MIESZKAŃCY GMINY KORYCIN!

 


   

 

    Człowiek żyje dopóki żyje o nim pamięć potomnych - najwyżej dwa, trzy pokolenia. Często nawet pamięć żyjących nie sięga tak daleko, bo ci co pamiętali, odeszli na zawsze, zabierając ze sobą obraz przeszłości. Nikt nie przejął po nich dziedzictwa pamięci. Umarło bezpowrotnie. Tylko fotografia utrwala obraz ludzi i miejsc, których już nie ma, zatrzymuje w kadrze miniony czas…

    Przywrócić pamięci obraz ludzi i miejsc dawnego Korycina, poznać losy rodziny i swojej miejscowości wpisane w przeszłość regionu i Ojczyzny. Zobaczyć uwiecznionych na fotografiach przodków, którzy dawno odeszli, a tworzyli historię miejsca, w którym żyli. Taka idea przyświeca pomysłodawcom projektu „Gmina Korycin i jej mieszkańcy w pożółkłej fotografii”.

    Mamy nadzieję, że mieszkańcy naszej gminy udostępnią nam stare, rodzinne fotografie, których kopie zostaną zamieszczone w wydanym przez nas kalendarzu na 2008 r. Użyczone zdjęcia posłużą również jako materiał do fotoalbumu zamieszczonego na stronach internetowych Zespołu Szkół w Korycinie i Urzędu Gminy, a także do przygotowania wystawy „Gmina Korycin i jej mieszkańcy w pożółkłej fotografii”, którą zamierzamy otworzyć w Zespole Szkół w Korycinie.

    Szanowni Państwo, zwracamy się z gorącą prośbą o wypożyczenie nam starych zdjęć z dołączonym opisem kogo lub co przedstawiają i z jakich lat pochodzą. Wszelkie informacje i ciekawostki dotyczące tych fotografii i okoliczności ich powstania zostaną wykorzystane jako materiał informacyjny zamieszczony pod zdjęciami w naszych publikacjach. W najbliższych dniach odwiedzą Państwa uczniowie Zespołu Szkół w Korycinie, którzy będą zbierali wszelkie udostępnione przez Państwa materiały. Zdjęcia można również dostarczać osobiście do Biblioteki Zespołu Szkół w Korycinie. Zobowiązujemy się, że zostaną one zwrócone Państwu w przeciągu dwóch tygodni.

    Z góry dziękujemy za wsparcie naszej inicjatywy i życzliwe przyjęcie uczniów. Ze swej strony dołożymy wszelkich starań, aby każdy biorący udział w naszym przedsięwzięciu otrzymał pamiątkowy kalendarz.

                                                                                 

                               Z poważaniem
                           koordynatorki projektu
                            
Barbara Szypulska i Elżbieta Malewicz