Strona główna<<<2006<<<2007<<<2008<<<2009<<<2010<<<2011<<<2012<<<2013<<<2014<<<2015<<<2016 <<<2017<<<2019

 

Warsztaty Bożonarodzeniowe w klasach II – III
13 grudnia 2018 r. uczniowie klasy IIb i III brali udział w warsztatach plastycznych
o tematyce bożonarodzeniowej zorganizowanych przez p. A. Matel i p. A. Szubzda. Warsztaty przeprowadzone zostały przez p. Ewę Kloza oraz pensjonariuszy Domu Gościnnego w Dzięciołówce. Uczniowie wykonywali świeczniki oraz malowali drewniane anioły i gipsowe mikołaje.


Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej kolędo, kolędo…”
Dnia 20 grudnia 2018r. uczniowie klas I-III naszej szkoły brali udział w X Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Jasionówce. Uczestnicy przeglądu podtrzymują tradycję śpiewania popularnych i odkrywania mniej znanych kolęd i pastorałek. Naszą szkołę reprezentowali: Ewelina Gołko (klasa IA), Natalia Andrysewicz (klasa IB), Karol Kozłowski (klasa IIB), Małgorzata Ciuchna (klasa III). Wyróżnienie otrzymał Karol Kozłowski. Gratulujemy!


W świątecznym nastroju
21 grudnia w Szkole Podstawowej w Korycinie już od pierwszych godzin lekcyjnych panował świąteczny nastrój. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście obejrzeli profesjonalny spektakl, pracochłonne dekoracje, doskonałe stroje, układy taneczne
a przede wszystkim bardzo dobrze przygotowanych "aktorów". Uczniowie i rodzice wystawili bożonarodzeniowe jasełka. Były śpiewane kolędy i radość z narodzin Dzieciątka. Artyści, których przygotowały panie: Joanna Siniło i Anna Stankiewicz, stworzyli niezwykłą atmosferę nadchodzącego Bożego Narodzenia.


Betlejemskie Światło Pokoju w Korycinie
Już po raz 28 zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju. Zuchy roznosiły je w Korycinie. Przekazały światełko do urzędu gminy, szkoły, przedszkola, kościoła. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „Światło, które łączy”.


Warsztaty Bożonarodzeniowe z wolontariuszami Erasmusa
Wczoraj, tj. 17 grudnia, gościliśmy w naszej szkole wolontariuszy zagranicznych z programu Erasmus+ pracujących na co dzień w Fundacji Dialog w Białymstoku. W bardzo ciekawy i intersujący sposób poprowadzili warsztaty o tematyce Bożonarodzeniowej. Opowiedzieli o tym jak obchodzone są święta w Grecji, Włoszech i Turcji. Mieliśmy możliwość posłuchania i zaśpiewania ich tradycyjnych kolęd; wolontariuszka z Turcji uczyła nas tradycyjnego tańca hallay. Wykonywaliśmy prace techniką origami. Były to miłe i zabawne lekcje języka angielskiego. 


„Idzie zima, będą święta”
Dnia 11 grudnia 2018 r. odbyła się X edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego ph. „Idzie zima, będą święta”. Organizatorami konkursu było Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu oraz Szkoła Podstawowa im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z Białegostoku i okolic. Udział w nim wzięła uczennica naszej szkoły - Dominika Urban z klasy IB, która zdobyła III miejsce. Serdecznie gratulujemy!


Z pastorałką i darami u pensjonariuszy Domu Gościnnego w Dzięciołówce
W oczekiwaniu na Boże Narodzenie dobrze jest zrobić coś dobrego dla innych. Z takiego założenia wychodzą uczennice ze szkolnego koła wolontariatu i tradycyjnie w okresie adwentu organizują zbiórkę żywności oraz artykułów pierwszej potrzeby dla pensjonariuszy Domu Gościnnego w Dzięciołówce. Więcej >>>


ETNO – INSPIRACJE
Dnia 10 grudnia 2018r. uczniowie klasy IB i IIA uczestniczyli w kolejnych warsztatach w GOKSiT w Korycinie w ramach innowacji pedagogicznej „Sztuka ludowa naszą inspiracją”. Tematem przewodnim spotkania były etno-wzory. Zajęcia prowadzili pracownicy WOAK w Białymstoku. Każdy uczeń miał okazję stworzyć własny projekt – przenosił na biały T-shirt za pomocą szablonów motywy ludowe i wypełniał je barwnymi farbami do tkanin. Zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości. Była to kolejna forma edukacyjnych warsztatów, dzięki której uczniowie zapoznali się z tematem kultury ludowej i etno-wzoru.


Piernikowe życzenia
Jednym ze sposobów rozwijania literackiej ekspresji u dzieci jest konkretne działanie i osobiste przeżycie. 10 grudnia uczniowie klasy IVB na lekcji języka polskiego wzięli udział w zajęciach praktycznych ph. „Piernikowe życzenia”. Z ogromnym entuzjazmem ozdabiali pierniczki według własnego pomysłu. Później w skupieniu redagowali życzenia bożonarodzeniowe, przygotowując kartki świąteczne. Starannie zapakowane wytwory swojej pracy postanowili podarować bliskim osobom. Uczniowie kultywując świąteczną tradycję, kształtowali wrażliwość estetyczną, rozwijali kreatywność i potrzebę podejmowania samodzielnych prób literackich. Lekcja była także okazją do poznania idei „slow food” poprzez promowanie jedzenia własnoręcznie przygotowanego. Rodzice aktywnie włączyli się w organizację zajęć praktycznych.


Rozwijamy umiejętność wypowiadania się
W listopadzie uczniowie klas czwartych brali udział w akcji ph. „List do Polski”. Mieli okazję podzielić się swoimi refleksjami dotyczącymi niepodległości. Napisali listy, które mają charakter osobistych wyzwań. Doceniają w nich polską historię, przyrodę, tradycje i zwyczaje. Deklarują w nich, że będą uczyć się sumiennie i dbać o ukochany kraj. Natomiast 23 listopada podczas wspólnego spotkania dwóch klas uczniowie opisywali wiklinowy kosz z owocami. Najpierw oglądali, dotykali, wąchali, później opowiadali o swoich wrażeniach. Efektem są oryginalne prace literackie. Działania zostały zrealizowane w ramach innowacji pedagogicznej pt. „Kreatywne pisanie”.


Apel z okazji Dnia Wolentariusza
W związku z przypadającym 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza, zorganizowano apel, podczas którego dziewczęta ze szkolnego koła przedstawiły zebranym uczniom i nauczycielom dotychczasowe działania, które realizowały od września 2018 roku. Hasłem przewodnim były słowa polskiego pisarza Adama Bahdaja: „Nie ma tak małego kawałka chleba, żeby się nie można z drugim podzielić.” Więcej >>>


Warsztaty Bożonarodzeniowe
6 grudnia klasa VIIIb uczestniczyła w warsztatach plastycznych zorganizowanych we współpracy z Domem Gościnnym w Dzięciołówce. Uczniowie wykonywali prace
o tematyce Bożonarodzeniowej.


Mikołajki 2018
6 i 7 grudnia w naszej szkole zorganizowaliśmy Mikołajki. Szkołę odwiedził Mikołaj z Elfem i wszystkich obdarował słodkim upominkiem. Klasy uczestniczyły również w rozgrywkach sportowych. Uczniowie klas IV grały w dwa ognie, starsi w piłkę ręczną i siatkówkę.
W kategorii klas starszych I miejsce zajęła klasa IIIb gimnazjum, II miejsce klasa VIIIa a III miejsce klasa IIIa. W kategorii klas V i VI - I miejsce klasa VIb, II miejsce kl VIa, III miejsce Vb.

 

Zabranie rodziców
19 listopada 2018 roku odbyło się ogólnoszkolne śródsemestralne zebranie rodziców. Omówione zostały najważniejsze sprawy dotyczące funkcjonowania szkoły, m.in. zmiany w obowiązujących regulaminach, egzamin po klasie ósmej i egzamin gimnazjalny. Uczniowie wystąpili z prezentacją multimedialną pt. „Jak przygotowywaliśmy się do obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę”. W zebraniu uczestniczył Wójt Gminy Korycin Pan Mirosław Lech, który wyraził gotowość by odpowiedzieć na pytania zebranych dotyczące spraw związanych z funkcjonowaniem naszej szkoły. Rodzice wzięli udział w prelekcji pracownika Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Sokółce – p. Marty Szutko – Biernackiej pt. „Jak motywować dzieci do udziału w zajęciach pozalekcyjnych w ramach pomocy psychologiczno – pedagogicznej”.


Podsumowanie akcji „Pełna miska dla zwierzaka ze Schroniska”
W listopadzie szkolne koło wolontariatu zorganizowało zbiórkę karmy dla bezpańskich zwierzą ze schroniska „Green House” w Krzeczkowie koło Moniek, do którego trafiają psy z gminy Korycin. Około dziewięćdziesięciu uczniów i nauczycieli odpowiedziało na apel z prośbą o wsparcie. Zebrano blisko 130 kilogramów karmy, którą 6 grudnia przekazano do psiego azylu. Za ten dar serca pracownik schroniska pan Wojciech Grzesiuk obiecał przeprowadzić warsztaty dla uczniów klas I-III na temat „Pies i kot – czworonożni przyjaciele człowieka”.


Lekcje matematyki …inaczej
"Ile kosztuje upieczenie ciasta" – taki problem rozstrzygali uczniowie klasy szóstej podczas lekcji matematyki w ramach realizowanej w szkole innowacji pedagogicznej ,,Myśl logicznie, licz praktycznie”. Takie zajęcia mają zaciekawić uczniów, pobudzić ich kreatywność i twórcze myślenie oraz pokazać im, że wiele zadań matematycznych zadaje nam codzienne życie. Uczniowie uczestniczący w programie uświadamiają sobie, że matematyka jest użyteczna i bardzo pomaga w rozwiązywaniu różnych problemów praktycznych. Uczniowie w ustalonych grupach wybrali przepis na ciasto, następnie dowiedzieli się w sklepie, jakie są ceny potrzebnych składników ciasta. Podczas lekcji dokonali pomiarów np. ile szklanek cukru, mąki mieści się w 1 kg, ile łyżeczek proszku do pieczenia, kakao jest w 1 torebce, ile szklanek oleju mieści się w litrowej butelce itp. Pomiary te pozwoliły uczniom obliczyć koszt produktów użytych w przepisie na ciasto. Uczniowie po konsultacjach z nauczycielem fizyki dowiedzieli się i dokonali obliczeń kosztu prądu zużytego  podczas pieczenia. Efekty swojej pracy uczniowie umieścili na plakatach. Podczas ostatnich zajęć w tym cyklu uczniowie w szkolnej kuchni wałkowali ciasto na pierniczki, wycinali różnorodne wzory pierniczków a upieczone ozdabiali wg własnych pomysłów. Wspólna praca sprawiła wiele radości, integrowała grupę, pozwoliła uczniom zaprezentować własne pomysły i ujawnić różne talenty.


"Matematyka wokół nas - myślę logicznie, liczę praktycznie"
W listopadzie klasa, w której odbywała się lekcja matematyki w kl. VB zamieniła się w sklep z różnymi działami. W ramach innowacji pedagogicznej "Matematyka wokół nas - myślę logicznie, liczę praktycznie" - uczniowie dokonywali zakupów w sklepie. Ćwiczenia miały na celu odpowiedzieć na pytania: ile możemy kupić za ustaloną kwotę, ile wydajemy dziennie na zakupy, co mówią sklepowe promocje i paragony. Praca uczniów taką metodą uświadomiła im, że matematyka jest użyteczna w sytuacjach, które zadaje codzienne życie. Nauczyciel matematyki, realizator innowacji - Barbara Stachelek.


Innowacja pedagogiczna

W roku szkolnym 2018/2019 klasy IB i IIA wraz z wychowawczyniami panią Joanną Siniło i Beatą Grzybowską realizują innowację pedagogiczną „Sztuka ludowa naszą inspiracją”. Odbyły się już dwa zajęcia. Podczas pierwszych uczniowie zapoznali się ze sztuką ludową i jej wytworami na podstawie przygotowanej prezentacji multimedialnej oraz wystawy. Dzieci własnoręcznie wykonały też papierową wycinankę.
Dnia 28 listopada 2018r. odbyły się zajęcia warsztatowe w GOKSiT w Korycinie, podczas których uczniowie poznali pracę tkaczki (materiały i narzędzia). Wysłuchali historii powstania tkaniny dwuosnowowej na podstawie książki „Wycieczki owieczki czyli jak powstaje tkanina” przeczytanej przez panią Agnieszkę Iwanicką. W czasie zajęć dzieci miały możliwość zasiąść przy krosnach i spróbować swoich sił w tkaniu pod okiem pani Bernardy Rość. Samodzielnie wykonały też z włóczki zakładkę do książki. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci.


Utrwalamy nawyki zdrowego żywienia
15 listopada gościliśmy uczniów klasy gastronomicznej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie wraz z opiekunem. Pod czujnym okiem starszych koleżanek oraz z ich wsparciem uczniowie klas I-III przygotowywali pełnowartościowe śniadanie i zdrowe przekąski. Wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem, a na koniec otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie przyrządzania zdrowego posiłku.


Święta Szkoły i 100-lecia odzyskania Niepodległości

9 – 12 listopada 2018 r. to czas szczególny dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie. Od wielu lat w tych dniach obchodzimy Święto naszego patrona Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który ma olbrzymie zasługi w walce o wolną Polskę.

Aby uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez MEN „Rekord dla Niepodległej” i odśpiewaliśmy o godz. 11.11 Hymn Polski. Cała społeczność szkolna obejrzała przedstawienie o życiu naszego  patrona i wysłuchała prelekcji ks. Zbigniewa Gwiazdowskiego kustosza Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku o zasługach dla Niepodległej.

11 listopada uczciliśmy 100-lecie odzyskania Niepodległości biorąc aktywny udział w uroczystościach gminnych, które zakończyły się otwarciem niezwykłego miejsca - Parku Kulturowego w Milewszczyźnie. Nasze przesłanie dla kolejnych pokoleń znalazło się również we wmurowanej tam kapsule czasu.

Były to piękne ale zarazem smutne uroczystości ponieważ 12 listopada uroczyście pożegnaliśmy na cmentarzu parafialnym w Korycinie zmarłego 9 listopada 2018 r. ks. Prałata Kazimierza Karpienię, który był dobrym duchem naszej szkoły, naszym przyjacielem.

 

Obchody Dnia Patrona Szkoły i Narodowego Święta Niepodległości
W piątek, 9 listopada 2018 r. obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły i setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystości przebiegały pod hasłem „Wyszyński a Niepodległa”.
W trakcie święta podsumowano konkursy o Stefanie Wyszyńskim i ze znajomości biografii Marszałka Józefa Piłsudskiego, nie zabrakło również występów artystycznych uczniów. Zebrani wysłuchali prelekcji ks. Zbigniewa Gwiazdowskiego, kustosza Muzeum Archidiecezjalnego w Białymstoku. Gość opowiadał o życiu i duchowości Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz przedstawił unikatowe zdjęcia z wizyty Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku z okazji Millenium Chrztu Polski w 1966 roku. O godzinie 11:11, w ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rekord dla Niepodległej”, uczniowie, nauczyciele i wszyscy zaproszeni wspólnie odśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy. Na zakończenie obejrzano prezentację multimedialną dokumentującą całoroczne działania szkoły poświęcone uczczeniu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

     

„Śniadanie Daje Moc"
8 listopada już po raz kolejny uczniowie klas I - III SP włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. W tym dniu dzieci zjadły wspólne i co najważniejsze – zdrowe śniadanie. Celem programu jest uświadomienie, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy.


"Kreatywne pisanie" na podstawie bajek i baśni
6 listopada uczniowie klasy IA oraz klas czwartych podczas wspólnego spotkania wymieniali się przedmiotami i książkami w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Najmłodsi uczniowie wysłuchali baśni pt. „Kopciuszek”. Rozwiązywali zagadki logiczne, wykonywali prace plastyczne o tematyce baśniowej, rozwijając zdolności grafomotoryczne. Starsi koledzy doskonalili umiejętność ustnego i pisemnego wyrażania opinii. Uczyli się zespołowo, wykonując plakat oraz odgrywając scenki z użyciem magicznych rekwizytów. Celem akcji było zachęcenie dzieci do czytania i pisania krótkich tekstów inspirowanych polskimi i europejskimi baśniami.


W pułapce złudzeń
31 października 2018r uczniowie klas VI, VII, VIII i III gimnazjum w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie wzięli udział w niezwykłym koncercie – programie o charakterze profilaktyki uzależnień  prowadzonym przez Łukasza „Bacę” Backiela – muzykiem, sportowcem. W swoim autorskim programie „W pułapce złudzeń” poruszył on bardzo zróżnicowane, ale niezwykle ważne tematy dotyczące uzależnień oraz innych problemów dotykających dzisiejszą młodzież, takich jak: narkotyki, dopalacze, alkohol, papierosy, Internet. Prowadzący starał się uzmysłowić jak proste i błahe przyczyny mogą prowadzić do fatalnych skutków.  Na swoim przykładzie wskazał młodzieży pozytywne strony życia, zadowolenia z odnajdywania i realizowania własnych pasji.


"Ku niepodległej"
29 października uczniowie klas IV – VIII oraz gimnazjum wzięli udział w pokazie historycznym „Ku niepodległej” w wykonaniu grupy artystycznej Rekonstrukto. Dowiedzieli się jak bohaterowie walczyli o wolność, honor i ojczyznę. Była to lekcja historii upamiętniająca dążenia niepodległościowe w powstaniach narodowych, okresie Księstwa Warszawskiego i I wojny światowej. Można było przymierzyć stroje z epoki i zapoznać z kolekcją replik broni używanych przez powstańców i legionistów.


Dzielnicowy w szkole
Dnia 26.10.2018r uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez dzielnicowego gminy Korycin asp.szt. Wojciecha Cilulko. Zajęcia miały na celu przypomnienie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze oraz ogólnych zasad zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych dla dzieci.

Tego samego dnia dzielnicowy asp.szt. Wojciech Cilulko uczestniczył w zajęciach doradztwa zawodowego w klasie VIIIB Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie, podczas której opowiedział o pracy w policji. Uczniowie otrzymali odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące m.in. predyspozycji niezbędnych do podjęcia służby w policji, zakresu obowiązków policjanta w poszczególnych pionach, trudnych sytuacji na służbie, rekrutacji do pełnienia służby w policji.


Apel o bł. ks. Jerzym Popiełuszko
26 października 2018 r. w naszej szkole odbył się apel poświęcony pamięci ks. Jerzego Popiełuszko. Młodzież przypomniała, jakim był człowiekiem, co dla nas zostawił. Apel zakończyliśmy odśpiewaniem hymnu szkoły "Ślubujemy Księże Jerzy..."


Zajęcia na Politechnice Białostockiej

Dnia 24 października odbyła się wycieczka edukacyjna klas V-tych i VIa do Białegostoku. Klasa Vb pojechała w nagrodę za zdobycie tytułu "Super Klasy" w roku szkolnym 2017/2018. W ramach innowacji pedagogicznej z matematyki "Matematyka wokół nas - myśl logicznie licz praktycznie" - uczniowie uczestniczyli w zajęciach na Wydziale Informatyki Politechnniki Białostockiej. Zajęcia prowadziła dr B. Mozyrska. Następnie oglądali film "Hotel Transylwania 3" w kinie Helios. Cele wycieczki: integracja klasy, zasady zachowania się w ośrodku kultury oraz wykorzystanie TIK jako pomoc w nauce
i zdobywaniu wiedzy. 


Dni wolne w roku szkolnym 2018/2019

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie informuje o ustalonych następujących dniach wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2018/2019: 

W tych dniach czynna będzie świetlica szkolna dla zgłoszonych uczniów.
Należy zawiadomić szkołę tydzień przed konkretną datą dnia wolnego, że dziecko skorzysta z takiej opieki.  Prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem  85 72 19 004.

Korycin, 22 październik  2018


Ślubowanie pierwszoklasistów
12 października odbyło  się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.  Uczniowie zostali oficjalnie przyjęci do grona braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Korycinie. Życzymy samych sukcesów!
Po części ślubowania klas pierwszych odbył się apel poświęcony Dniu Edukacji Narodowej. Były tańce w wykonaniu uczniów kl. IV, montaż literacki przygotowany przez klasę Vb oraz skecz w wykonaniu przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.
Pani Dyrektor dziękując wszystkim za trudną pracę, wręczyła nagrody i podziękowania nauczycielom.
Po apelu odbyło się spotkanie kadry pedagogicznej z rodzicami.

 

Fundacja Tysiąclecia Jana Pawła II
W piątek 12 października w szkole gościliśmy nasze absolwentki i obecne stypendystki Fundacji Tysiąclecia Jana Pawła II - Ewę i Edytę Chociej. W swojej prezentacji przedstawiły uczniom, na czym polega działalność tej fundacji, co mogą zyskać młodzi ludzie, jakie mają szanse rozwoju osobistego, uczestnicząc w akcjach i zadaniach tej fundacji.


Ewakuacja Szkoły Podstawowej
Dnia 28.09.18 r. o godz. 855 w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie został przeprowadzony próbny alarm przeciwpożarowy. Ewakuacja uczniów
i wszystkich pracowników trwała 5 minut. W tym czasie budynek szkoły opuściło 278 uczniów, 7 pracowników obsługi a także 20 nauczycieli. Próbny alarm ma na celu przypomnienie i przećwiczenie procedur, jakie obowiązują podczas ogłaszania alarmu w szkole.

Koordynator ewakuacji: Piotr Pawłowski


Wybory do Samorządu Uczniowskiego
14 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Rutkowska Natalia (kl. VIIa), zastępcami - Rutkowska Ewelina (Vb) i Żarniewska Martyna (VIa). Członkowie z poszczególnych klas: Giaro Natasza, Chwiećko Natalia, Pikus Aleksandra, Jurguć Wioletta, Mróz Przemysław, Gołkowski Maksymilian, Urban Karolina, Giaro Wiktoria i Krynicka Nicola. Opiekunem Samorządu Uczniowskiego została p. Barbara Stachelek.


W krainie legend i baśni
19 września uczniowie klas czwartych odkrywali legendy i podania ludowe wywodzące się z mitologii słowiańskiej podczas wycieczki edukacyjnej po siedlisku Uroczysko Ruczaj. Słuchali barwnych opowieści, aby później wziąć udział w grze dydaktycznej sprawdzającej zdobyte przez nich wiadomości. Rozwijali wyobraźnię, doskonalili zdolności manualne, biorąc udział w warsztatach. Efektem były prace z papieru czerpanego i gliny. Na zakończenie mogli skorzystać z placu zabaw i innych atrakcji. Był to także czas budowania dobrych relacji rówieśniczych i zdobywania pewności siebie. Zajęcia warsztatowe zachęciły uczniów do napisania różnych form wypowiedzi: opisu i listu w ramach realizacji innowacji pedagogicznej „Kreatywne pisanie”.


Kropka inspiruje młodszych i starszych
17 września uczniowie klasy IA oraz klas czwartych wzięli udział w Międzynarodowym Dniu Kropki - święcie kreatywności, odkrywaniu talentów oraz pokonywania trudności. Wszystkich zafascynowała opowieść o małej Vashti - bohaterce książki Petera H. Reynoldsa. Nietypowe lekcje języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej pobudzały uczniów do bycia samodzielnym, odważnym i oryginalnym. Uczniowie klasy IA przygotowali kolorowe kropki z wycinanek, dzieli się nimi, a  później wykorzystali je do stworzenia prac plastycznych. Uczniowie klasy IV A pisali wiersze, których bohaterem była Kropka oraz uczyli się pozytywnie myśle o sobie i innych. Uczniowie klasy IVB na okrągłych talerzykach wizualizowali wspomnienia z wakacji za pomocą farb i patyczków do uszu. Później opisywali swoje wspomnienia. Wszystkie zadania wymagały od młodszych i starszych uczniów wyobraźni oraz koncentracji uwagi. Działania zostały zrealizowane w ramach innowacji pedagogicznej „Kreatywne pisanie”.


Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego
7 września cała społeczność naszej szkoły włączyła się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, biorąc udział w Narodowym Czytaniu „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Uczniowie klas trzecich gimnazjum przedstawili główne cele akcji, głośno i z podziałem na role czytali fragmenty w/w powieści. Zachęcili kolegów do lektury tego utworu oraz poezji patriotycznej z „Antologii Niepodległości”. Zainteresowani prozą uczniowie wykonali prace plastyczne do wysłuchanych w piątek fragmentów powieści. Wszystkie działania uczniów i nauczycieli w ramach akcji Narodowego Czytania mają na celu propagowanie polskiej literatury. W „Kąciku czytelniczym” znajduje się egzemplarz „Przedwiośnia” i wiersze, które można czytać podczas przerw między lekcjami.


Witaj szkoło!
3 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2018/2019. Jak co roku cała społeczność szkolna wzięła udział we Mszy św. Następnie, po złożeniu kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, odbyło się powitanie wszystkich przez panią dyrektor Ewę Bojarzyńską oraz przedstawienie zadań i zmian w nowym roku szkolnym. Kolejnym punktem było uroczyste otwarcie nowego budynku przedszkola w Korycinie. Dzień zakończyliśmy spotkaniami z wychowawcami.
Życzymy wszystkim powodzenia w nowym roku szkolnym!


Zakończenie roku szkolnego 2017/2018
Uroczyście zakończyliśmy ostatni dzień roku szkolnego. Najwięcej punktów w plebiscycie na najlepszego ucznia uzyskał Krzysztof Sławomir Marcinkiewicz z kl. VIa zaś Natalia Lewicka z kl. VIa otrzymała nagrodę im. Rodziny Klepackich dla najlepszego ucznia z Korycina.
Tytuł Wzorowego Ucznia uzyskali: Urszula Łukaszuk, Justyna Ciuchna, Natalia Karabowicz i Zuzanna Zawadzka – absolwentki Gimnazjum.
Życzymy słonecznych, bezpiecznych i udanych wakacji!


Podsumowanie roku szkolnego 2017/2018
Dnia 21 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2017/2018. Na początku pani dyrektor Ewa Bojarzyńska powitała przybyłych gości i całą społeczność szkolną, po czym mieliśmy przyjemność obejrzeć przedstawienie pt.” Kaczka dziwaczka” w wykonaniu rodziców i uczniów kl. I SP, którego reżyserem była wychowawczyni p. Joanna Siniło. Następnie odbyło się podziękowanie sponsorom i Radzie Rodziców oraz pożegnanie klas III Gimnazjum. Tego dnia uczniowie otrzymali nagrody Wójta Gminy Korycin za godne reprezentowanie szkoły oraz za osiągnięcia w konkursach, turniejach i zawodach sportowych. Nagrodzono również zwycięzców konkursu na Super Klasę, w którym pierwsze miejsce zajęła klasa IVB. Wesołą atmosferę wniósł także występ taneczny kl. II i IIISP, w choreografii p. Anny Stankiewicz oraz wokalne występy uczniów kl. I-III SP.


Wycieczka do Kazimierza Dolnego
13 czerwca uczniowie klas IV i V wzięli udział w wycieczce do Kazimierza Dolnego. Zwiedzanie rozpoczęli od Kozłówki i XVIII wiecznego zespołu pałacowo-parkowego Zamoyskich. Następnie udali się do Kazimierza Dolnego, gdzie odbyli godzinny rejs statkiem po Wiśle, zobaczyli ruiny zamku Kazimierza Wielkiego oraz weszli na Górę Trzech Krzyży, skąd oglądali panoramę miasta. Na koniec spacerując podziwiali zabytkowy Rynek z różnorodnością otaczających go kamieniczek.


"Stulecie Niepodległości w Barwach Biało - Czerwonych"
Prezentacja ppsx - pobierz >>>


Projekt: "Spotkanie z książką"

Dnia 18 czerwca 2018r. odbyło się spotkanie podsumowujące projekt rozwijający zainteresowania czytelnicze uczniów klasy IA i IIIA „Spotkania z książką”, na które zostali zaproszeni rodzice uczniów tych klas. Dzieci przygotowały część artystyczną i wystawę swoich prac. Rozdano nagrody w konkursie na „Mistrza uważnego słuchania” (Wiktoria Urban z klasy IA) oraz na „Mistrza pięknego czytania” (Wiktoria Kitlasz z klasy IIIA). Na podstawie prezentacji multimedialnej rodzice zostali zapoznani z celami, działaniami i efektami projektu.


Bezpieczne wakacje nad wodą

Dn. 17 czerwca 2018r. uczniowie SP w Korycinie brali udział w Pokazach i  Zawodach w Ratownictwie Wodnym i Medycznym Dzieci i Młodzieży, które odbyły się na plaży miejskiej w Supraślu. Uczyli się udzielać pierwszej pomocy , oglądali pokazy walk karate, odebrali również nagrody za udział w konkursie ”Bezpieczeństwo nad wodą w okresie lata 2018”. Gratulujemy zwycięzcom!!!


Wycieczka do TrĂłjmiasta
W dniach 11-13 czerwca 2018r. uczniowie klas szóstych i siódmych przebywali na wycieczce w Trójmieście. Z przewodnikiem zwiedzili Gdańsk: Stare Miasto, Ratusz Staromiejski, Długi Targ, Żuraw, Fontannę Neptuna. Zobaczyli Westerplatte – miejsce, gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. W Gdyni spacerowali Skwerem Kościuszki, weszli na „Dar Pomorza” oraz podziwiali w Oceanarium różne gatunki fauny i flory morskiej. W Sopocie relaksowali się na molo. W Malborku zwiedzili Zamek Krzyżacki - największą gotycką twierdzę w Europie.


W Warszawie

Dnia 8 maja odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy uczniów klas II i IIIb SP. Program zawierał: zwiedzanie Stadionu Narodowego, spacer po warszawskiej Starówce, wizytę w Telewizji Polskiej, samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach w Centrum Nauki Kopernik, spacer po Ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Wycieczka była bardzo udana. Mamy nadzieję, iż ponownie odwiedzimy to wspaniałe miasto.


Konkurs literacki
Wolontariuszki z naszej szkoły wzięły udział w konkursie literackim "Pomóż im" w ramach Kampanii "Pola Nadziei". Sylwia Puzanowska zajęła I miejsce a Natalia Karabowicz III miejsce. Gratulujemy zaangażowanym!!!


Bezpieczne wakacje
W dniu 14.06.2018r dzielnicowy asp.szt. Wojciech Cilulko spotkał się z uczniami klas IV – VII w celu omówienia zagadnień związanych z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusz policji mówił o bezpiecznym zachowaniu nad wodą, w gospodarstwie, poruszając się po drodze, w kontakcie z obcymi. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały dobrych rad dzielnicowego, dopytywały o interesujące je zagadnienia.


Pokazy doświadczeń
W dniach 12-13.06.2018 uczniowie klas III gimnazjum gościli na lekcjach chemii i fizyki uczniów klas I szkoły podstawowej oraz przedszkolaków z Przedszkola w Korycinie. Dzieci mogły obejrzeć i wykonać ciekawe doświadczenia chemiczne i fizyczne.


Etap centralny i gala finałowa Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza …”
W dniach 7-9 czerwca 2018 r. w Warszawie odbył się etap centralny i gala finałowa XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 -1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” .  Konkurs odbywał się pod Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości. Organizatorami przedsięwzięcia były następujące instytucje: Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej, Mazowiecki Kurator Oświaty, Muzeum Wojska Polskiego. Więcej >>>


Akcja „Jak nie czytam, jak czytam”
W ramach akcji wspólnego czytania uczniowie klas I-VII oraz gimnazjaliści wzięli udział w sesji zdjęciowej z ulubionymi książkami. Był to sposób na zareklamowaniu w jednym miejscu 187 tytułów najchętniej czytanych książek. Wśród uczestników nie zabrakło nauczycieli, a nawet pani Dyrektor.


Turniej wiedzy o Patronie Szkoły
Dnia 8 czerwca 2018 roku w szkole odbył się Turniej Wiedzy o Patronie Szkoły - Stefanie Kardynale Wyszyńskim. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach: kl. I-III SP, kl. IV-VI SP, kl. VII - II i IIIG. Turniej obejmował test wiedzy o patronie, zadania plastyczne i sprawnościowe. Była to dla wszystkich ciekawa i interesująca zabawa odnośnie Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.


Konkurs piosenki

Dnia 7 czerwca 2018r. odbył się w klasach I-III konkurs piosenki ph. „Podróż z piosenką”. Wzięło w nim udział 18 uczestników. Eliminacje do konkursu zostały przeprowadzone przez nauczycieli w klasach. Głównymi celami tego przedsięwzięcia było wyłonienie młodych talentów wokalnych, zapewnienie możliwości publicznego zaprezentowania się oraz rozwijanie zainteresowań piosenkami dziecięcymi. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

Laureaci klas pierwszych: Karolina Wiesławska, Kinga Skreczko, Martyna Krukiel

Laureaci klas drugich: Wiktoria Chwiećko, Julia Żak, Michalina Szwejkowska

Laureaci klas trzecich: Natasza Giaro, Patrycja Szymaniuk, Hanna Golak

Konkurs przygotowały: p. Joanna Siniło i p. Beata Grzybowska.


Konkurs ortograficzny w klasach I-III
Dnia 7 czerwca 2018r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu ortograficznego. O tytuł „Mistrza ortografii” rywalizowało 24 uczniów z klasy drugiej i klas trzecich.
W kategorii klasy drugiej I miejsce zajął Szymon Suszko, II miejsce zdobyła Julia Żak, a III miejsce uzyskała Wiktoria Chwiećko. W kategorii klas trzecich I miejsce i tytuł „Mistrza ortografii” zdobył Jakub Tomaszewski, II miejsce zajął Dawid Wiesławski, a III miejsce należało do Nataszy Giaro i Huberta Gołkowskiego. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

 


Konkurs recytatorski poezji patriotycznej
25 maja w szkolnej bibliotece odbył się „Konkurs recytatorski poezji patriotycznej” upamiętniający 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie z klas IV-VII oraz II i III gimnazjum mieli okazję rozwijać swoje zainteresowania literaturą oraz  ćwiczyć umiejętność recytacji. Dzieci i młodzież wyraziły swoją dumę z ojczyzny, a także szacunek wobec bohaterów narodowych za pomocą poetyckiego słowa. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom. Wręczenie nagród odbyło się 5 czerwca podczas Festynu ph. Zachowaj Trzeźwy Umysł. Pierwsze miejsce zajęły: Aleksandra Kużbiel oraz Aleksandra Pikus, wyróżnienia otrzymały: Anna Olszewska, Kamila Burzyńska, Martyna Biender. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Organizatorami konkursu były nauczycielki języka polskiego oraz nauczyciele bibliotekarze.


7 metrów DOBROCI
Trzysta osiem złotych – to wynik zbiórki na rzecz Caritas Archidiecezji Białostockiej w ramach akcji „Kilometry Dobra”. Z zebranej kwoty uczennice z koła wolontariuszy ułożyły 7 metrów monet jednozłotowych. Pieniądze trafią do ośrodka dla uzależnionej młodzieży w Czarnej Białostockiej. 


Karawana bez granic
Dnia 5 czerwca gościliśmy artystów promujących festiwal młodzieży „Bez granic“, którego główną ideą jest spotkanie. Karawana odwiedziła naszą szkołę wnosząc energię mieszanki kultur i pasji reprezentowanych przez młodych artystów z różnych zakątków świata: muzyków, tancerzy i cyrkowców.


Festyn ph. Zachowaj Trzeźwy Umysł
Dnia 4 czerwca odbyło się gminne podsumowanie działań prowadzonych cyklicznie cały rok w ramach kampanii ZTU. Koordynatorzy zorganizowali festyn sportowy, który miał na celu uświetnienie obchodów Dnia Dziecka. W tym czasie realizowane są również założenia szkolnego programu profilaktyki oraz celów kampanii ZTU. Organizując imprezę, chcemy przeciwdziałać uzależnieniom, propagować zdrowy styl życia, stworzyć możliwość czynnego wypoczynku, kształtować postawy fair play.
Dzięki życzliwości Pana wójta uczniowie, zwycięzcy we wszystkich konkurencjach, w kategorii dziewcząt i chłopców otrzymali wspaniałe nagrody. Również wszyscy uczestnicy festynu otrzymali nagrody pocieszenia.
Cała uroczystość odbywała się na kompleksie boisk, który znajduje się obok szkoły, trwała ok. 5 godzin. Na szczęście pogoda dopisała i wszyscy chętni mogli wspaniale bawić się, biorąc udział w przygotowanych konkurencjach sportowych. Na koniec pani Elżbieta Tarachanowicz - kierownik GOPS w Korycinie wraz z koordynatorami kampanii ZTU wręczyła nagrody najlepszym sportowcom w różnych konkurencjach, podziękowała sponsorom oraz organizatorom, którymi byli: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz koordynatorzy z SP w Korycinie.


Obchody Dnia Dziecka
Dzień 30 maja 2018 r. upłynął uczniom klas I-III pod znakiem zabawy oraz lekcji historii. Dzieci zwiedziły izbę regionalną mieszczącą się w wiatraku nad zalewem oraz Kościół pw. Znalezienia i Podwyższenia Krzyża Świętego w Korycinie. Uczniowie miło spędzili czas w Parku Plebańskim. Było ognisko z kiełbaskami, gry i zabawy ruchowe oraz rywalizacja sportowa. Z okazji swojego święta dzieci otrzymały upominki ufundowane przez Pana Wójta Gminy Korycin – Mirosława Lecha.


Apel uczniów klas I-III ph. „Książka jest dobra na wszystko”
28 maja 2018r. uczniowie klasy IA i IIIA w ramach realizowanego projektu „Spotkania z książką” przygotowali swoim koleżankom i kolegom apel. Przedstawili inscenizację, której bohaterami były: encyklopedia, słownik, album, atlas, baśnie. Występ urozmaiciły wiersze i piosenki. Apel miał na celu zachęcić wszystkich do czytania oraz uświadomić jak ważne jest czytanie książek. Uczniowie przypomnieli także zebranym, że książki trzeba szanować.


Mistrz Pięknego Czytania
Dnia 29 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Korycinie odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas I - III. Uczestnicy zmagali się o zdobycie tytułu Mistrza Pięknego Czytania. Jury w składzie: p. Małgorzata Michelis, p. Barbara Szypulska i p. Marta Krutul oceniało biegłość, wyrazistość, bezbłędność oraz interpretację czytanego tekstu. Uczniowie klas I czytali wylosowane fragmenty baśni pt. „Kopciuszek” w przekładzie H. Januszewskiej, klasy drugie prezentowały wybrane fragmenty książki pt. „Kubuś Puchatek” A. A Milne’a, a klasy trzecie fragmenty książki pt. „Duch starej kamienicy” H. Onichimowskiej.
Wyniki: Klasy I: 1. Karolina Wiesławska – Mistrz Pięknego Czytania. 2. Martyna Krukiel - Wicemistrz Pięknego Czytania. 3. Paulina Bajkowska.
Klasy II: 1. Małgorzata Ciuchna - Mistrz Pięknego Czytania. 2. Szymon Suszko - Wicemistrz Pięknego Czytania. 3. Julia Żak.
Klasy III: 1. Jakub Żarniewski - Mistrz Pięknego Czytania. 2. Julia Kimborowicz – Wicemistrz Pięknego Czytania. 3. Natasza Giaro.
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i książki. Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Korycinie i Szkolną Bibliotekę w Korycinie.


Wycieczka na Mazury
W dniu 24 maja uczniowie klas piątych uczestniczyli w wycieczce na Mazury. Wyjazd rozpoczął rejs statkiem po jeziorze Nidzkim. Następnie uczestnicy zwiedzali Park Dzikich Zwierząt znajdujący się na terenie Puszczy Piskiej w Kadzidłowie. Mieli tam możliwość karmienia, głaskania i podziwiania z bliska niektórych gatunków. Wycieczka zakończyła się wspaniałą zabawą w Aquaparku w hotelu Gołębiewski w  Mikołajkach.


Wspomnienie o Kardynale Wyszyńskim i Adolfie Sawickim z Wyłudek
Społeczność szkolna uczciła przypadającą 28 maja 37. Rocznicę śmierci ks. Stefana Wyszyńskiego oraz została zapoznana z biografią Adolfa Sawickiego, wybitnego działacza ludowego, posła na Sejm II RP urodzonego w Wyłudkach. Uczniowie przedstawili najważniejsze fakty z życia zasłużonych dla Narodu i lokalnej społeczności Polaków. Dokonano podsumowania szkolnego konkursu czytelniczego ze znajomości twórczości Adama Bahdaja dla uczniów starczych klas szkoły podstawowej i gimnazjalistów. Pierwsze miejsce zajął Kacper Ilendo, drugie – Jakub Kloza, trzeciej – Justyna Ciuchna. Zwycięzcy, jako nagrodę, otrzymali wybrane wcześniej przez siebie książki. Konkurs przygotowali nauczyciele bibliotekarze.


Uczniowie klas I-III na Politechnice Białostockiej
24 maja 2018r. w ramach realizowanego projektu „Programowanie od podstaw” najmłodsi uczniowie naszej szkoły zwiedzili interaktywną wystawę matematyczną „Wszystko jest … liczbą” w Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej. Wystawiono ponad 20 eksponatów, które można było dotknąć i wypróbować. Dzieci miały możliwość poeksperymentować i rozwiązywać układanki matematyczno-logiczne. Wystawa została zorganizowana w ramach Podlaskich Dni Matematyki 2018 przez Oddział Białostocki Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Politechnikę Białostocką przy wsparciu Miasta Białystok i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

 

Konkurs „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”.

Dnia 22 maja 2018 r. w Kuratorium Oświaty w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Naszą szkołę reprezentowali Przemysław Banel i Krzysztof Marcinkiewicz. Uczniowie z rąk wicekurator Bożeny Dzitkowskiej odebrali dyplomy oraz zaświadczenia laureatów. Tytuł laureata otrzymała również Natalia Lewicka, a finalisty Julia Kochańska. Województwo podlaskie na etapie centralnym w Warszawie reprezentować będzie Krzysztof Marcinkiewicz. Gratulujemy uzyskanych wyników!
Uczniów przygotowywała p. Celina Baranowska.


Sukcesy w ogólnopolskich  konkursach  literackich
Oskar Kimborowicz uczeń klasy IV B otrzymał nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponad podstawowych  pt. „Gdybyśmy mogli zamieszkać w książce” w kategorii klas I-IV SP. Konkurs towarzyszył XVII Targom Książki – PEGAZIK  w Poznaniu i odbył się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser – Dudy. Natomiast Ewa Górska uczennica klasy IIIB gimnazjum zajęła trzecie miejsce w  XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia Patronem Szkoły Podstawowej nr 50 w Lublinie ph. „Nasza Polska Niepodległa” w kategorii kl. VII SP – III G. Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów literackich.


Rodzice w inscenizacji "Kaczki Dziwaczki"
22 maja 2018 r. rodzice dzieci z klasy Ia Szkoły Podstawowej w Korycinie przedstawili inscenizację wiersza Jana Brzechwy pt.: "Kaczka Dziwaczka". Reżyserem przedstawienia była wychowawczyni klasy Joanna Siniło.
Występ rodziców był prezentem - niespodzianką z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. Aktorzy przebojowo, z wielką radością odegrali swoje role, a ich starania zostały nagrodzone gromkimi brawami. Dyrektor szkoły pani Ewa Bojarzyńska za okazaną pomoc, życzliwość i zaangażowanie wręczyła rodzicom pamiątkowe dyplomy i upominki. Cała społeczność szkolna głęboko wierzy, że okazana przez rodziców siła serca i przyjazna dłoń będzie wspierać szkołę w dalszej pracy podejmowanej na rzecz dobra dziecka.


Programowania ciąg dalszy
W ramach realizowanego  projektu Programowanie od podstaw – rozwój kompetencji cyfrowych wśród nauczycieli i uczniów klas 1-3 szkół powiatów białostockiego i sokólskiego uczniowie uczestniczyli w zajęciach z robotami edukacyjnymi Photon przechodząc przez kolejne poziomy trudności. Rozegrany został mecz piłki nożnej z wykorzystaniem robotów, który dostarczył dzieciom wielu emocji. Uczniowie wykonywali projekty w aplikacji Scratch Junior na tabletach. Uczyli się programować, łącząc bloczki kodu, aby postacie poruszały się i skakały. Tworzyli własne wesołe animacje. Na zakończenie cyklu zajęć poznali również możliwości programu Scratch na komputerach.


Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
15 maja 2018 r. uczennice klas gimnazjalnych naszej szkoły brały udział w X edycji Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa im. T Kościuszki i Urząd Miejski w Dąbrowie Białostockiej. Przedsięwzięcie zorganizowano we współpracy z Podlaskim Kuratorium Oświaty. Honorowy patronat nad konkursem sprawowali: Marszałek Województwa Podlaskiego, Starosta Powiatu Sokólskiego oraz Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego.
Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat samorządu terytorialnego, jego struktury, organizacji i zadań. Nasze uczennice okazały się świetnymi znawcami samorządu. Zuzanna Zawadzka, Weronika  Lengiewicz i Izabela Motybel  zostały laureatkami tego konkursu. Gratulujemy!


Wojewódzki finał konkursu wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim
Uczennica klasy VI A Natalia Lewicka reprezentowała naszą szkołę w Wojewódzkim Konkursie o życiu i działalności księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego, który odbył się 15 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku. Natalia zajęła I miejsce, odpowiadając bezbłędnie na wszystkie pytania. Gratulujemy!
Uczennicę przygotowywała p. Barbara Szypulska.


Hufcowy Zuchowy Wielobój Sprawnościowy
Dnia 19.05.2018r. w Sokółce odbył się IX Hufcowy Zuchowy Wielobój Sprawnościowy. Celem turnieju było podniesienie sprawności fizycznej zuchów, popularyzacja gier i zabaw wśród dzieci oraz integracja gromad zuchowych. Drużyny rywalizowały ze sobą w dwunastu konkurencjach. 17 Gromada Zuchowa „Krasnoludkowy Ród” zajęła w Wieloboju pierwsze miejsce. Gratulujemy!


Podsumowanie projektu „Adam Mickiewicz nas inspiruje”
17 maja uczniowie wraz z nauczycielami zaprezentowali efekty projektu realizowanego w klasach siódmych. Łączył on treści z kilku przedmiotów: języka polskiego, historii, plastyki, informatyki. Polegał na wykonaniu gry dydaktycznej i plakatu. Młodzież pracowała w grupach zadaniowych. Siódmoklasiści wykonali plansze, instrukcje, karty pytań i odpowiedzi, pudełka do gry, opracowali do niej logo oraz atrakcyjnie i rzeczowo przedstawili ciekawych bohaterów historycznych na plakatach. Wykonując te pomoce dydaktyczne, uczniowie utrwalili wiadomości na temat biografii i twórczości Adama Mickiewicza oraz wydarzeń i postaci historycznych z epoki romantyzmu. Prace można oglądać w sali nr 14. Dodatkową formą aktywności młodzieży był ich udział w konkursie międzyklasowym sprawdzającym wiedzę zdobytą podczas lekcji i realizowanego projektu. Uczniów wspierały nauczycielki: p. Celina Baranowska, p. Marta Kiersnowska, p. Elżbieta Malewicz. 


Sukces młodego poety
15 maja rozstrzygnięto XIV edycję Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego „Miasto i region w Unii Europejskiej” w Szkole Podstawowej Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku. Celem konkursu było wyeksponowanie bogactwa i różnorodności regionu w dobie integracji europejskiej oraz rozbudzenie zainteresowania językiem poezji. Uczeń klasy IVB Jakub Krukiel za wiersz pt. „Klejnoty Europy” otrzymał wyróżnienie. Jego utwór został opublikowany w tomiku poezji, który znajduje się w szkolnej bibliotece. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do wyrażania własnych przeżyć i refleksji w różnych formach literackich.


Eliminacje gminne konkursu recytatorskiego
7 maja w sali konferencyjnej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie odbyły się eliminacje XXXI Małego Konkursu Recytatorskiego „Baje, Bajki, Bajeczki”. Uczniowie z klas I-VII szkoły podstawowej mogli zaprezentować swoje uzdolnienia recytatorskie. Zwycięzcami okazały się: Dominika Kimborowicz z kl. IA w kategorii wiekowej uczniów klas I-IV oraz Natalia Lewicka z kl. VIA w kategorii wiekowej uczniów klas V-VII.  Wszystkim uczestnikom, wyróżnionym i laureatom gratulujemy i życzmy sukcesów na kolejnych etapach konkursu.


Konkurs Plastyczny „Podlasie – mnie ta ziemia od innych droższa”

Dnia 15 maja 2018r. w sali konferencyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród zwycięzcom VI edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Podlasie – mnie ta ziemia od innych droższa”. Projekt realizowany jest pod honorowym patronatem Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych i ma celu promocję województwa podlaskiego oraz kształtowanie patriotyzmu lokalnego, miłości do naszej Małej Ojczyzny.
Uczennice naszej szkoły: Nikola Krukiel z klasy II oraz Kinga Sosnowska z klasy IIIA zajęły III miejsce. Serdecznie gratulujemy!


Święto Konstytucji 3 Maja

Trzeciego maja poczty sztandarowe Szkoły w Korycinie uczestniczyły w uroczystej Mszy Świętej za Ojczyznę, Kombatantów i Gminę Korycin. Następnie złożone zostały kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.


227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, uczniowie Szkoły Podstawowej i klas gimnazjalnych w Korycinie, uczcili uczestnictwem w uroczystej akademii przygotowanej przez klasy szóste pod opieką wychowawców.


Podsumowanie szkolnego konkursu,, Mistrz pięknego czytania” 27.04.2018 r.
5 kwietnia chętni uczniowie z klas IV-VII mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas konkursu głośnego czytania. Interpretowali głosowo fragmenty znanych utworów literatury dziecięcej i młodzieżowej. Zwycięzcami zostali: klasa IV - Bartosz Andrysewicz, klasa V – Magdalena Strzymińska, klasa VI - Natalia Lewicka, klasa VII - Natalia Lisowska. Organizatorami byli poloniści i nauczyciele-bibliotekarze.


Dzień Ziemi 2018
27 kwietnia uczniowie klas II Gimnazjum przedstawili skecz związany z obchodami Dnia Ziemi. Podsumowano także szkolny konkurs plastyczny na plakat ph. ,, Dzień Ziemi- ratujmy naszą planetę”. Każda klasa miała za zadanie przygotować pracę o wyżej wymienionej tematyce.


Podsumowanie konkursu,, Moja Mała Ojczyzna”
27 kwietnia odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego,, Moja Mała Ojczyzna”, który skierowany był do uczniów klas I-III. Wyróżniono 10 najciekawszych prac, a zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe i rzeczowe. Organizatorami byli nauczyciele świetlicy.


Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W etapie powiatowym 41 edycji Turnieju, rozegranego w Zespole Szkół Integracyjnych w Sokółce, uczestniczyły dwie drużyny z naszej szkoły.
Każdy uczestnik Turnieju rozwiązywał test składający się z 25 pytań ogólnych dotyczących zasad ruchu drogowego i 10 pytań tzw. krzyżówek oraz wykonywał zadanie praktyczne: jazdę rowerem po torze przeszkód, miasteczku ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy.

Uczniowie SP w składzie: Maria Kitlasz, Ola Pikus, Damian Sokołowski i Wacław Suchocki zajęli IV miejsce, gimnazjaliści - Tomasz Tałałaj, Hubert Woźniewski  i Michała Waszczeniuk - III miejsce. Zawodnicy za włożony wysiłek  otrzymali puchar, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.


Zajęcia z psami
Dnia 19 kwietnia w klasie IIIA na życzenie uczniów pojawiły się Hebe i Syriusz – psy pasterskie rasy border collie. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, które prowadziła pani Anna Zabielska – nauczyciel, dogoterapeuta, asystent kynologiczny. Tematem zajęć były zasady życia z psem i jego potrzeby – obowiązki właściciela oraz emocje i mowa ciała psów. Uczniowie pracowali w grupach – wyszukiwali informacje o rasie border collie, uczyli się rozpoznawać emocje psów wyrażanych za pomocą mowy ciała, wysłuchali ciekawych informacji dotyczących tej grupy zwierząt oraz oglądali film. Poznali również zabawki interaktywne psów, które zmuszały zwierzęta  do myślenia. Dzieci miały możliwość pobawić się z czworonogami i nakarmić je. Zajęcia pozwoliły dzieciom na poszerzanie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijały empatię i poczucie odpowiedzialności. Zajęcia zorganizowała pani Beata Grzybowska.

 

Egzamin gimnazjalny

18 19 i 20 kwietnia uczniowie trzecich klas gimnazjum przystąpili do egzaminów. Pierwszego dnia sprawdzali swoją wiedzę z zakresu przedmiotów humanistycznych. Drugiego dnia zmagali się z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką. Egzaminy zakończyli wykazując się umiejętnościami z języka angielskiego i języka niemieckiego. Wyniki będą znane 15 czerwca.


Szkolny dzień zdrowia
Światowy Dzień Zdrowia przypada na 7 kwietnia, w tym roku obchodzony pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Uczniowie klas I-III Szkolny Dzień Zdrowia obchodzili 12 kwietnia. Klasy Ib i II zaprosiły do obejrzenia scenek „O zdrowiu na wesoło”. Bohaterowie scenek przestrzegali przed brakiem ruchu, przebywaniem w hałasie, brakiem higieny i jedzeniem słodyczy. Przedstawienie dostarczyło sporo wrażeń młodym widzom. Na zakończenie pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę na temat potrzeby dbania o zdrowie swoje i innych. Spotkanie miało na celu promowanie zdrowego stylu życia oraz przekonanie uczniów, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych.


Urszula Łukaszuk wśród laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

W Szkole Podstawowej nr 8 w Białymstoku odbyło się podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w gimnazjach w roku szkolnym 2017/2018.
Tytuł Laureata z Informatyki, z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty, odebrała Urszula Łukaszuk z klasy III b naszego Gimnazjum. Serdecznie gratulujemy!


Rozdanie nagród w Wielkanocnym Konkursie Plastycznym


Pamiętamy o seniorach z Dzięciołówki
23 marca zakończyła się świąteczna zbiórka żywności dla podopiecznych Domu Gościnnego w Dzięciołówce. Zebrano około 80 kg produktów spożywczych – głównie cukier, mąkę, makaron, kaszę, płatki, herbatę i kawę oraz trochę słodyczy, które przekazano pensjonariuszom wraz z serdecznymi życzeniami od całej społeczności szkolnej.
Akcję zorganizowało szkolne koło wolontariatu z opiekunem Barbarą Szypulską.


Kiermasz ciast na Domowe Hospicjum dla Dzieci
Zanim rozkwitną żonkile zasadzone przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie w ramach kampanii „POLA NADZIEI”,  młodzież ze szkolnego koła wolontariatu zorganizowała kiermasz domowych ciast, z którego dochód zasili konto białostockiej fundacji „POMÓZ IM” prowadzącej Domowe Hospicjum dla Dzieci. Znakiem akcji były wykonane przez uczniów papierowe żonkile  – symbol nadziei w walce z chorobą nowotworową. Obdarowywani nimi byli zarówno kupujący, jaki i sprzedający przepyszne słodkie wypieki.
Łączny dochód z kiermaszu wyniósł 730 zł. ­Po raz kolejny uczniowie, ich rodzice i pracownicy szkoły udowodnili, że mają wielkie serca otwarte na potrzeby innych.


Konkurs recytatorski "Przygoda z Poezją" Czytaj >>>


Wizyta Księdza Biskupa Henryka Ciereszko w naszej szkole
W dniu 21 marca 2018 roku mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Księdza Biskupa Henryka Ciereszko.  Dostojnego gościa powitała pani dyrektor Ewa Bojarzyńska, uczniowie, nauczyciele, przewodniczący Rady Rodziców oraz pracownicy szkoły. Ksiądz Biskup zwiedził szkołę, spotkał się z gronem pedagogicznym, wpisał się do szkolnej kroniki, a także udzielił wszystkim pasterskiego błogosławieństwa. Było to niezwykłe wydarzenie w życiu naszej szkoły.


Nauka programowania zagościła na dobre w naszej szkole
Nasza szkoła przystąpiła do projektu Programowanie od podstaw – rozwój kompetencji cyfrowych wśród nauczycieli i uczniów klas 1-3 szkół powiatów białostockiego i sokólskiego. Jest on realizowany przez Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej dzięki funduszom strukturalnym Unii Europejskiej. Celem projektu jest wsparcie rozwoju kompetencji w zakresie nauczania programowania i stworzenie warunków do wprowadzenia nauki programowania w klasach 1-3. W nowej podstawie programowej umiejętność programowania stanowi element powszechnego kształcenia i  jest częścią edukacji informatycznej. Więcej>>>


Rekolekcje Wielkopostne

We wtorek 20.03.2018 w ramach rekolekcji Wielkopostnych uczniowie uczestniczyli w przedstawieniu pt. "Opowieści o Korycinie", które zaprezentowali pensjonariusze z Domu Gościnnego z Dzięciołówki. Była to ciekawa legenda o początkach powstania naszej parafii. Następnie w kościele parafialnym w Korycinie jako kolejny etap rekolekcji, młodzież szkoły podstawowej zaprezentowała montaż słowno-muzyczny pt. "Moją bronią jest prawda i miłość". Apel przypomniał nam postać ks. Jerzego Popiełuszki, którego relikwie przybyły w tym dniu do parafii korycińskiej. Ks. Bp Henryk Ciereszko udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa.


Wielkanocny Konkurs Plastyczny dla klas I - III - wyniki Czytaj >>>


Rozdanie nagród
W piątek 16.03.2018 r. zostały wręczone nagrody uczniom, którzy wzięli udział w szkolnych konkursach: wiedzy o krajach niemieckojęzycznych (Sylwia Puzanowska, Urszula Łukaszuk, Jakub Banel) oraz wiedzy biblijnej (Ewa Górska, Justyna Ciuchna, Natalia Lewicka). Gratulujemy najlepszym!!!


Wspólne czytanie poezji
Pierwszy dzień astronomicznej wiosny rozpoczęliśmy nietypowo w naszej szkole. Włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Poezji. Jego głównym celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji. Uczniowie poprzez organizację Poetyckiego Spaceru ph. „Niech żyje poezja i wiosna!” popularyzowali ten rodzaj literatury. Było to kolejne działanie w ramach realizacji Szkolnego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Gimnazjaliści zapraszali chętnych uczniów klas czwartych i piątych do wspólnego czytania liryki dziecięcej oraz współczesnej, w tym utworów Leonardy Szubzdy, Zbigniewa Herberta i ks. Jana Twardowskiego. Podsumowali akcję czytelniczą i wykonali plakat z wybranymi przez siebie fragmentami wierszy i ulubionymi cytatami o poezji. Liryka wprowadziła młodszych i starszych uczniów w wiosenny nastrój.


"Pisanki, kraszanki, wyrywanki"
Dnia 16 marca 2018r. w Społecznej Szkole Podstawowej nr 3 w Białymstoku odbyło się podsumowanie XVII edycji Podlaskiego Konkursu Plastycznego „Pisanki, kraszanki, wyrywanki” pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego oraz Prezydenta Miasta Białegostoku. Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie wzięli w nim udział. Otrzymali wiele wyróżnień i nagród. Jury doceniło prace następujących uczniów: Jakuba Rudzińskiego IB, Mateusza Matel IB, Pawła Tomaszewskiego II, Julii Misarskiej IIIA, Jakuba Iłendo IIIA, Aleksandry Lewickiej IIIA, Martyny Biender IV B, Anny Burak IVB, Kamili Burzyńskiej IVB, Marii Kużbiel IVA, Martyny Żarniewskiej VA, Mateusza Sokołowskiego VIIB, Emilii Połonowskiej VIIB, Karoliny Ołdziejewskiej IIA G, Weroniki Lengiewicz IIIA G, Małgorzaty Redo IIIA G, Sylwii Puzanowskiej IIIA G. Serdecznie gratulujemy!


Wielkanocne warsztaty
Dnia 12.03.2018 r. uczniowie kl. IVB i kl. VIIB szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach o tematyce Wielkanocnej. Zajęcia prowadzone były przez znanych już uczniom pracowników i artystów Domu Gościnnego z Dzięciołówki. Uczniowie malowali gipsowe i drewniane figurki kurczaków, zajączków, kaczek. Pinezkami, pomalowanymi wcześniej lakierem do paznokci, ozdabiali styropianowe jajka. Były to ciekawe i twórcze zajęcia, za które serdecznie dziękujemy pracownikom Domu Gościnnego w Dzięciołówce.


Klasy VII w Białymstoku
W dniu 6 marca 2018 roku uczniowie klasy VII A i VII B uczestniczyli w warsztatach pod tytułem „Z Dziadkiem Piłsudskim”, które odbyły się w Muzeum Wojska w Białymstoku. W oparciu o wystawę „Nie tylko Legiony. Polskie formacje wojskowe 1914 – 1918” uczestnicy poznawali wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę. Mieli też możliwość zapoznania się z wyposażeniem żołnierzy walczących o wolność ojczyzny. Wśród eksponatów duże zainteresowanie wzbudziła broń biała i palna.
Kolejnym punktem wyjazdu było obejrzenie przedstawienia pod tytułem „Zemsta” w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki.


Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
W związku z Narodowym Dniem Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” uczniowie klasy VII b przygotowali apel.  W ten sposób społeczność szkolna upamiętniła i oddała hołd żołnierzom, którzy po 1944 roku walczyli  z władza komunistyczną. Przypomniano postacie rotmistrza Witolda Pileckiego, Zygmunta Szyndzielarza  „Łupaszki” i Danuty Siedzikówny „Inki”.


Dzień Języka Ojczystego
21 lutego uczniowie zorganizowali Dzień Języka Ojczystego. W trakcie „długich przerw” odbył się happening językowy. Na korytarzu została zorganizowana przestrzeń, aby każdy mógł zaprezentować wykonaną przez siebie plakietkę. Jej treść promowała poprawną polszczyznę, kulturę słowa, żartobliwie zachęcała do stosowania poprawnych form językowych oraz ortograficznych. Dzieci także zwróciły uwagę na patriotyczny charakter tego dnia, zakładając koszulki w barwach białych i czerwonych. Efekty ich pracy można oglądać w kąciku czytelniczym na szkolnym korytarzu. Wszystkich uczniów angażujących się w akcję wspierały nauczycielki języka polskiego.


Ogólnopolski  Konkurs Wiedzy Pożarniczej  „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

1 marca b r. w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
W konkursie wzięło udział 43 uczniów.
W kategorii szkół podstawowych najlepsi byli: Monika Wiesławska kl. V b, Krzysztof Marcinkiewicz kl. VI a, Jakub Chociej  kl. VI a.
W kategorii klas gimnazjalnych czołowe miejsca zajęli: Robert Waszczeniuk  kl. II a, Adam Hrynkiewicz  kl. II a, Jakub Banel kl. II b


Dzień Myśli Braterskiej
Delegacja zuchów z 17 Gromady Zuchowej „Krasnoludkowy Ród” uczestniczyła w hufcowym świeczowisku zorganizowanym  w Sokółce z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Podczas spotkania zostały wręczone nagrody w „Konkursie na najlepiej napisany plan pracy jednostki”. Nasza gromada zdobyła wyróżnienie. Podczas świeczowiska każda drużyna prezentowała film o swojej jednostce. Nie zabrakło wspólnego śpiewania harcerskich piosenek. Był tez słodki poczęstunek. Uroczystość zakończyła się wspólnym zawiązaniem kręgu z harcerskim pożegnaniem.


Walentynki w naszej szkole
"Z okazji walentynek życzę Ci radości, szczerego uśmiechu i szczęścia w miłości" - takie i podobne życzenia uczniowie otrzymywali "pocztą walentynkową". W tym dniu odbył się również Walentynkowy Turniej Sportowy w mini-siatkówkę w kl. IV-VI oraz w siatkówkę w kl. VII i II-III gimnazjum. W kategorii kl. IV-VI - I miejsce zdobyła kl. IVb, II - VIa, III-Vb a w kategorii kl. VII i II-IIIg - I miejsce - IIb, II miejsce - IIIa, III miejsce -IIIb.
Uczniowie, którzy tego dnia mieli na sobie "element walentynkowy" - nie byli pytani na lekcjach.
Zwycięzcom gratulujemy! Sukcesów w życiu i szczęścia w miłości!!!

 

Rywalizacja klas trzecich w konkursie czytelniczym

W związku z przypadającą w 2018 roku 390. rocznicą urodzin Charlesa Perraulta, jednego z najsłynniejszych baśniopisarzy, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy pod nazwą „Czy znasz baśnie Charlesa Perraulta?” oraz plastyczny – na ilustrację do wybranej baśni. Więcej >>>


„Między milczeniem a krzykiem” XVII Konkurs recytatorski poezji Leonardy Szubzdy

W dniu 15.02.2018 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie odbyła się XVII edycja Konkursu Recytatorskiego poezji Leonardy Szubzdy, poetki regionu sokólskiego. Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie. Wsparcia, jak co roku, udzielił nam Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury  w Białymstoku.

Więcej >>>


Podsumowanie akcji "Góra Grosza"
W naszej szkole akcja "Góra Grosza" odbywała się od 27 listopada 2017 do 2 stycznia 2018. Rozumiemy, że Rodzina jest ważna dla każdego, jest ostoją i fundamentem na lata. Dlatego pomagamy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tymi, które są taką rozłąką zagrożone. Zebraliśmy 10715 sztuk monet, co dało 589,11 zł. Zostały one przekazane na Towarzystwo Nasz Dom, które jest organizatorem akcji. Dziękujemy wszystkim za każdy TWÓJ GROSZ.
Koordynator akcji w szkole - opiekun SU - B. Stachelek


Zuchowy bal przebierańców
Na zakończenie karnawału 17 Gromada Zuchowa „Krasnoludkowy Ród” bawiła się na balu przebierańców. Rodzice przygotowali dzieciom piękne stroje. Zuchy miały możliwość wykazania się swoimi zdolnościami tanecznymi. Brały udział w różnych zabawach i konkursach. Przy muzyce dyskotekowej i zuchowych pląsach szybko mijał czas.


Spotkanie z pisarką

Dnia 19.01.2018 uczniowie klas gimnazjalnych i VI-VII szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z panią Krystyną Gudel autorką książki "Historie Pazurem Wojny Kreślone". Uczniowie czytali fragmenty książki, próbowali gotowanej brukwi. Była to dla nich ciekawa lekcja historii na temat życia w obozie koncentracyjnym.


Święto Babci i Dziadka
Dnia 19 stycznia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie przybyli bardzo licznie, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Bojarzyńska witając ciepłymi słowami Babcie i Dziadków. Następnie uczniowie odśpiewali drogim przybyłym Gościom Sto lat i wręczyli własnoręcznie zrobione laurki. W dalszej części dzieci klas I-III zaprezentowały swój program artystyczny. Na twarzach zebranych gości można było zaobserwować uśmiech, radość, łzy szczęścia i wzruszenia. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez wiersz, piosenkę i taniec wyraziły kochanym Babciom i Dziadkom swoją miłość.


Podsumowanie projektu „Las bliżej nas”
Dnia 16.01.2018r. podczas zebrania z rodzicami odbyło się podsumowanie projektu realizowanego przez uczniów klas trzecich. W pierwszej części spotkania dzieci zaprezentowały piosenki oraz wiersze tematycznie związane z lasem. Rozstrzygnięty został również konkurs na wiersz lub rymowankę o lesie. Nagrody otrzymały: Aleksandra Lewicka, Kinga Sosnowska, Zofia Iwanicka, Hanna Golak oraz Justyna Szymaniuk. W drugiej części wszyscy zebrani mieli możliwość poznania celów, działań i efektów realizowanego projektu na podstawie prezentacji multimedialnej.


Zimowe radości i smutki
18 stycznia 2018 roku uczniowie klasy I B i II SP w ramach realizacji projektu edukacyjnego ,,Pomóżmy im…” przedstawili uczniom kl. I-III SP inscenizację pt. Zimowe radości i smutki. Zaapelowali do kolegów o włączenie się do zimowej akcji dokarmiania ptaków. Wszyscy chętni uczniowie otrzymali ptasie pyzy-kule dla ptaków, zasponsorowane przez Nadleśnictwo Czarna Białostocka.


Niecodzienna lekcja historii na temat powstań narodowych
Dnia 18 stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej obejrzeli inscenizację na temat „Polskie powstania narodowe”. Grupa rekonstrukcji historycznej w interesujący sposób przedstawiła przebieg polskich zrywów niepodległościowych. Uczniowie mogli wejść w rolę kosyniera z 1794 r., żołnierza napoleońskiego z 1812 r., grenadiera z 1830 r., partyzanta z 1863 r. i powstańca wielkopolskiego z 1918 r. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja historii.


"Polskie kolędy i pastorałki"
Dnia 10 stycznia 2018r. uczennice naszej szkoły - Kinga Sosnowska z klasy IIIA i Anna Olszewska z klasy IVA reprezentowały naszą szkołę w powiatowym konkursie „Polskie kolędy i pastorałki” w Knyszynie. Konkurs odbywał się pod honorowym patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego, Burmistrza Knyszyna i Starosty Monieckiego. Kinga Sosnowska w kategorii klas I-III zajęła III miejsce, a Anna Olszewska w kategorii klas IV-VII zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!


Bal Karnawałowy
W dniu 09.01.2018 r. uczniowie klas I-III SP bawili się na imprezie karnawałowej. Uczniów zabawiała Królowa Elza i bałwan Olaf przy dźwiękach muzyki z filmu Kraina Lodu. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach tanecznych. Dużym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa i popcorn. W czasie przerwy w zabawie uczniowie spotkali się w swoich salach na słodkim poczęstunku. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowe balony, które na ich oczach zamieniały się w różne postacie.