Z pastorałką i darami u pensjonariuszy Domu Gościnnego w Dzięciołówce

 

W oczekiwaniu na Boże Narodzenie dobrze jest zrobić coś dobrego dla innych. 

Z takiego założenia wychodzą uczennice ze szkolnego koła wolontariatu i tradycyjnie w okresie adwentu organizują zbiórkę żywności oraz artykułów pierwszej potrzeby dla pensjonariuszy Domu Gościnnego w Dzięciołówce.

W tym roku udało im się zebrać ponad 80 kilogramów żywności (m.in. mąka, cukier, makaron, kasza, olej, kawa, herbata, słodycze) oraz najpotrzebniejsze środki czystości i kosmetyki (płyny do kąpieli i płukania odzieży, szampony, mydła, pasty do zębów, woda toaletowa, itp.). Wolontariuszki nie poprzestały jednak na samej zbiórce darów – przeprowadziły wśród nauczycieli i pracowników szkoły kwestę, a uzbieraną kwotę (220 zł) przeznaczyły na zakup 64 czekolad, 128 mandarynek i 32 opakowań świątecznych pierników. Z tych artykułów przygotowały 32 paczki podarunkowe dla wszystkich pensjonariuszy (po 2 czekolady + 4 mandarynki + paczka pierników). Wcześniej własnoręcznie wykonały pocztówki bożonarodzeniowe i wypisały imienne życzenia dla każdego seniora.

18 grudnia z takimi darami, ubrane w mikołajkowe czapki, przyjechały wraz z dyrektor szkoły i opiekunem wolontariatu do Dzięciołówki. Przywitały pensjonariuszy przepiękną pastorałką przy akompaniamencie gitary, później w świątecznej atmosferze przekazały starszym osobom najlepsze bożonarodzeniowej i noworoczne życzenia oraz wręczyły przygotowane prezenty. Na zakończenie wizyty wszyscy wspólnie odśpiewali kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

Dla seniorów z Domu Gościnnego takie odwiedziny zawsze są pełne emocji i wzruszeń. Nie brakowało ukradkowych łez, ale i zadowolenia z wizyty oraz otrzymanych upominków. Świadomość, że ktoś o nich pamięta i zadaje sobie trud, aby wnieść trochę radości do ich życia w domu opieki, dodaje otuchy i wiary w innych.