Nowy nauczyciel w świetlicy szkolnej

 

Rozmowa z panią Sylwią Bienasz, nauczycielem i wychowawcą w świetlicy w Zespole Szkół w Korycinie, przeprowadzona przez Izabelę Lengiewicz.

 Jest Pani nowym nauczycielem w naszej szkole. Uczniowie chcieliby lepiej Panią poznać. Proszę krótko o sobie opowiedzieć.

Nazywam się Sylwia Bienasz, mam 24 lata, pochodzę z Dąbrowy Białostockiej.

Co należy do Pani zadań w szkole?

Opiekuję się i wychowuję dzieci z klas I – III szkoły podstawowej. Pomagam im w zaadoptowaniu nowego miejsca jakim jest szkoła.

Co sprawia Pani przyjemność w nowej pracy?

Przyjemność sprawia mi to, że mam możliwość pracy z dziećmi.

A trudności?

Obawiałam się, że nie będę potrafiła zapanować nad grupą rozbrykanych dzieci, ale z dnia na dzień jest coraz łatwiej i ciekawiej.

Czy marzyła Pani o wykonywaniu zawodu nauczyciela?

Tak. Będąc uczennicą szkoły podstawowej, marzyłam by zostać nauczycielem. Siedząc w szkolnej ławce, zawsze chciałam pisać po tablicy, przekazywać wiedzę uczniom. Miałam aspiracje, aby pracować z trudną młodzieżą. Skończyłam resocjalizację oraz obroniłam pracę magisterską.

Jaki według Pani powinien być nauczyciel?

Na pewno powinien być przyjacielem dziecka, starać się rozumieć świat widziany oczami ucznia. Być cierpliwy. Podnosić swoje kwalifikacje. Dobrze jeśli współpracuje z kadrą pedagogiczną. Powinien być uśmiechnięty, bo uśmiech daje motywację do działania.

Jakie są Pani zainteresowania?

Na pewno bardzo lubię podróżować, tańczyć. Muzyka to też mój żywioł. W gimnazjum miałam swój zespół rodzinny. Występowałam na różnych festynach z kuzynami w okolicznych miejscowościach. To było nasze hobby.

Jak spędziła Pani wakacje?

Były bardzo pracowite a zarazem pełne pozytywnych emocji. Miałam okazję zwiedzić Sztokholm, stolicę Szwecji.

Czy ma Pani jakieś plany na przyszłość?

Oczywiście. Na pewno na pierwszym miejscu jest rodzina. Chcę założyć swoją i dalej pracować z dziećmi. To są takie moje małe marzenia i mam nadzieję, że się spełnią.

Życzę spełnienia marzeń i wielu sukcesów osobistych oraz zawodowych. Dziękuję za rozmowę.

 

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie

/div>

Kliknij w miniaturę aby powiększyć zdjęcie