W dniach 22-24 listopada 2013r. 46 uczniów gimnazjum wraz z opiekunami brało udział w wycieczce na Litwę. Głównym celem naszej wyprawy był udział w Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „VI Wileńskie Spotkania Sceny Polskiej”, na które przyjeżdżają  teatry polskie z całego świata.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Troki. Po południu udaliśmy się do teatru tzw. „Na Pohulance”. W ramach festiwalu obejrzeliśmy dwa spektakle. Pierwszy spektakl według Eliny Rachnewej „Kibice”, który wyreżyserował Tomasz Mędrzak , zaprezentował teatr „Capitol” z Warszawy. Ta komedia dostarczyła wielu wrażeń zwłaszcza osobom, które kibicują naszym piłkarzom lub mają w domach zapalonych kibiców. Po spektaklu mieliśmy prywatne spotkanie  z aktorami, uczniowie mogli porozmawiać, zapytać o przedstawienie , zrobić sobie zdjęcie z aktorami. Drugi spektakl , który obejrzeliśmy, powstał na podstawie tekstu Doroty Masłowskiej „Między nami wszystko OKAY”. Wyreżyserowała go Agnieszka Salamon a zaprezentował teatr „Vademecum” z Wiednia. To była uczta dla wszystkich miłośników teatru, ciekawy tekst, niebanalna gra aktorska, przemyślana scenografia. Przedstawienie zakończyło się owacją na stojąco.

Kolejnego dnia zwiedzaliśmy Wilno z przewodnikiem. Dzień był męczący, ale zobaczyliśmy wiele wspaniałych miejsc, związanych z historią, religią i kulturą Polaków zamieszkujących to miasto oraz Litwinow. Ostatni dzień wycieczki to pobyt w Parku wodnym w Druskiennikach. Zabawa w basenach i na zjeżdżalniach dostarczyła wielu wrażeń wszystkim uczestnikom. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy- szkoda ,że tak krótko!

Małgorzata Glińska