Strona główna<<<2006<<<2007<<<2008<<<2009<<<2010<<<2011<<<2012<<<2013<<<2014<<<2015<<<2016<<<2017

W świątecznym nastroju
19 grudnia już od pierwszych godzin lekcyjnych panował w szkole świąteczny nastrój. Uczniowie wystawili bożonarodzeniowe jasełka pt. „Raduj się o ludzkie plemię” - były kolędy i radość z narodzenia Dzieciątka. Nasi młodzi artyści, pod opieką p. Marty Krutul i p. Anny Stankiewicz, stworzyli wspaniałą atmosferę nadchodzącego Bożego Narodzenia.
Jasełka zaprezentowane zostały również 5 stycznia, tym razem przybyłym do szkoły rodzicom i pensjonariuszom Domu Gościnnego z Dzięciołówki.


Zuchowy opłatek
Gromada zuchowa odebrała Betlejemskie Światło Pokoju z Białostockiej Chorągwi ZHP. Przekazała je do przedszkola, zespołu szkół i parafii w Korycinie. Na ostatniej zbiórce przed świętami Bożego Narodzenia zuchy ubrały choinkę, podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie życzenia. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd.


VI Przegląd Kolęd i Pastorałek
Dnia 18 grudnia uczniowie klas I-III naszej szkoły wzięli udział w VI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Hej kolędo, kolędo” w Jasionówce.
Dzieci śpiewały pięknie, co zaowocowało nagrodami: w kategorii kl. I – nagrodę laureata zdobyła Ewelina Mancewicz, wyróżnienie otrzymała Kinga Sosnowska; w kategorii kl. II - nagrodę laureata otrzymał Krystian Surel, wyróżnienie Dominika Motybel; w kategorii kl. III wyróżnienie otrzymała Natalia Rutkowska.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono upominki świąteczne.


Przewodniczący Mozolewski z wizytą u gimnazjalistów
15 grudnia gościliśmy w szkole Józefa Mozolewskiego – Przewodniczącego ZRP NSZZ „Solidarność” oraz Izabelę Żmojdę z Działu Szkoleń Regionu Podlaskiego. Podczas uroczystego apelu zostały rozdane stypendia dla najlepszych uczniów ufundowane przez Patrona gimnazjum. Otrzymali je: Urszula Baranowska i Dominika Kosiło z kl. III A oraz Michał Kryjan z kl. I A. Goście spotkali się z uczniami klas pierwszych na lekcji poświęconej historii powstania związku „Solidarność” i rocznicy wprowadzenia stanu wojennego.


Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza

13 grudnia odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza w Sokółce. Swój udział zgłosiło 114 uczniów z 13 szkół powiatu sokólskiego. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wyrównany. Laureatami w poszczególnych grupach zostali uczniowie naszej szkoły: kategoria klas I - II: I miejsce Wiesławska Monika, kat. klas III - IV: I miejsce Lewicka Natalia, II miejsce Gołkowski Maksymilian, wyróżnienie - Kuźbiel Aleksandra, kat. klas V - VI: III miejsce Zaniewska Karolina.                 


VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

12 grudnia 2014r. odbył się w Sobolewie VI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski ph.”Idzie zima będą święta”. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół z Białegostoku i okolic. Udział w nim wzięła uczennica naszej szkoły z klasy IIIB Aleksandra Kużbiel, która zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!


Spotkanie z policjantem i turniejowe rozgrywki
W piątek (12 grudnia) gimnazjaliści z klas pierwszych spotkali się z sierżantem Łukaszem Kuryłowiczem z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce. Temat prelekcji dotyczył kodeksu wykroczeń dla nieletnich i odpowiedzialności prawnej i karnej dzieci i młodzieży.
Tego samego dnia, na trzech ostatnich lekcjach, gimnazjaliści rozegrali turniej świąteczny w piłce siatkowej. Zwyciężyła klasa III B, drugie miejsce zajęła klasa III A, trzecie – klasa I A.


Mikołajkowe niespodzianki
Mikołajkowej tradycji stało się zadość. Do uczniów klas I-III w piątek (5 grudnia) zawitał wspaniały gość – Święty Mikołaja, który rozdał dzieciom drobne upominki. Dostali ci grzeczni i ci mniej grzeczni. Starsi uczniowie świętowali mikołajki na godzinie wychowawczej. Między sobą wymienili się prezentami.


Andrzejki szkolne
Przez dwa popołudnia (26 i 27 listopada) uczniowie Zespołu Szkół w Korycinie bawili się na dyskotekach andrzejkowych. Nie zabrakło tradycyjnych wróżb, konkursów i świetnej zabawy. Organizatorami były samorządy uczniowskie obu szkół.


Z rodzicami o bezpieczeństwie w sieci
25 listopada odbyło się już drugie w tym roku szkolnym zebranie rodziców. Oprócz informacji bieżących, które przekazała dyrektor szkoły Ewa Bojarzyńska, zebrani wysłuchali prelekcji terapeutki Agaty Niemczynowicz z Ośrodka Profilaktyki i Terapii dla Młodzieży i Dorosłych „Etap” na temat „Komputer i Internet – dobrodziejstwo czy zagrożenie”. Zapoznali się również z wynikami projektu edukacyjnego, którego celem było uzyskanie odpowiedzi na pytanie: „W jakim stopniu uczniowie Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Korycinie korzystają z telefonów komórkowych, komputera i Internetu?”.
Była to również dobra okazja, aby spotkać się z wychowawcami na zebraniach klasowych
i rozmowach indywidualnych.


Poczet sztandarowy Gimnazjum na uroczystościach w Suchowoli
23 listopada delegacja naszej szkoły z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystych obchodach 30 rocznicy męczeństwa bł. ks. Jerzego i pierwszej rocznicy śmierci Marianny Popiełuszko, matki kapłana. Nabożeństwo w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła poprzedzone zostało złożeniem wieńców na grobie Marianny Popiełuszko oraz programem artystycznym w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Suchowoli.


Warsztaty o tematyce patriotycznej w Zespole Szkół w Korycinie
14 listopada, w czasie trwania w szkole konferencji aksjologicznej, młodzież z klas V-VI podstawówki
i I-III gimnazjum brała udział w zajęciach z najnowszej historii Polski, prowadzonych przez pracowników białostockiego Instytutu Pamięci Narodowej. Tematyka lekcji obejmowała następujące zagadnienia: „A więc wojna…” – polski wrzesień 1939 oraz „Grudniowy wstał świt, nie wiedział nikt nic…” – stan wojenny w Polsce. Dodatkowo uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach patriotycznych przygotowanych przez wychowawców. Pracując w grupach różnymi metodami rozwiązywali krzyżówki, wykonywali prace plastyczne i plakaty o pięknie naszego kraju, laurki z życzeniami dla Ojczyzny, pisemnie odpowiadali na pytanie: „Co to jest Patriotyzm? Cechy patriotyzmu”. Gimnazjaliści natomiast pracowali w grupach metodą projektów i realizowali tematy zaczerpnięte z książki M. Malinowskiego „Patriotyzm refleksyjny, na co dzień”.


WOJEWÓDZKA KONFERENCJA NA TEMAT EDUKACJI AKSJOLOGICZNEJ

14 listopada Zespół Szkół w Korycinie był organizatorem Wojewódzkiej Konferencji ph. „Edukacja aksjologiczna wyzwaniem i zadaniem dla szkoły w zjednoczonej Europie”, którą honorowym patronatem objęli: Metropolita Białostocki, Wojewoda Podlaski oraz Podlaski Kurator Oświaty. Komitet Organizacyjny Konferencji tworzyli: prof. dr hab. Krystyna Chałas – Katolicki Uniwersytet Lubelski, opiekun naukowy Towarzystwa Gimnazjów Poszukujących z Małych Miast i Wsi, Ewa Staropiętka–Kuna - przewodnicząca Towarzystwa, Dorota Zimnoch - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Andrzej Rybnik – Przewodniczący Podlaskiej Rodziny Szkół im. Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej, ks. Andrzej Gniedziejko – dziekan Parafii w Korycinie, Ewa Bojarzyńska - dyrektor Zespołu Szkół w Korycinie. Więcej >>>


Obchody Narodowego Święta Niepodległości
7 listopada uroczystym apele upamiętniającym narodowe święto rozpoczęto w Zespole Szkół
w Korycinie obchody Święta Niepodległości. Gimnazjaliści z klas trzecich pod opieką swoich wychowawców: p. Józefa Guziejko i p. Kazimierza Szubzdy przygotowali część artystyczną. Recytacje i chwytające za serce pieśni podkreśliły patriotyczną atmosferę uroczystości.
Gminne obchody 11 listopada rozpoczęły się o godz. 9.30 uroczystą mszą św. w korycińskiej świątyni, po której uczestnicy, na czele z pocztami sztandarowymi, udali się na Rynek. Pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego złożono wieńce i wiązanki kwiatów.


"Śniadanie Daje Moc"
W dniu 7 listopada 2014 roku z okazji Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania klasy I-III Szkoły Podstawowej przystąpiły do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Śniadanie Daje Moc”. W salach od samego rana trwały przygotowania do wspólnego śniadania. Przy pięknie udekorowanych stołach uczestnicy projektu z dużym apetytem zjedli pożywne kanapki, których uzupełnieniem były zdrowe owoce i soki owocowo - warzywne.
Celem programu jest uświadomienie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!


Wizyta w TVP Białystok
W dniu 29 października b.r. uczniowie klasy IIIA szkoły podstawowej i młodzież należąca do koła teatralnego z gimnazjum wraz z opiekunami: panią Anną Stankiewicz i panią Martą Krutul odwiedzili siedzibę Telewizji Polskiej - Oddział Terenowy w Białymstoku. Wyjazd ten był nagrodą za zajęcie
I miejsca w kategorii „film” w konkursie „Podlaska Mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza”.
Z tajnikami pracy w telewizji zapoznał uczniów redaktor Jerzy Kalina.


Obchody Dnia Edukacji Narodowej i ślubowanie klas pierwszych
13 października, podczas uroczystości ślubowania, uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkół w Korycinie zostali oficjalnie przyjęci do grona braci uczniowskiej. Symbolicznego aktu pasowania na ucznia dokonała pani dyrektor Ewa Bojarzyńska. Dalsza część akademii poświęcona była nauczycielom i pracownikom oświaty, którzy z okazji Dnia Edukacji Narodowej przyjęli podziękowania i wyróżnienia za swoją pracę. Część artystyczną przygotowały klasy pierwsze i piąte szkoły podstawowej oraz pierwsze i drugie gimnazjum. 


Podsumowanie konkursów organizowanych przez Towarzystwo Gimnazjów Poszukujących z Małych Miast i Wsi

W dniu 29.09.2014 r. uczniowie - laureaci oraz troje nauczycieli uczestniczyło w uroczystym podsumowaniu ogólnopolskich konkursów organizowanych przez TGPzMMiW Wydarzenie miało miejsce w Sali Kolumnowej w budynku Sejmu Rzeczypospolitej. Izabela Jurguć z kl. IIIB zajęła trzecie miejsce w konkursie literackim "Świat wiejskich wartości źródłem mojego wzrastania" oraz Weronika Wiesławska i Basia Minczewska uczennice kl. IIIA - obie uzyskały wyróżnienie w w/w konkursie. Natomiast Urszula Kopciewska i Dominika Kosiło otrzymały wyróżnienie za pracę naukowo - badawczą. Dyrektor oraz nauczyciele pod kierunkiem, których powstałe te prace otrzymali podziękowania.
Nagrodzone prace opublikowane zostały w tomie "Młodzież wobec wartości wiejskich" oraz "Praca naukowo - badawcza gimnazjalisty". Więcej >>>


Wybory do samorządu uczniowskiego 2014/2015
26 września b.r. uczniowie Zespołu Szkół w Korycinie wybierali swoich reprezentantów do samorządu uczniowskiego. Przewodniczącą SU w Szkole Podstawowej została Wiktoria Giaro z kl. VA, zastępcami: Maciej Karabowicz z kl. IVA i Joanna Kopciewska z kl. IVB. Opiekunem ponownie wybrano p. Barbarę Stachelek.
Przewodniczącą gimnazjalnego SU została Diana Bagan z kl. IIIA, zastępcą - Radosław Gryko z kl. IIB, skarbnikiem - Klaudia Kamińska z kl. IIIB, a sekretarzem - Zuzanna Nietupska z kl. IIIB. Obowiązki opiekuna pełnić będzie p. Katarzynę Lenkiewicz.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2014/15.    


Spotkanie uczniów klas I - III ze służbami mundurowymi
18 września b. r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Komendy Powiatowej w Sokółce i Posterunku Policji w Janowie oraz strażakami OSP w Korycinie. Wszystko w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły/domu". Mundurowi przypominali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz codziennym życiu, a także wręczali serduszka  w związku z kampanią "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom drogowym". Nie obyło się bez prezentacji motocykla i samochodu policyjnego, wozu strażackiego oraz pokazu tresury psa.


Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

12 września b. r. w Białymstoku odbył się XIV Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. W uroczystościach religijno - patriotycznych uczestniczyły poczty sztandarowe naszych szkół pod opieką p. Piotra Pawłowskiego.


Wizyta studentek z Rumunii i Kolumbii
Od poniedziałki do piątki (08-12.09.2014 r.), w ramach projektu AIESEC „Enjoy My Origin”, gościmy w Zespole Szkół w Korycinie dwie studentki z Kolumbii i Rumunii, które w swoich krajach uczą się na wydziałach filologii angielskiej. Pierwszego dnia zwiedziły szkołę, Izbę Regionalną, zespół kościelny z parkiem plebańskim, uczestniczyły w spotkaniu z Wójtem Gminy Korycin Mirosławem Lechem. W kolejnych, będą prowadziły lekcje języka angielskiego we wszystkich klasach szkoły podstawowej i gimnazjum. Tematyka zajęć dotyczy sytuacji z życia codziennego oraz prezentowania krajów pochodzenia wolontariuszek.
Szkoła uczestniczy w projekcie już po raz drugi – w ubiegłym roku odwiedziły Korycin studentki z Chin i Indonezji.


1 września - inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Udziałem we Mszy Św. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po mszy podziękowaliśmy za wieloletnią pracę, odchodzącej na emeryturę, nauczycielce religii p. Elżbiecie Rudzińskiej.
Kolejnym punktem uroczystości było złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości. Po powrocie do szkoły odbył się apel i pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.


26, 27 czerwca – podsumowanie roku sportowego, uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014
Uroczyście zakończyliśmy ostatnie dni roku szkolnego. Najpierw poznaliśmy wyniki osiągnięte w sporcie. Najlepszym sportowcem w Szkole Podstawowej został Kacper Sołjan, a w Gimnazjum – Mateusz Bućko. Najwięcej punktów w plebiscycie na najlepszego ucznia uzyskał Michał Kryjan (SP) oraz Maciej Marcinkiewicz (G), który odebrał nagrodę Przewodniczącego NSZZ „Solidarność”. Natalia Kozłowska otrzymała nagrodę im. Rodziny Klepackich dla najlepszego ucznia z Korycina.
Życzymy słonecznych, bezpiecznych i udanych wakacji!


Prezentacje projektów edukacyjnych

23 i 24 czerwca wszyscy uczniowie klas drugich zaprezentowali na forum szkoły (przed nauczycielami i uczniami gimnazjum) efekt kilkumiesięcznej pracy nad projektami edukacyjnymi. Dotyczyły kultury regionu, dawnych zwyczajów i tradycji, demografii gminy, ziołolecznictwa, atrakcji turystycznych w krajach niemieckojęzycznych. Wybór tematów wynikał z zainteresowań uczniów. Prace zostały pozytywnie ocenione.


I miejsce w konkursie "Podlaska mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza"
W dniu 16. 06. 2014 r. w VI LO w Białymstoku odbyło się wręczenie nagród w Konkursie „Podlaska mozaika. W poszukiwaniu wspólnoty pogranicza”. Była to III edycja konkursu na pracę grupową lub indywidualną, pokazującą współistnienie w naszym regionie ludzi różnych kultur, religii i narodowości w nawiązaniu do historii lub w kontekście teraźniejszym.
Organizatorami konkursu są: Kuratorium Oświaty w Białymstoku, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Robert Tyszkiewicz. Uczniowie Zespołu Szkół w Korycinie (klasy IIA Szkoły Podstawowej i kl. III Gimnazjum) zajęli I miejsce w za pracę konkursową „Ale jak to było?” w kategorii film. Nagrody zespołowi ufundowali: Wójt Gminy Korycin Mirosław Lech oraz reżyser Jerzy Kalina, który poprowadzi mini - warsztaty filmowe dla uczniów Zespołu Szkół w Korycinie.


Warsztaty ekologiczne pod hasłem: "Woda - nie marnuję!"
W dniu 2 i 8 kwietnia 2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum uczestniczyli w warsztatach ekologicznych pod hasłem: ,,WODA - NIE MARNUJĘ!”.
W innowacyjny sposób odkrywali i badali przyrodę. Na wstępie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat roli i znaczenia wody w środowisku naturalnym i sztucznym oraz brali udział w dyskusji na temat problemów dotyczących zasobów wody na Ziemi. Po czym udali się nad rzekę Kumiałkę, aby zebrać organizmy żyjące w rzece, które obserwowali pod mikroskopem i rozpoznawali. Na zakończenie warsztatów określali stan czystości wody w rzece Kumiałce.
Na zajęciach uczniowie ucząc się doskonale się bawili. Była to ciekawa lekcja przyrody gdzie teoria i praktyka ściśle się ze sobą łączyły.
Koordynatorzy warsztatów: Grażyna Myszkowska, Ewa Siwicka


"Łączy nas Patron"
6 czerwca nasza szkoła gościła uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 49 z Oddziałami Integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku. Spotkanie przebiegało ph. „Łączy nas Patron”. Najpierw uczniowie kl. VI z obu szkół wzięli udział w rywalizacji sportowej i konkursie wiedzy o patronie szkół. Potem spacerowali po Parku Plebańskim, przewodnikiem był proboszcz Andrzej Gnidziejko. Następnie integrowali się przy ognisku. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą w parafialnym kościele.


"Kilometry dobra" dla niepełnosprawnych dzieci z woj. podlaskiego!!!
Pod hasłem „Kilometry dobra” odbyła się kampania zbierania funduszy dla Caritas Archidiecezji Białostockiej połączona z biciem rekordu Guinnessa w układaniu monet o jednozłotowym nominale. Celem przedsięwzięcia charytatywnego było zebranie funduszy na utworzenie Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego dla dzieci z województwa podlaskiego. Więcej>>>


 "Podróż z piosenką"

Lubimy śpiewać!” – tak mówią uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Korycinie. Piosenki towarzyszyły im przez cały rok szkolny. Więcej >>>


Konkurs ortograficzny
9 czerwca 2014r. odbyło się podsumowanie konkursu ortograficznego organizowanego dla uczniów klas I-III. Uczniowie klas drugich i trzecich rywalizowali o tytuł mistrza ortografii. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności poprawnego pisania oraz utrwalenie poznanych reguł i zasad prawidłowej pisowni wyrazów.
W
yniki konkursu – kategoria klas drugich: I miejsce – Aleksandra Kużbiel i Krzysztof, Marcinkiewicz, II miejsce – Jakub Burnewicz, III miejsce – Julia Kochańska
Wyniki konkursu – kategoria klas trzecich: I miejsce – Joanna Kopciewska, II miejsce – Emilia Połonowska, III miejsce – Dorota Łempicka.
Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Konkurs zorganizowała p. Beata Grzybowska.


W Wiosce Indiańskiej
6 czerwca 2014 r. uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej byli w Puszczykówce, gdzie znajduje się Wioska Indiańska. W tym dniu dzieci poczuły smak Dzikiego Zachodu. Miały możliwość zapoznania się z elementami kultury indiańskiej, Skorzystały z wielu atrakcji: strzelały z łuku i wiatrówki, łowiły ryby, rzucały obręcze na rogi bizona, pokonywały tor przeszkód, płukały złoto i jeździły konno. Obejrzały wystawę broni: rewolwerów, coltów, winchesterów, narzędzi i sprzętów codziennego użytku używanych w XIX w na Dzikim Zachodzie. Na zakończenie pobytu przy ognisku upiekły kiełbaski i zrobiły zakupy w sklepiku z kowbojskimi pamiątkami.


Apel upamiętniający 25. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 r.
Minęło 25 lat od częściowo wolnych wyborów parlamentarnych, zakończonych zwycięstwem „Solidarności”. Ich konsekwencją był upadek rządów komunistycznych w Polsce i początek zmian nie tylko w naszym kraju, ale i w Europie. 4 czerwca przypomnieli o tym uczniowie klasy IIA gimnazjum, którzy przygotowali apel pod kierunkiem p. Kazimierza Szubzdy. Następnie pani dyrektor Ewa Bojarzyńska wręczyła zaświadczenia gimnazjalistom, którzy uzyskali tytuł finalisty w konkursach przedmiotowych. Przypomniała o zachowaniu ostrożności podczas letniego wypoczynku. Natomiast uczniowie klasy IVA i IVB otrzymali karty rowerowe.


Poczet sztandarowy w SP nr 49
28 maja poczet sztandarowy naszej Szkoły Podstawowej uczestniczył w uroczystych obchodach Święta Szkoły Podstawowej Nr 49 z oddziałami integracyjnymi im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku. Po Mszy Św. w kościele wysłuchaliśmy okolicznościowych przemówień i obejrzeliśmy turniej z udziałem rodziców, nauczycieli i uczniów zatytułowany „Kocham Cię Szkoło!”.


Wizyta Gości
W dniach 26 – 30 maja 2014 r. w Gimnazjum im. „Solidarności” w Zespole Szkół w Korycinie przebywają z wizytą przedstawiciele krajów partnerskich w ramach programu „COMENIUS”  z Hiszpanii, Rumunii i Turcji. Program ich pobytu jest pełen atrakcji. Swoją wizytę rozpoczęli od zwiedzenia stolicy naszego kraju – pięknej Warszawy. We wtorek (27.05)  goście zwiedzili gminę Korycin, po której oprowadził ich i o której opowiedział Wójt Gminy Mirosław Lech.  W dniu dzisiejszym (28.05) pojadą na całodniową wycieczkę do stolicy naszego regionu – Białegostoku.   W czwartek (29.05)  wezmą udział w festynie szkolnym  „Zachowaj trzeźwy umysł”. Staramy się aby jak najpełniej poznali tradycję, kulturę i zwyczaje naszego regionu poprzez np. naukę tańca narodowego – poloneza, obejrzenie prezentacji przygotowanych przez naszych uczniów pokazujących zwyczaje dawnego Podlasia, skosztowanie potraw typowych dla tego regionu (np. sery korycińskie). Uczniowie naszej szkoły mają możliwość poznania kultury i tradycji państw partnerskich uczestniczących w realizacji projektu pt.  „ Dziedzictwo przeszłości - fundamentem dla przyszłości” oraz doskonalą swoją umiejętność w porozumiewaniu się językiem angielskim.


Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
20 maja 2014 r. w Zespole Szkół Samorządowych Gimnazjum im. Armii Krajowej w Dąbrowie Białostockiej odbył się VI Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla gimnazjalistów województwa podlaskiego. W konkursie brały udział trzy uczennice naszego gimnazjum: Klaudia Panasewicz i Sylwia Rydzewska zostały laureatkami tego konkursu, a Natalia Kozłowska – finalistką. Finalistom wręczone zostały dyplomy, a laureaci otrzymali nagrody rzeczowe.

Foto: www.isokolka.eu


20 maja - sukces Dominiki Kosiło w konkursie plastycznym
W Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Podlasie – mnie ta ziemia od innych droższa…” Wśród nagrodzonych znalazła się  uczennica kl. IIA naszego gimnazjum - Dominika Kosiło. Zajęła ona II miejsce w kategorii form przestrzennych. Opiekunem Dominiki była p. Teresa Rutkowska.


17 maja – Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej
17 Gromada Zuchowa „Krasnoludkowy Ród” brała udział w Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej, który odbył się w Sokółce. Celem festiwalu było: rozwijanie talentów wokalnych, popularyzacja piosenki harcerskiej i górskiej, integracja środowisk harcerskich, dobra zabawa. Uczestnicy festiwalu prezentowali dwie piosenki : harcerską oraz o tematyce górskiej. W kategorii gromad zuchowych I miejsce zajęły zuchy z nasze szkoły. W kategorii solistów I miejsce zajęła reprezentantka  17 Gromady Zuchowej  - Kinga Waszczeniuk . Gratulujemy!


"Mistrz pięknego czytania"
7 maja 2014r. odbył się w naszej szkole konkurs czytelniczy „Mistrz pięknego czytania” dla klas I-III. Komisja w składzie: p. B. Szypulska, p. K. Waśkiewicz i p. A. Tołoczko oceniała biegłość, wyrazistość, poprawność i interpretację czytanych tekstów. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy.

Laureaci konkursu: klasy I - Monika Wiesławska, Magdalena Strzemińska, Szymon Kloza, klasy II - Aleksandra Kużbiel, Krzysztof Marcinkiewicz,  Natalia Lewicka, klasy III - Natalia Lisowska, Maksymilian Gołkowski, Dorota Łempicka.


Z wizytą w LO w Suchowoli
Uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum w dn. 08.05.2014 r. uczestniczyli w LO w Suchowoli w „Dniach otwartych funduszy unijnych” upamiętniających 10 lat Polski w Unii Europejskiej. Młodzież miała możliwość obserwować i czynnie uczestniczyć w ciekawych pokazach laboratoryjnych z chemii, fizyki, biologii, sprawdzić swoje umiejętności w dyktandzie z języka polskiego, rozwiązywać quizy edukacyjne z języka angielskiego. Ponadto chłopcy sprawdzali swoje umiejętności w jeździe ciągnikiem na placu manewrowym. Na zakończenia w hali sportowej młodzież obserwowała pokaz treningu czołowych lekkoatletów szkoły w skoku wzwyż oraz biegu przez płotki a także pokazy udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnych sytuacjach życiowych. Uczniowie naszej szkoły otrzymali informacje o zasadach rekrutacji do LO w Suchowoli i niektórzy z nich planują kontynuować swoją naukę w tejże szkole.


223 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
30 kwietnia społeczność szkolna obejrzała uroczysty apel pod hasłem „Witaj Maj 3 Maj”, który przygotowali uczniowie klas szóstych pod opieką p. E. Malewicz i E. Rudzińskiej. 3 maja poczty sztandarowe wzięły udział we Mszy Św. Delegacja złożyła kwiaty pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.


Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. Majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939 - 1945. Polski czyn zbrojny w okresie II wojny światowej"

Już po raz kolejny w roku szkolnym 2013/2014 rozgrywany był Ogólnopolski Konkurs Historyczny. Tym razem konkurs obejmował dzieje z historii najnowszej. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą dotyczącą dziejów oręża polskiego w latach 1939 – 1945. Wśród laureatów etapu wojewódzkiego znalazł się uczeń naszej szkoły Marcin Pochodowicz  z klasy VI A, który zajął IV miejsce. Serdecznie gratulujemy. Zachęcam do poznawania historii naszej ojczyzny w kolejnych edycjach konkursu. Ogólnopolskim organizatorem Konkursu jest Mazowiecki Kurator Oświaty.
Celina Baranowska - nauczyciel przygotowujący do konkursu


Egzamin gimnazjalny 2014

23, 24, 25 kwietnia uczniowie klas trzecich gimnazjum pisali tzw. „małą maturę”. Najpierw sprawdzili swoją wiedzę z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz wykazali się umiejętnościami polonistycznymi podczas testu humanistycznego. Drugiego dnia zmagali się z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką. Egzamin gimnazjalny zakończyli trzeciego dnia, przystępując do testu z języka nowożytnego: angielskiego oraz niemieckiego. Wyniki będą znane w czerwcu.


Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w gimnazjach

W dniu 15 kwietnia w Gimnazjum nr 6 w Białymstoku spotkali się uczniowie gimnazjów na uroczystym podsumowaniu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Wśród nich było również czterech uczniów z Korycina, którzy zdobyli tytuł laureata. Są to: Weronika Wiesławska (kl. IIIA) i Dawid Kopciewski (kl. IIIB) z biologii, którzy pracowali pod kierunkiem p. Ewy Siwickiej; Maciej Marcinkiewicz (kl. IIIB) z matematyki, którego opiekunem była p. Barbara Jakimuszko; Urszula Baranowska (kl. IIA) z historii, do jej sukcesu przyczynił się  p. Kazimierz Szubzda. Serdecznie gratulujemy.


Konkurs Recytatorski „Przygoda z poezją”
10 kwietnia odbyła się XV edycja Konkursu Recytatorskiego „Przygoda z poezją” dla klas I-III szkół podstawowych z województwa podlaskiego. 40 uczestników recytowało wiersze o tematyce przyrodniczej zgodnej z hasłem: „ Kwiecień drzewa przystroił w barwne kwiaty i zieleń./ Po ogrodach, po sadach grają ptasie kapele…”. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki, a najlepsi - nagrody książkowe. Organizatorami konkursu były p. Anna Stankiewicz i p. Ewa Szamreto.


12 kwietnia - Zuchowy Wielobój Sprawnościowy
17 Gromada Zuchowa ,,Krasnoludkowy Ród” brała udział w zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP w Sokółce Zuchowym Wieloboju Sprawnościowym. Turniej miał na celu podniesienie poziomu sprawności fizycznej zuchów, popularyzację gier i zabaw wśród dzieci oraz integrację gromad zuchowych. Drużyny rywalizowały ze sobą w jedenastu konkurencjach sportowych. W ogólnej punktacji zuchy z naszej szkoły zajęły pierwsze miejsce. Gratulujemy!


Sprawdzian szóstoklasisty 2014
1 kwietnia uczniowie klasy VIA i VIB sprawdzili swoją wiedzę i umiejętności zdobyte podczas nauki w szkole podstawowej. Egzamin trwał 60 minut i obejmował pytania z języka polskiego, historii, matematyki i przyrody. Przystąpienie do niego jest jednym z warunków ukończenia szkoły. Za rok obecne klasy piąte napiszą go w zmienionej formule.


Finał konkursu wiedzy o życiu i nauczaniu kardynała Stefana Wyszyńskiego
27 marca po raz dziewiąty w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim – Prymasie Tysiąclecia. Ewa Chociej z kl. VI B, reprezentantka naszej szkoły, zajęła III miejsce. Gratulujemy!
Do konkursu przygotowywała p. Barbara Szypulska.


Gminne Dni Teatru
28 marca uczniowie kl. IIIA i kl. IIIB szkoły podstawowej oraz kl. IB gimnazjum wzięli udział w Gminnych Dniach Teatru. Podczas przeglądu działalności teatralnej dzieci i młodzieży zaprezentowali przedstawienie „Kara” w reż. p. A. Matel i p. J. Siniło oraz „Dialog” w reż. p. M. Kiersnowskiej. Obie grupy otrzymały nagrodę główną, którą jest wyjazd do białostockiego teatru. Serdecznie gratulujemy!


Sukces w IX Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Ks. Jana Twardowskiego pt. : „Słowa jak pacierze…”
27 marca w sali GOKSiT w Jasionówce został przeprowadzony etap powiatowy konkursu recytatorskiego poezji ks. Jana Twardowskiego. W kategorii szkół podstawowych wyróżnienie otrzymała Julita Andrysewicz z kl. VIB, a w kategorii gimnazjum II miejsce zajęła Urszula Kopciewska z kl. IIA. Nagrodzonym oraz uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Konkurs Wiedzy Biblijnej

W dniu 22 marca 2014 r. (sobota) odbył się w naszej szkole XIV Konkurs Wiedzy Biblijnej dla gimnazjalistów województwa podlaskiego. Uczestniczyło w nim 110 uczniów z 65 gimnazjów. Uczestnicy konkursu obejrzeli prace plastyczne wykonane przez pensjonariuszy Domu Gościnnego w Dzięciołówce oraz spektakl teatralny "Wesele żydowskie" przygotowany przez pensjonariuszy oraz uczniów klasy II SP w Korycinie.


Rozstrzygnięcie konkursu "Człowiek w lesie"
25 marca 2014r. w siedzibie Nadleśnictwa Czarna Białostocka odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom IV Edycji Konkursu Plastycznego pod hasłem „Człowiek w lesie”. Wśród laureatów znalazła się uczennica z naszej szkoły.
Monika Wiesławska z kl I B SP zajęła I miejsce w kategorii prace rysunkowe. Laureatce serdecznie gratulujemy!


21 marca - Country Day of Romania
Gimnazjaliści w oryginalny sposób uczcili Pierwszy Dzień Wiosny. Poznawali historię i kulturę Rumunii w ramach realizacji projektu Comenius. Obejrzeli prezentację multimedialną, krótkie filmy, teledyski. Wzięli udział w turniejach wiedzy. Rywalizowali ze sobą w grach sportowych. Na koniec obejrzeli filmy o wampirach. Chętni mogli sprawdzić swoją wiedzę o Rumunii podczas konkursu. Organizatorem tego dnia był Samorząd Uczniowski pod opieką p. Adama Bojarzyńskiego, p. Teresy Rutkowskiej, p. Marty Kiersnowskiej.


20 marca – Święto Wiosny
Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej ciekawie powitali wiosnę. Najpierw wzięli udział w klasowych rywalizacjach sportowych na sali gimnastycznej. Później wykazali się artystycznymi umiejętnościami podczas grupowych prezentacji na szkolnym korytarzu. Dominowały pokazy mody i układy choreograficzne do popularnych piosenek. Wszyscy świetnie się bawili. Organizatorem szkolnego święta był Samorząd Uczniowski pod opieką p. Barbary Stachelek.


Podsumowanie Wielkanocnego Konkursu Plastycznego  Czytaj protokół >>>


Turniej BRD i konkurs "Wiem co jem"

W szkolnych eliminacjach XXXVII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego uczestniczyło 44 uczniów. Najlepsze wyniki uzyskali: Bobrukiewicz Piotr, Szkobodziński Dawid i Tałałaj Tomasz ze Szkoły Podstawowej oraz Wróbel Jakub, Lengiewicz Mateusz i Bućko Mateusz z Gimnazjum. Wymienieni uczniowie będą reprezentowali Szkołę na etapie powiatowym.
W Konkursie Wiedzy o Zdrowej Żywności największą wiedzą wykazał się Maciej Siwicki z klas IV - VI oraz Martyna Krutul z klasy III SP.


Zebranie śródsemestralne
7 marca odbyło się zebranie śródsemestralne w świetlicy szkolnej.
Na początku pani dyrektor Ewa Bojarzyńska przywitała wszystkich rodziców i nauczycieli. Następnie uczniowie kl. IIA SP i koła teatralnego Gimnazjum zaprezentowali projekt pt. „Ale jak to było?”. Później pani dyrektor podsumowała pracę szkoły w I semestrze roku szkolnego 2013/2014. Poinformowała o zmianach w prawie oświatowym, przedstawiła prezentację „6-latek w szkole”, przypomniała procedury organizowania oraz przeprowadzania sprawdzianu po klasie VI i egzaminu gimnazjalnego. Następnie psycholog szkolny p. Andrzej Święcicki wygłosił prelekcję na temat: „Jak interpretować opinie i orzeczenia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej?”. Na koniec odbyły się spotkania z wychowawcami klas.


Zaproszenie na Dzień Otwarty Szkoły


Podsumowanie konkursów językowych
27 lutego dziewięciu laureatów Olimpiady Wiedzy z Języka Angielskiego Lingua Plus otrzymało dyplomy i nagrody. Najlepsza okazała się Urszula Łukaszuk z klasy VB, której wynik wyniósł 100% i otrzymała tytuł laureata I stopnia z wyróżnieniem. Zwycięzcy II stopnia to: Michał Kryjan (kl.VIA), Ewa Górska (kl.VB), Weronika Kitlasz (kl.IVB), Izabela Motybel (kl. IVB), Nicola Krynicka (kl. IVB), IV stopnia: Justyna Ciuchna (kl.VB), Urszula Puchalska (kl.VA), V stopnia - Aleksandra Siwicka (kl.VB).
Nagrodzono także uczestników konkursu „Dachl – Länder”. Quiz z wiedzy o kulturze i geografii krajów niemieckojęzycznych zainteresował 29 uczniów. Pierwsze miejsce zajęły: Sylwia Rydzewska z kl. IIIA i Natalia Kozłowska z kl. IIIB, trzecie – Dominika Kosiło z kl.IIA.
Pasjonatom języków obcych oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy!


"Młodzież Zapobiega Pożarom"

 21 lutego br. w Zespole Szkół odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie wzięło udział 48 uczniów.
W kategorii szkół podstawowych najlepsi byli: Chociej Edyta kl. VI b, Ciuchna Justyna kl. V b, Woźniewski Hubert kl. V a.
W kategorii szkół gimnazjalnych czołowe miejsca zajęli: Wróbel Jakub kl. III b, Karabowicz Małgorzata kl. II a, Bućko Mateusz kl. III a.
Sześciu uczestników w każdej kategorii otrzymało dyplomy i nagrody rzeczowe, a uczniowie wyżej wymienieni będą reprezentować Gminę Korycin na eliminacjach powiatowych turnieju w Sokółce.


22 lutego - Dzień Myśli Braterskiej

Delegacja zuchów z naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Dnia Myśli Braterskiej w Hufcu Sokółka. Podczas spotkania każda drużyna opowiadała o ruchu skautowym w wylosowanym kraju, prezentowała piosenkę w danym języku oraz pokazywała  umundurowanie. Instruktorzy otrzymali podziękowania za swoją służbę. Uroczystość zakończyła się kręgiem przyjaźni.


Wielkanocny Konkurs Plastyczny - regulamin Czytaj >>>


"Ćwiczyć każdy może"

Podczas ferii zimowych w ramach  Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może ‘’ odbyły się turnieje sportowe oraz został zorganizowany wyjazd na basen.
W turnieju Tenisa Stołowego wśród gimnazjalistów najlepiej zaprezentowali się Izabela Lengiewicz i Patryk Świenc. W szkole podstawowej zwycięzcami zostali Urszula Gryko oraz Jakub Burnewicz.
W Turnieju  piłki nożnej, dzięki lepszemu bilansowi bramek, zwyciężyli  zawodnicy Jasiona Jasionówka,  wyprzedzając dwie drużyny z Korycina.
4 lutego 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół w Korycinie wyjeżdżali na basen do Moniek.


Zajęcia organizowane w czasie ferii zimowych. Czytaj >>>


Akcja charytatywna ph. "O uśmiech i radość dziecka"
W dniach 02.12 – 20.12.2013 r. odbyła się zbiórka charytatywna darów rzeczowych z myślą o  podopiecznych sokólskiego oddziału Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej. Uczniowie i nauczyciele ofiarowali potrzebującym dzieciom kilka kartonów zabawek, przyborów szkolnych, książek, słodyczy oraz ubrań. Wolontariusze ze szkolnego koła „Pomocna dłoń” - organizatorzy akcji, składają serdeczne podziękowania wszystkim ofiarodawcom, a w szczególności zuchom z gromady Krasnoludkowy Ród, którzy wykazali się wyjątkową hojnością.


11 stycznia - Zuchowy Bal Karnawałowy
Gromada Zuchowa bawiła się w Sokółce na Balu Karnawałowym. Każde dziecko miało przebranie. Zuchy wykazywały się swoimi umiejętnościami tanecznymi, brały udział w różnych konkursach. Dla wszystkich uczestników balu przygotowano poczęstunek. Przy dobrej muzyce i w miłej atmosferze szybko mijał czas.


W dniach 07 – 10 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół w Korycinie warsztaty  z uczniami realizują w ramach projektu Enjoy My Origin (AIESEC Polska Komitet Lokalny Białystok) praktykantki z Chin i Indonezji.  Nasi uczniowie mają możliwość lepszego poznania  innych kultur i różnic pomiędzy nimi.  Uczestnicząc w zajęciach  będą doskonalić umiejętność posługiwania się językiem angielskim, uświadomią sobie również, że istnieje potrzeba szybkiej adaptacji do zmian zachodzących w dzisiejszym świecie oraz nabędą umiejętność  efektywnej pracy w międzynarodowym zespole, środowisku.  Poznają sposoby pracy z różnymi narodowościami  w XXI wieku.
W szkole zorganizowano apel, studentki powitał  Wójt Gminy Korycin Mirosław Lech wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół Ewą Bojarzyńską.  W kolejnych dniach odbywać się będą warsztaty z uczniami.