Strona główna<<<2006<<<2007<<<2008<<<2009<<<2010<<<2011<<<2012<<<2013<<<2014<<<2015<<<2016 <<<2017

Zuchowy bal przebierańców
Na zakończenie karnawału 17 Gromada Zuchowa „Krasnoludkowy Ród” bawiła się na balu przebierańców. Rodzice przygotowali dzieciom piękne stroje. Zuchy miały możliwość wykazania się swoimi zdolnościami tanecznymi. Brały udział w różnych zabawach i konkursach. Przy muzyce dyskotekowej i zuchowych pląsach szybko mijał czas.


Spotkanie z pisarką

Dnia 19.01.2018 uczniowie klas gimnazjalnych i VI-VII szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z panią Krystyną Gudel autorką książki "Historie Pazurem Wojny Kreślone". Uczniowie czytali fragmenty książki, próbowali gotowanej brukwi. Była to dla nich ciekawa lekcja historii na temat życia w obozie koncentracyjnym.


Święto Babci i Dziadka
Dnia 19 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie przybyli bardzo licznie, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Bojarzyńska witając ciepłymi słowami Babcie i Dziadków. Następnie uczniowie odśpiewali drogim przybyłym Gościom Sto lat i wręczyli własnoręcznie zrobione laurki. W dalszej części dzieci klas I-III zaprezentowały swój program artystyczny. Na twarzach zebranych gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec wyraziły kochanym Babciom i Dziadkom swoją miłość.


Podsumowanie projektu „Las bliżej nas”
Dnia 16.01.2018r. podczas zebrania z rodzicami odbyło się podsumowanie projektu realizowanego przez uczniów klas trzecich. W pierwszej części spotkania dzieci zaprezentowały piosenki oraz wiersze tematycznie związane z lasem. Rozstrzygnięty został również konkurs na wiersz lub rymowankę o lesie. Nagrody otrzymały: Aleksandra Lewicka, Kinga Sosnowska, Zofia Iwanicka, Hanna Golak oraz Justyna Szymaniuk. W drugiej części wszyscy zebrani mieli możliwość poznania celów, działań i efektów realizowanego projektu na podstawie prezentacji multimedialnej.


Zimowe radości i smutki
18 stycznia 2018 roku uczniowie klasy I B i II SP w ramach realizacji projektu edukacyjnego ,,Pomóżmy im…” przedstawili uczniom kl. I-III SP inscenizację pt. Zimowe radości i smutki. Zaapelowali do kolegów o włączenie się do zimowej akcji dokarmiania ptaków. Wszyscy chętni uczniowie otrzymali ptasie pyzy-kule dla ptaków, zasponsorowane przez Nadleśnictwo Czarna Białostocka.


Niecodzienna lekcja historii na temat powstań narodowych
Dnia 18 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej obejrzeli inscenizację na temat „Polskie powstania narodowe”. Grupa rekonstrukcji historycznej w interesujący sposób przedstawiła przebieg polskich zrywów niepodległościowych. Uczniowie mogli wejść w rolę kosyniera z 1794 r., żołnierza napoleońskiego z 1812 r., grenadiera z 1830 r., partyzanta z 1863 r. i powstańca wielkopolskiego z 1918 r. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja historii.


"Polskie kolędy i pastorałki"
Dnia 10 stycznia 2018r. uczennice naszej szkoły - Kinga Sosnowska z klasy IIIA i Anna Olszewska z klasy IVA reprezentowały naszą szkołę w powiatowym konkursie „Polskie kolędy i pastorałki” w Knyszynie. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego, Burmistrza Knyszyna i Starosty Monieckiego. Kinga Sosnowska w kategorii klas I-III zajęła III miejsce, a Anna Olszewska w kategorii klas IV-VII zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!


Bal Karnawałowy
W dniu 09.01.2018 r. uczniowie klas I-III SP bawili się na imprezie karnawałowej. Uczniów zabawiała Królowa Elza i bałwan Olaf przy dźwiękach muzyki z filmu Kraina Lodu. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach tanecznych. Dużym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa i popcorn. W czasie przerwy w zabawie uczniowie spotkali się w swoich salach na słodkim poczęstunku. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowe balony, które na ich oczach zamieniały się w różne postacie.