DZIEŃ JĘZYKÓW W ZESPOLE SZKÓŁ W KORYCINIE


     14  czerwca 2010 r. odbył się pod kierunkiem p. Joanny Konończuk - nauczycielki języka niemieckiego i rosyjskiego "Dzień Języków" w Gimnazjum w Korycinie. Pierwszym punktem programu było przedstawienie klasy 3 "a" pt. "Wyprawa do Niemiec". Następnie uczniowie uczestniczyli w teleturnieju o krajach niemieckojęzycznych i zabawie taneczno - językowej "Części ciała" oraz grze aktywizującej pt. "Rodzina".
     W ramach imprezy zorganizowany został kiermasz ciast niemieckich, którymi uczniowie mogli delektować się podczas przerw. Dochód z kiermaszu ciast został przeznaczony dla powodzian.
     Muzycznym elementem "Dnia Języków" był występ klasy I "a" i Izy Waszczeniuk z kl. I 'b" podczas "Karaoke w języku niemieckim".
     Na zakończenie uczniowie obejrzeli film  przygodowy.

       15 czerwca zaprezentowali się uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej. Imprezę rozpoczęło kółko języka rosyjskiego klas V - tych  przedstawieniem "Gęsi - łabędzie" (bajka ludowa). Następnie uczennice wykonały piosenkę "Czunga - czanga". Kolejne atrakcje to krzyżówki i rebusy przygotowane przez uczniów klas VI - tych.
Muzycznym dodatkiem był występ dziewcząt z klas VI - tych z piosenką "Kanikuły".
     W części anglojęzycznej pod opieką p. K. Lenkiewicz i p. K. Waśkiewicz odbył się konkurs literowania oraz występ Elizy Szkobodzińskiej z klasy V "a" z piosenką Miracle ( przy ogromnym aplauzie widowni). Impreze zakończył pokaz filmu "Epoka Lodowcowa".