Strona główna<<<2006<<<2007>>>2008>>>2009>>>2010>>>2011<<<2012<<<2013<<<2014<<<2015<<<2016<<<2017

 

13 grudnia 2007 r. - wizyta przewodniczącego NSZZ "Solidarność" w Białymstoku Pana Józefa Mozolewskiego.

Więcej >>>


27 - 28 listopada 2007 Mistrzostwa Powiatu Sokólskiego w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców szkół podstawowych.

Więcej >>>


22 listopada 2007 - wycieczka klas III-ich.

24 X  i 22 XI uczniowie klas III-ich uczestniczyli w wycieczkach do Białostockiej Fabryki Dywanów "Agnella S.A." oraz Zespołów Szkół: Elektrycznych i Odzieżowych. Obie wycieczki odbyły się w ramach programu "Nasza Szkoła" i związane były z realizacją zadań z zakresu preorientacji zawodowej.

Wiecej zdjęć >>>


11 listopada - Święto Niepodległości i Dzień Patrona Szkoły w Zespole Szkół w Korycinie

Udziałem we Mszy Św. rozpoczęliśmy uroczystości Święta Niepodległości i Dnia Patrona Szkoły.  Po zakończeniu nabożeństwa poczty sztandarowe  wraz z przedstawicielami władz gminnych i duchowieństwa udały się na cmentarz parafialny gdzie dokonano aktu wyświęcenia nowego Pomnika Nieznanego Żołnierza.  Więcej >>>

 


15 listopada 2007 - śródokresowe zebranie rodziców.

W dniu 15 listopada 2007 r. o godz. 14 00 odbędzie się śródokresowe zebranie rodziców na górnym holu ZS Korycin.

W trakcie zebrania m.in:

- wystąpienie Prokuratora Rejonowego na temat zapobiegania i zwalczania demoralizacji wśród dzieci i młodzieży oraz przemocy w rodzinie,

- spotkanie z Rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w B-stoku ks. prof. Adamem Skreczko na temat wspólpracy rodziców ze szkołą.

Zapraszamy


23 października 2007 -  Ślubowanie pierwszoklasistów.

Uczniowie klas I szkoły podstawowej i gimnazjum złożyli ślubowanie. Obiecali być pilnymi uczniami i godnie reprezentować Szkołę.

Pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia podstawówkowiczów i gimnazjalistów. Rodzice uczniów klas I szkoły podstawowej wręczyli swoim pociechom rogi obfitości na prognozę przyszłych sukcesów szkolnych.


                 ODSZEDŁ KONRAD                             

 22 października 2007 roku zmarł nasz kolega, uczeń klasy I "b" Konrad Siedlecki.

Pozostanie w naszej pamięci jako ten z którym zawsze i o wszystkim można było pogadać, pożartować, zwrócić się z prośbą o pomoc ... . Dla każdego z nas miał czas.

Będzie nam Ciebie bardzo brakowało.

 


14 października 2007 -  Dzień Edukacji Narodowej.

Wyjątkowo w tym roku szkolnym dzień Edukacji Narodowej obchodziliśmy 15 października. O godz. 10 00 odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez samorządy uczniowskie, zakończona złożeniem życzeń nauczycielom i innym pracownikom naszej szkoły

Więcej zdjęć>>>


13 października 2007 - w Zespole Szkół w Korycinie odbyło się Walne Zgromadzenia Delegatów Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność".  Rozpoczęcie obrad poprzedziła Msza Św. Gościliśmy wybitnych działaczy związkowych, członków Rządu RP, Parlamentarzystów, przedstawicieli władz samorządowych. Więcej >>>

 


27 września 2007

 W ubiegły czwartek w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji odbył się uroczysty apel. Uczniowie z SKE "Eurofan", prowadzonego przez p. Wandę Postołowicz, przygotowali program artystyczny utrzymany w konwencji "Idola". Więcej >>>


26 WRZEŚNIA 2007
Wybory do Samorządu Uczniowskiego. W wyborach do Samorządu Gimnazjum wzięło udział 112 uczniów. Największym zaufaniem wyborcy obdarzyli Mateusza Baranowskiego z klasy 3 "a". Przewodniczącym w Podstawówce został Adam Bienasz z 6 "b".
Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum została p. Katarzyna Olechno, w Szkole Podstawowej - p. Barbara Stachelek.


21 WRZEŚNIA 2007
   O godzinie  10 00 w Zespole Szkół w Korycinie odbyło się  otwarcie wystawy: "Gmina Korycin i jej mieszkańcy w pożółkłej fotografii".
Gościliśmy mieszkańców naszej Gminy, przedstawicieli Duchowieństwa, Urzędu Gminy w Korycinie oraz fundacji "Sokólski Fundusz Lokalny".
Więcej >>>


19 WRZEŚNIA 2007
Uczniowie Zespołu Szkół w Korycinie uczestniczyli w corocznej, ogólnoświatowej akcji: "Clean Up of  World". Z poboczy dróg naszej Gminy zebraliśmy  kilkadziesiąt worków śmieci.


POŻEGNALIŚMY ANIĘ
   W sobotę 8 września zginęła w wypadku drogowym nasza niezapomniana  koleżanka Ania Małyszko, uczennica klasy I "b". Zawsze pełna humoru, uśmiechnięta, tryskająca optymizmem... .
Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.


7 WRZEŚNIA 2007
W 7 Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku wzięło udział około 14 tys. uczestników ... więcej >>>


3 WRZEŚNIA 2007
Mszą Św i złożeniem wieńców pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.  Uczniom i nauczycielom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym
.


 

Dnia 21 maja 2007 - w naszej szkole gościliśmy ks. Jana Kędziorę ze Zgromadzenia Pallotynów z Warszawy, który podzielił się z nami doświadczeniem pracy na misjach w Kongo. Przedstawił nam prezentacje multimedialne ukazujące życie tamtej społeczności, jak również problemy z jakimi się borykają szczególnie dzieci. Brak podstawowych środków do życia, niebezpieczeństwo wojny uświadomiło nam jak nasze życie tu w Korycinie jest spokojne i bogate w porównaniu z tamtym obszarem. Na pewno pomimo naszych trudności zobaczyliśmy jak jesteśmy obdarowani i jak mało z tego wykorzystujemy szczególnie w szkole, gdzie tam za naukę płacą uczniowie. Tam, jak mówił misjonarz, w czasie lekcji można usłyszeć lecącą muchę, a u nas... Na koniec mogliśmy ubrać się w oryginalne ludowe stroje z Kongo i poczuć klimat tamtego regionu co z resztą można zobaczyć na załączonych zdjęciach.


29 kwietnia 2007 - wizyta Arcybiskupa.
Podczas wizyty w Parafii Korycińskiej Arcybiskup ks. dr Edward Ozorowski spotkał się z nauczycielami Zespołu Szkół w Korycinie i pracownikami Przedszkola Samorządowego. 


Mieszkańcy Gminy Korycin - ogłoszenie


17 kwietnia 2007 - podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych 2006/2007.
    W PG nr 18 w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2006/2007. Dyplomy laureatom i ich opiekunom wręczyli przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Białymstoku. Z naszej szkoły w spotkaniu uczestniczyli: Tomek Kozłowski - zdobywca trzech tytułów laureata (j. polski, matematyka, informatyka), Stafan Wynimko - dwa tytuły (j. angielski, informatyka), Sylwia Szerenos (historia), Iza Kopciewska (biologia), Paweł Marcinkiewicz (geografia), Aneta Sołjan (historia) oraz nauczyciele: p. Grażyna Myszkowska, p. Barbara Jakimuszko, p. Krystyna Rożkiewicz, p. Małgorzata Glińska, p. Wanda Postołowicz, p. Kazimierz Szubzda.


24-25 kwietnia 2007 - Egzamin Gimnazjalny.
   W bieżącym roku szkolnym 51 uczniów klas trzecich naszego gimnazjum powinno przystąpić do egzaminu. Stres i przedegzaminacyjna nerwówka ominęła laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych zwolnionych z pisania całego lub części egzaminu. Tomek Kozłowski - wielokrotny laureat różnorodnych konkursów, zwolniony z obu części, Sylwia Szerenos, Aneta Sołjan, - z cz. humanistycznej, Iza Kopciewska i Paweł Marcinkiewicz - z cz. matematyczno-przyrodniczej.
Wszystkim życzymy "maksów" z testów i kontynuacji nauki w wymarzonych szkołach.


17 kwietnia 2007 - XXX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.
   Drużyna Gimnazjum im. "Solidarności" w Korycinie w składzie: Katarzyna Marcinkiewicz, Magdalena Banel, Andrzej Kowalewski, zajęła III miejsce w powiatowych eliminacjach turnieju BRD. W zawodach brały udział drużyny z 11 gimnazjów.
Indywidualnie Kasia Marcinkiewicz zajęła VI miejsce spośród 33 uczestników.
   Drużyna SP w składzie: Małgorzata Lengiewicz, Urszula Pikus, Mateusz Małyszko zajęła VI miejsce w gronie 17 startujących drużyn.
   Nagrody  naszym drużynom ufundował Wójt Gminy Korycin.

 

14 kwietnia 2007 - Uczestnicy finału Wojewódzkiego VII Konkursu Wiedzy Biblijnej.
                                                                 Wyniki Finału - Laureaci


26 marca 2007 r. - uroczystość 5-lecia nadania szkole imienia "Solidarności".
  Tylko dwie szkoły w Polsce noszą imię "Solidarności". Jedną z nich jest nasze gimnazjum.
Zdaniem wizytator Kuratorium w Białymstoku, p Doroty Zimnoch, korycińskie gimnazjum "to szkoła na miarę XXI wieku".
O wyjątkowości naszego gimnazjum mówił również przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność" Józef Mozolewski.
  Jubileusz był okazją do podsumowania osiągnięć uczniów placówki, którzy osiągają bardzo wysokie wyniki w różnych konkursach i olimpiadach, np. w tym roku szkolnym uczniowie gimnazjum zdobyli 10 tytułów laureata w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych.
  Gościem specjalnym obchodów był Krzysztof Putra, marszałek Senatu.
                     GALERIA ZDJĘĆ


22 lutego 2007 r. - VI Wojewódzki Konkurs Recytatorski poezji Leonardy Szubzdy ph. "Miedzy milczeniem a krzykiem"
W tegorocznej imprezie uczestniczyło 32 wykonawców z 12 podlaskich szkół ponadpodstawowych. Pierwsze miejsca zajęli: Agnieszka Zieńko z Gimnazjum Nr 1 w Sokółce i Izabela Sitejko z LO im. Mikołaja Kopernika w Sokółce.


Więcej, galeria zdjęć z imprezy >>>>


18 stycznia 2007 r. - semestralne zebranie rodziców.
W najbliższy czwartek, tj. 18 stycznia 2007 roku o godzinie 15 00  w Zespole Szkół w Korycinie odbędzie się wywiadówka..
Gościem zebrania będzie ks. dr hab. Adam Skreczko, który wystąpi z odczytem: "Roli rodziny w wychowaniu dzieci i młodzieży".
Po zakończeniu części ogólnej,  rodzice spotkają się w pracowniach z wychowawcami klas. 


16 stycznia 2007 r.  - w Zespole Szkół została otwarta wystawa opracowana przez Instytut Pamięci Narodowej, Komisję Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Białymstoku pod tytułem: "Obchody Milenium Chrztu Polski (1966) - kraj i region"
W otwarciu wystawy, obok młodzieży gimnazjalnej i nauczycieli, wzięli udział: dr Krzysztof Sychowicz oraz pan Andrzej Muczyński z białostockiego Oddziału IPN Wystawa składa się z 25 plansz ukazujących przebieg uroczystości milenijnych.


11 stycznia 2007 r. - bawiliśmy się na dyskotece choinkowej