leonardy Szubzdy, poetki regionu sokólskiego. Organizatorami Imprezy byli; Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie oraz Gimnazjum im. „Solidarności w Korycinie. Więcej>>>


Gimnazjalistki laureatkami konkursu "Polscy Prezydenci - Stanisław Wojciechowski"

Dwie uczennice z klasy II B Gimnazjum im. „Solidarności” w Korycinie zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego Polscy Prezydenci – Stanisław Wojciechowski. Anna Kiszło zajęła III miejsce, a Ewa Bochenko otrzymała wyróżnienie. Uczennice do konkursu przygotowała p. Barbara Szypulska. Gratulujemy!


23 lutego - Dzień Myśli Braterskiej
Delegacja zuchów z naszej szkoły uczestniczyła w hufcowych obchodach Dnia Myśli Braterskiej w Sokółce. Spotkanie odbyło się z okazji rocznicy urodzin twórcy harcerstwa i skautingu - Roberta Baden-Powell’a. Każda drużyna w dowolnej formie prezentowała historię  swojej działalności. Były plakaty, scenki, rymowanki oraz prezentacje multimedialne. Uczestnicy Dnia Myśli Braterskiej wspólnie śpiewali harcerskie piosenki. Drużynowi otrzymali podziękowania za trud i zaangażowanie w harcerską służbę.


Wielkanocny Konkurs Plastyczny Czytaj >>>


Realizacja projektu: „Indywidualizacja nauczania w klasach I-III na terenie Gminy Korycin w roku szkolnym 2012/2013” Czytaj >>>


Apel Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Sokółce
W związku z niepokojącym wzrostem zachorowań na grypę w powiecie sokólskim i łatwością rozprzestrzeniania się wirusa, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sokółce przypomina o zachowaniu podstawowych zaleceń higienicznych w życiu codziennym. Czytaj >>>
 


6 lutego - zuchowy bal przebierańców
Na zakończenie karnawału zuchy bawiły się na balu przebierańców. Rodzice pomogli przygotować swoim dzieciom barwne stroje. Przy zuchowych pląsach i tańcach dyskotekowych szybko mijał czas.


Harmonogram zajęć podczas ferii zimowych w roku szkolnym 2012/2013 Czytaj >>>


15 stycznia - podsumowanie konkursów plastycznych
W Zespole Szkół Integracyjnych Nr 1 w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursów plastycznych związanych z tematyką bożonarodzeniową. Na konkurs ,,Rób aniołki z wielką rozkoszą, bo one szczęście przynoszą” wpłynęło 286 prac z województwa podlaskiego. W kategorii klas II-II wyróżnienie otrzymał Łukasz Gilewski, a w kategorii klas IV-VI drugie miejsce zajęła Justyna Ciuchna. Na konkurs ,,Maluj Mikołaje z wielką rozkoszą, bo one prezenty przynoszą” wpłynęło 171 prac.
W kategorii klas IV-VI pierwsze miejsce zajęła Urszula Rapnicka. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!


9 stycznia 2013 r. - podsumowanie akcji: "Świetlica-świetlicy"

Delegacja naszej szkoły w składzie: wychowawca świetlicy – p. Agnieszka Tołoczko i pedagog szkolny - p. Marta Orzołek przekazała dzieciom, ze świetlicy na oddziale onkologicznym, darowiznę pieniężną (500zł) przeznaczoną  na zakup interaktywnej gry komputerowej.  Pieniądze  zebrane zostały podczas akcji sprzedaży ozdób bożonarodzeniowych, wykonanych przez dzieci podczas zajęć w świetlicy. Ze względu na specyfikę oddziału, dzieci z Korycina nie mogły uczestniczyć w przekazaniu pieniędzy ale  wykonały symboliczny czek,  na którym złożyły swoje podpisy.