Strona główna<<<2006<<<2007<<<2008<<<2009<<<2010<<<2011<<<2012<<<2013<<<2014<<<2015<<<2016<<<2017<<<2018

 

Bajkowe Jasełka
22 grudnia społeczność naszej szkoły spotkała się, by wspólne przeżywać atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Zgromadzeni goście, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły obejrzeli Bajkowe Jasełka w wykonaniu klas II i III SP, do których najmłodszych aktorów przygotowały p. Joanna Siniło oraz p. Paulina Banel. Następnie ksiądz proboszcz Andrzej Gniedziejko oraz pani dyrektor Ewa Bojarzyńska przekazali zgromadzonym życzenia oraz refleksje związane z tajemnicą nadchodzących Świąt. Po wspólnej modlitwie i kolędowaniu odbyły się spotkania opłatkowe z wychowawcami.  Jasełka w wykonaniu młodych artystów będzie można zobaczyć raz jeszcze 3 stycznia o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy!


”Idzie zima będą święta”

12 grudnia 2016r. odbyła się VIII edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego ph. ”Idzie zima będą święta”. Organizatorami konkursu było Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu oraz Zespół Szkół w Sobolewie. Uczestniczyli w nim uczniowie szkół z Białegostoku i okolic. Udział w nim wzięły uczennice naszej szkoły z klasy IIA Aleksandra Lewicka, która zajęła III miejsce i Kinga Sosnowska, która zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

 

 

 


Przekazanie Światła z Betlejem
Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem radości, braterstwa, pokoju i wspólnoty. Gromada zuchowa odebrała światełko z Chorągwi Białostockiej ZHP. Zuchy przekazały je dalej do przedszkola, szkoły ,urzędu gminy i kościoła w Korycinie. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi: „Odważnie twórzmy pokój”.


Zuchowy opłatek
Na ostatniej zbiórce przed Świętami Bożego Narodzenia zuchy ubrały choinkę i przygotowały symboliczny stół wigilijny. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń był skromny poczęstunek. Wspólne śpiewanie kolęd wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój. Nie zabrakło drobnych upominków od Mikołaja.


Owoce w szkole
20 grudnia w ramach  realizowanego programu ,,Owoce w szkole" uczniowie klas I-III uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez pracownika firmy Sebex. Poszerzyli wiedzę na temat potrzeby codziennego spożywania owoców i warzyw oraz degustowali


XX Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza
10 grudnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce uczniowie z kl. II - VI naszej szkoły recytowali wiersze narodowego wieszcza. Konkurs odbywał się pod hasłem: „Umiej być przyjacielem, znajdziesz przyjaciela”. Laureatami poszczególnych grup zostali:  I miejsce - Aleksandra Lewicka z kl. IIA, III miejsce - Anna Olszewska z kl. IIIA, wyróżnienie: Kamila Kowejsza z kl. IVB  i Monika Wiesławska z kl. IVB, Aleksandra Kużbiel z kl. VB,  I  miejsce - Natalia Lewicka z kl. VA. Uczennice przygotowały: p. Beata Grzybowska, p. Anna Matel, p. E. Malewicz, p. M. Kiersnowska .


„Czad i ogień. Obudź czujność”
16 grudnia uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zostali zapoznani z celami kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Czad i ogień. Obudź czujność”. W spotkaniu z nimi wzięli udział strażacy: kapitan Piotr Pawłowski z Komendy Powiatowej PSP w Sokółce oraz druhowie z OSP w Korycinie z prezesem OSP dh Jarosławem Pakułą na czele. Więcej >>>


Na uroczystościach w Białymstoku
13 grudnia na zaproszenie Przewodniczącego Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność" Józefa Mozolewskiego uczniowie klas I gimnazjum wraz z wychowawczyniami i panią dyrektor brali udział w uroczystych obchodach 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia i wyróżnienia oraz odbył się koncert "13 grudnia... Pamiętamy" w wykonaniu uczniów, nauczycieli i absolwentów SP nr 11. Koncert  oraz przedstawione inscenizacje były żywą lekcją historii dla wszystkich uczestników.


Apel w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego
9 grudnia podczas godziny wychowawczej odbył się apel z okazji 35 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Na apelu wystąpili uczniowie klas pierwszych gimnazjum.


Mikołajki
Dnia 5 grudnia  obchodziliśmy mikołajki.  Już wchodząc do szkoły witał nas słodki zapach pochodzący z kiermaszu ciast. Smakołyki przygotowali uczniowie a zarobione pieniądze zostały przekazane na rehabilitację małej Wiktorii.  Kolejnym punktem był  Turniej Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim,  podczas którego szczególnym gościem był ks. proboszcz Andrzej Gniedziejko.  Następnie uczniowie wzięli udział w rozgrywkach sportowych.  Drużyny ze Szkoły Podstawowej walczyły w grze Dwa ognie a gimnazjaliści pokazali swoje możliwości podczas meczu piłki siatkowej.   6 grudnia tradycyjnie odwiedził nas Mikołaj i wręczył wszystkim małe co nieco.  Tego dnia przybyli do nas także goście z Białorusi oraz wójt pan Mirosław Lech.  Były to dni pełne pozytywnych wrażeń i ciekawych atrakcji.


Warsztaty plastyczne
Dnia 2 grudnia odbyły się warsztaty o tematyce bożonarodzeniowej z udziałem artystów z Dzięciołówki i klasy VIB. Pod okiem opiekunów uczniowie wykonali woreczki na prezenty, stroiki i piękne anioły. Młodzież miała okazję poznać niektóre tajniki rękodzieła artystycznego a zarazem przekonać się jak wiele pracy i czasu potrzeba na wykonanie tych uroczych dzieł.
Jeszcze raz dziękujemy pracownikom Domu Gościnnego w Dzięciołówce!


Warsztaty aksjologiczne w gimnazjum
5 grudnia reprezentanci klas I - III gimnazjum wzięli udział w warsztatach, których celem było rozpoznawanie i nazywanie wartości. Uczniowie uświadomili sobie, jakimi wartościami powinni kierować się w życiu, dokonali wyboru i stworzyli hierarchię aksjomatów.
Forma zajęć i różne aktywizujące metody zachęciły uczestników do otwartego prezentowania swoich refleksji, komunikacji, kreatywności i współpracy. Warsztaty poprowadziły: p. Marta Kiersnowska i p. Marta Krutul.


Warsztaty kulturoznawcze i historyczne
Już po raz drugi edukatorzy z Centrum im. Ludwika Zamenhofa w Białymstoku przeprowadzili w naszej szkole warsztaty. 18 i 25 listopada uczniowie z klasy IIIA i IIIB gimnazjum wzięli udział w zajęciach ph.: „ Linia czasu”, „Gry historyczne”, „Kazaneckiego pochód radosny”. Celem spotkań było aktywne poznanie: historii Korycina, Białegostoku i regionu, postaci Ludwika Zamenhofa – twórcy języka esperanto oraz życia i twórczości Wiesława Kazaneckiego – białostockiego poety. Uczniowie mieli okazję samodzielnie, twórczo zdobywać wiedzę i umiejętności poprzez gry, zabawy oraz aktywizujące ćwiczenia.


Tolerancja, życzliwość, pozdrowienia
24 listopada 2016 roku klasy III SP przypomniały swoim młodszym kolegom pojęcia: tolerancja, życzliwość, pozdrowienia. To był dobry moment by przypomnieć dzieciom, że odmienność nie jest niczym złym oraz utrwalić w najmłodszych nawyk mówienia: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, do widzenia. W spotkaniu uczestniczyła też pani pedagog, która również przypomniała i wyjaśniła te trudne słowa: tolerancja, życzliwość, pozdrowienia.


Spotkanie z policją
23 listopada 2016 roku uczniowie klas I-III SP spotkali się z policją. Obejrzeli film o bezpiecznej drodze do szkoły oraz wysłuchali prelekcji o tym, jak należy zachowywać się na drodze. Na koniec spotkania uczniowie wraz z wychowawcami i policjantką udali się na przejście dla pieszych i ćwiczyli prawidłowe przechodzenie przez jezdnię.


Święto Niepodległości -11 listopada
10 listopada 2016 roku uczniowie klas III Gimnazjum zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. ,, Lekcja historii”. 11 listopada tradycyjnie uczestniczyliśmy w Mszy św.
w kościele p.w. Znalezienia i Podwyższenia Krzyża Świętego w Korycinie. Następnie odbył się przemarsz pocztów sztandarowych pod pomnik Józefa Piłsudskiego oraz złożenie kwiatów. W ten sposób uczciliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.


Rozstrzygnięcie Konkursu  Plastycznego „100 lat Szkoły w Korycinie”
Dnia 10 listopada 2016 roku podczas apelu nastąpiło rozstrzygnięcie zorganizowanego w naszej szkole Konkursu Plastycznego pod hasłem „100 lat Szkoły w Korycinie”. Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody:  I miejsce - Katarzyna Urban kl. IIBG, II miejsce - Agata Górska kl. IIIBG, III miejsce – Ewa Górska kl. IIBG, wyróżnienie - Zuzanna Bielska kl. IIBG. Zwycięzcom gratulujemy!


Śniadanie Daje Moc
8 listopada uczniowie klas I-III SP dołączyli do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”. W akcję zaangażowali się nauczyciele i rodzice, którzy pomogli dzieciom przygotować produkty do zrobienia śniadania. Na stołach znalazły się również owoce i soki w kartonikach, otrzymywane przez dzieci w ramach realizowanego w naszej szkole programu "Owoce w szkole". Dzięki tej akcji uczniowie wiedzą już, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który daje energię do nauki, lepszą koncentrację podczas lekcji oraz siłę do zabawy. Tego dnia 93 uczniów naszej szkoły przygotowało i zjadło razem drugie śniadanie. Wspólny posiłek smakował wszystkim.


Wizyta gości z Hiszpanii i Rumunii
     W dniach 24 – 28 października gościliśmy międzynarodową grupę uczniów i nauczycieli z Rumunii i Hiszpanii w ramach programu Erasmus+.  Uczestnicy spotkania zwiedzili szkołę, najciekawsze miejsca w Korycinie, integrowali się podczas ogniska i dyskoteki. Wzięli udział w wycieczce do Augustowa i Białegostoku. Aktywnie uczestniczyli w teatralnych warsztatach projektowych, które zakończyły się nagraniem fragmentu sztuki słynnego rumuńskiego dramaturga oraz etiudy.


Pasowanie
     20 października do grona uczniów Szkoły Podstawowej przyjęto dwóch pierwszoklasistów. Po części artystycznej Pani Dyrektor dokonała pasowania dzieci na uczniów. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy, książeczki SKO i drobne upominki. Uroczystość zakończyła się integracyjną dyskoteką uczniów klas I-III.


Światowy Dzień Uśmiechu
     Dnia 7 października uczniowie klasy II A i II B obchodzili Światowy Dzień Uśmiechu. Tego dnia uczniowie pracowali w grupach i mieli do wykonania trzy zadania. Po wykonaniu orderu uśmiechu przystąpili do pracy nad plakatem p.h. „Śmiech to zdrowie”. Następnym zadaniem do wykonania było zredagowanie krótkiej rymowanki do w/w hasła.
Na koniec działań związanych ze Światowym Dniem Uśmiechu był wybór Miss i Mister Uśmiechu.


Ślubowanie i Dzień Edukacji Narodowej

     13 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych Gimnazjum. 37 pierwszoklasistów zostało pasowanych przez Panią Dyrektor Ewę Bojarzyńską na uczniów.
W tym dniu obchodziliśmy również Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji nauczyciele i inni pracownicy naszej szkoły przyjęli podziękowania i wyróżnienia za swoją pracę.


Wycieczka do Białegostoku

     W dniu 4 października 2016 roku uczniowie klas czwartych uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Białegostoku. W jej trakcie obejrzeli wystawy przygotowane przez Muzeum Medycyny i Farmacji, zwiedzili Pałac Branickich i spacerowali po ogrodach pałacowych.
    Drugim etapem wycieczki były zajęcia edukacyjne w skansenie w Jurowcach pod hasłem "Babie lato w skansenie". Uczniowie poznawali sposoby zdobienia domów, proces obróbki lnu, zapoznali się z pracą tkaczki i wycinali ozdoby z papieru. Na koniec wszyscy posilili się kiełbaskami, które upiekli nad ogniskiem.


Konkurs z okazji Europejskiego Dnia Języków
   
 Z okazji Europejskiego Dnia Języków zorganizowano w naszej szkole konkurs na album o najpiękniejszych miejscach w krajach anglo i niemieckojęzycznych.
Spośród dostarczonych prac wyłoniono następujących zwycięzców: Gimnazjum - Edyta Gołko (IIIB), SP - Ewelina Szczuka (VIA).


Wybory do Samorządu Uczniowskiego
     23 września 2016 roku w Zespole Szkół w Korycinie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W Szkole Podstawowej przewodniczącą została Oliwia Rećko z klasy VI A, natomiast w Gimnazjum największą liczbę głosów zdobyła Paulina Chwiećko z klasy III B.  Opiekunami zostali:  Pani Barbara Stachelek w SP i Pan Adam Bojarzyński w Gimnazjum. 


Jubileuszu ciąg dalszy
    
12 września uczniowie Zespołu Szkół w Korycinie wspólnie świętowali 100-lecie Szkoły Podstawowej. Rozpoczęto od obejrzenia prezentacji ukazującej historię naszej szkoły a następnie udano się do Szkolnej Izby Tradycji. Ponadto uczniowie SP wzięli udział w warsztatach plastycznych ph. Nasza szkoła a absolwenci uczestniczyli w sportowym turnieju na boisku szkolnym. Na wszystkich czekało także ognisko i kiełbaski.


100-lecie Szkoły Podstawowej w Korycinie
     11 września odbyły się uroczyste obchody jubileuszu Szkoły Podstawowej w Korycinie, na które przybyli: członek Zarządu Województwa Podlaskiego Pan Bogdan Dyjuk, przedstawiciel Podlaskiego Kuratora Oświaty Pani Anna Topór, przedstawiciel  Pana Ministra Jarosława Zielińskiego Pani Ewa Wińska-Jeleniewska, przedstawiciel Pana Posła Mieczysława Kazimierza Baszko Pani Katarzyna Ancipiuk,  delegaci z zaprzyjaźnionych szkół, Powiatowy Komendant Policji w Sokółce insp. Krzysztof Mróz, Wójtowie i Burmistrzowie z sąsiednich gmin, absolwenci, byli pracownicy, przedstawiciele władz samorządowych i instytucji, uczniowie i mieszkańcy gminy Korycin.
     Uroczystości rozpoczęły się Mszą świętą w kościele. Potem wszyscy spotkali się na placu szkolnym. Były wspomnienia, życzenia, urodzinowy tort. Podziękowano osobom, które wspierają rozwój szkoły. Poświęcono tablicę pamiątkową oraz Szkolną Izbę Tradycji. Następnie wszyscy goście mogli zwiedzić placówkę, obejrzeć przygotowane wystawy i wziąć udział w festynie rodzinnym zorganizowanym na boiskach szkolnych.

               


                                   

Otwarcie Szkolnej Izby Tradycji
    
Obchodzony przez Szkołę Podstawową jubileusz 100-lecia był okazją do zorganizowania Szkolnej Izby Tradycji, w której znalazły się pamiątki związane z dziejami placówki i przeszłością najbliższej okolicy. Izba pozwoli ocalić od zapomnienia ważną część dziejów naszych terenów i umożliwi uczniom zapoznanie z dorobkiem materialnym swoich przodków.
     Przez dziesięć miesięcy zbierane były dokumenty, zdjęcia, przybory szkolne, przedmioty codziennego użytku, meble oraz wszystko, co było dawniej na wyposażeniu mieszkań i obejścia gospodarskiego. Osobami, które zaangażowały się w gromadzenie eksponatów i zajęły się przygotowaniem pomieszczeń i rozmieszczeniem w nich zbiorów byli: Barbara i Zdzisław Szypulscy oraz Celina Baranowska. Część przedmiotów została przekazana przez Kazimierza Szubzdę z pracowni historycznej. Celem twórców Izby było gromadzenie pamiątek związanych z regionem, ochrona przed zniszczeniem, popularyzacja i przybliżenie historii szkoły, Korycina i okolicy.
     Eksponaty przekazali: Celina Baranowska, Ewa Bojarzyńska, ks. Andrzej Gniedziejko, ks. Andrzej Horaczy, Anna Iłendo, Jadwiga i Jerzy Krupowiczowie, Bogdan Małyszko, Zdzisław Misiewicz, Cecylia Radulska, Eugeniusz Rutkowski, Katarzyna Skrzypko, Helena i Edmund Sobolewscy, Grzegorz Szubzda, Barbara i Zdzisław Szypulscy, Stanisław Urban, Elżbieta Wasilewska.
    Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania.


Monografia Szkoły Podstawowej w Korycinie
Podsumowaniem jubileuszu obchodów 100-lecia Szkoły Podstawowej w Korycinie było wydanie książki dokumentującej historię placówki i jej rozwój na przestrzeni lat. Autorką publikacji pt. Szkoła Podstawowa w Korycinie do lat 90. XX wieku. Zarys Historyczny jest Barbara Szypulska – nauczyciel bibliotekarz Zespołu Szkól w Korycinie.
Mamy nadzieję, że książka będzie źródłem wielu refleksji i stanie się trwałą pamiątką po jubileuszu. Zebrane w całość i opisane historyczne fakty z pewnością ułatwią zainteresowanym poznanie bogatej a zarazem ciekawej historii szkoły. Książka ukazała się dzięki hojności sponsorów: lokalnych przedsiębiorców, firm, banku oraz osób prywatnych.


Rekrutacja 2016
Uchwała Nr XII/76/2016 Rady Gminy Korycin w sprawie ... >>>
Harmonogram Czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej >>>

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą. Następnym punktem było wysłuchanie przemówienia Pana Wójta Mirosława Lecha i złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.  Po powrocie do szkoły odbył się apel, na którym Pani Dyrektor Ewa Bojarzyńska  przedstawiła najważniejsze zadania  i zmiany w nowym roku szkolnym.  
Rok 2016 będzie szczególny dla społeczności Korycina, ponieważ będziemy świętować  100-lecie istnienia szkoły podstawowej.


23, 24 czerwca - podsumowanie i uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

W radosnej atmosferze zbliżających się wakacji przebiegały ostatnie dwa dni roku szkolnego. W czwartek pożegnaliśmy absolwentów podstawówki i gimnazjum. Były podziękowania, życzenia, kwiaty dla nauczycieli oraz pamiątki uczniom. Mieliśmy przyjemność zobaczyć występ grupy tanecznej pod opieką p. Anny Stankiewicz oraz część artystyczną w wykonaniu klas drugich gimnazjum i klas piątych szkoły podstawowej pod opieką p. Marty Krutul, p.Katarzyny Waśkiewicz i p.Teresy Rutkowskiej. Wyróżniający się sportowcy oraz laureaci i finaliści konkursów przedmiotowych odebrali nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Korycin. Nagrodzeni zostali również członkowie pocztu sztandarowego oraz uczniowie, którzy nie opuścili żadnego dnia nauki. Upominki, ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Korycinie, wręczono wszystkim systematycznie oszczędzającym w SKO. Natomiast w piątek rozdano świadectwa z biało-czerwonym paskiem i uhonorowano najlepszych uczniów w szkole Jakuba Klozę (SP) i Radosława Gryko (G). Z rąk przedstawiciela NSZZ Solidarność p. Izabeli Żmojdy nagrody otrzymali Kacper Sołjan, Michał Kryjan i Edyta Chociej. Rodzicom absolwentów z tytułem „Wzorowego ucznia” wręczone zostały „Listy gratulacyjne”. 
Życzymy wszystkim udanych wakacji i dobrego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu.


Turniej wiedzy o Janie Pawle II
Dnia 9 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Korycinie odbył się turniej wiedzy o Janie Pawle II. Uczniowie rywalizowali w 3 kategoriach: klasy I-III SP( zwyciężyła klasa III a ), klasy IV-VI SP (zwyciężyła klasa IV a) oraz I-III gimnazjum ( zwyciężyła klasa III b). Organizatorami turnieju byli : p. Grażyna Krawczyńska , p. Elżbieta Rudzińska  oraz ks. Wojciech Łapicz.  Uczniowie zachwycili wiedzą o naszym Wielkim Rodaku.  W czasie konkursu odbyła się projekcja prezentacji multimedialnej przygotowanej przez uczniów gimnazjum.

 


Wycieczka do Zuzeli
17 czerwca uczniowie klas III wyruszyli na wycieczkę śladami patrona Szkoły Podstawowej. W Zuzeli miejscu narodzin Stefana Kardynała Wyszyńskiego zwiedzili Muzeum Lat Dziecięcych i kościół pw. Przemienienia Pańskiego. Wszyscy uczestnicy wycieczki wpisali się do księgi pamiątkowej. Następnie dzieci zwiedziły Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Na terenie ciechanowieckiego skansenu odbyło się ognisko kończące wycieczkę.


Konkurs ph. ,,Podróż z piosenką"

15 czerwca w klasach I-III odbył się konkurs piosenki dziecięcej ph. ,, Podróż z piosenką".  Na specjalnie przygotowanej scenie piosenki zaśpiewało 29 uczestników. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy.

Laureaci klas pierwszych: Natasza Giaro, Patrycja Szymaniuk, Hanna Golak.

Laureaci klas drugich: Anna Olszewska, Kinga Sosnowska, Ewelina Mancewicz.

Laureaci klas trzecich: Magdalena Strzymińska, Martyna Żarniewska, Dominika Motybel.


Konkurs ph. ,,Mistrz ortografii".

9 czerwca odbył sie konkurs ortograficzny kl II-III ph. ,,Mistrz ortografii". Do konkursu przystąpiło 16 uczniów. Mistrzem ortografii w kl II został Jakub Lachowicz. Drugie miejsce uzyskał Tomasz Lengiewicz, a trzecie Bartosz Andrysewicz. Mistrzem ortografii w klasie III została Monika Wiesławska. Drugie miejsce zajął Karol Bienasz, a trzecie Magdalena Strzymińska.

 


 

Konkurs matematyczny ,,Liczę w mig"

6 czerwca odbył się matematyczny konkurs ,, Liczę w mig". Do konkursu przystapiło 34 uczniów. Mistrzem szybkiego liczenia w klasie I została Kinga Kozłowska, drugie miejsce zajął Hubert Gołkowski, a trzecie Natasza Giaro.W klasach II mistrzem został Paweł Rudziński, drugie miejsce zajął Jakub Lachowicz, a trzecie Jola Gołko. W klasach III mistrzem została Monika Wiesławska, drugie miejsce zajął Karol Bienasz, a trzecie Maria Kitlasz.

Zwycięzcom gratulujemy!


 

Dni Nauki

W dniach 6-13 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Korycinie odbywały się Dni Nauki. Uczniowie klas III Gimnazjum przedstawiali doświadczenia chemiczne i fizyczne swoim młodszym kolegom i koleżankom ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola.


Dzień dziecka- Festyn ph. ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł”
Dnia 1 czerwca 2016 roku w Zespole Szkół w Korycinie odbył się Festyn Rekreacyjno-Sportowy z okazji Dnia Dziecka ph . Zachowaj Trzeźwy Umysł. Uczniowie rywalizowali o miano mistrza lub mistrzyni w 10 konkurencjach np. : bieg na 60 m, skok w dal, chodzenie na szczudłach, pokonanie toru przeszkód, przysiady z utrudnieniem, rzut beretem itp. Wszyscy mogli również poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i  przećwiczyć na fantomach odpowiednie procedury. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje przygotowane przez Sanepid- test w alkogoglach, pomiar tlenku węgla w płucach czy konkursy sprawdzające wiedzę o tematyce prozdrowotnej. Zwycięzcy kolejnych konkurencji otrzymali ciekawe nagrody - torby sportowe i przybory geometryczne. Dziękujemy sponsorom i organizatorom!


Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Dnia 25.05.2016 roku w Kuratorium Oświaty w Białymstoku odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego ,, Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683".

Z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku Pani Jadwigi Marioli Szczypiń dyplom laureata odebrał uczeń kl. VI B Mateusz Burnewicz. Ucz. kl. IIIB gimnazjm Katarzyna Ciuchna została finalistką tego konkursu. Do poszczególnych etapów uczniów przygotowywała Pani Celina Baranowska.


Mistrz pięknego czytania
12 maja  uczniowie klas I-III SP zmagali się o tytuł „Mistrza pięknego czytania”.  Pierwszoklasiści i drugoklasiści czytali fragmenty książki S.Michałkowa „Nie płacz,Koziołku”,  trzecioklasiści  fragmenty książki J.Olech „Dynastia Miziołków” .Komisja w składzie: p. M. Michelis, p. B. Szypulska, i p. M. Krutul oceniała biegłość, wyrazistość, poprawność
i interpretację czytanych tekstów. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Bibliotekę Publiczną i Bibliotekę Szkolną w Korycinie oraz pamiątkowe dyplomy. Tytuły „Mistrza pięknego czytania” zdobyli:
w klasach I – Jakub Żarniewski, w klasach II- Jakub Lachowicz ,a w klasach III -  Magdalena Strzymińska. Mistrzom gratulujemy.


Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym

10 maja 2016 r. w Zespole Szkół Samorządowych Gimnazjum im. Armii Krajowej w Dąbrowie Białostockiej odbył się VIII Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla gimnazjalistów województwa podlaskiego.

W konkursie brało udział troje uczniów naszego gimnazjum: Izabela Lengiewicz została laureatką tego konkursu, a Radosław Gryko i Michał Łukaszuk – finalistami. Finalistom wręczone zostały dyplomy, a laureaci otrzymali też cenne nagrody rzeczowe.


Udział w ogólnopolskiej akcji „Jak najwięcej osób czytających Sienkiewicza” (ustanawianie Rekordu Polski)
Rok 2016 Parlament Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Rokiem Henryka Sienkiewicza w związku z przypadającą 05 maja 170 rocznicą urodzin oraz 15 listopada setną rocznicą śmierci tego wielkiego pisarza. W tym roku  mija też 120 lat od chwili wydania powieści „Quo vadis”, która przyniosła mu międzynarodową sławę. W 1905 r. Henryk Sienkiewicz uhonorowany został literacką Nagrodą Nobla za „wybitne osiągnięcia w dziedzinie eposu”.
W związku z tymi obchodami uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w niezwykłej akcji  ustanawiania rekordu Polski w kategorii „Jak największa liczba osób czytająca wspólnie Sienkiewicza” organizowanej przez Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej (obchodzące w tym roku 50-lecie swojego istnienia ).
Udział w tej pięknej akcji  jest  jednym z naszych działań w ramach obchodów Roku Henryka Sienkiewicza.
                                                                                                                                                                                                                                 Małgorzata Glińska


Święto 3 Maja
Dnia 29. 04. 2016 r. w Zespole Szkół w Korycinie uroczyście rozpoczęto obchody 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Święta Flagi.  Przebiegały one ph. „W barwach biało-czerwonych”, były poprzedzone przygotowaniami świątecznych dekoracji w szkole oraz na zewnątrz budynku. Uczniowie klas IB, IVA,  VIA i VIB przedstawili inscenizację pt. „W rocznicę 3 Maja”.  Następnie odwiedzili księżniczkę truskawkową na rynku w Korycinie, aby w ten sposób zachęcić mieszkańców Gminy do udziału w dalszych obchodach tego święta. Odwiedzili też pracowników Urzędu Gminy i GOKSiT-u w Korycinie oraz spotkali się z Wójtem Gminy Korycin Panem Mirosławem Lechem, aby pokazać, że kultywowanie tradycji patriotycznych jest ważne dla uczniów Zespołu Szkół  w Korycinie. Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół ubrani w biel i czerwień utworzyli na sali gimnastycznej szkoły flagę Polski, która została uwieczniona na dołączonej fotografii.
Formy i metody przeżywania świąt narodowych w naszej szkole zaangażowały szerokie grupy uczniów, nauczycieli i rodziców.   W ten sposób daliśmy wyraz przywiązania do barw narodowych, szacunku do symboli oraz pokazaliśmy społeczności lokalnej, że te święta są ważne dla każdego Polaka.
Projekt zrealizowany został pod kierunkiem nauczycieli Zespołu Szkól  w Korycinie Barbary Stachelek, Adama Bojarzyńskiego, Anny  Stankiewicz.
                                                                                                                                                                                                                                      Ewa  Bojarzyńska
                                                                                                                                                                                                                                 Dyrektor ZS w Korycinie

Prezentacja multimedialna: "W barwach biało - czerwonych" >>>


Egzamin gimnazjalny 2016
W dniach 18, 19 i 20 kwietnia  trwał gimnazjalny maraton egzaminacyjny. 33 uczniów ostatnich klas rozwiązywało testy z: historii i wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego, przedmiotów przyrodniczych, matematyki oraz języka angielskiego lub niemieckiego. Od wyników egzaminu będzie zależało, do jakiej szkoły ponadgimnazjalnej zostaną przyjęci. O tym jak wypadli, dowiedzą się 17 czerwca.


Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w gimnazjum
W dniu 12 kwietnia 2016 roku w Gimnazjum nr 6 w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w gimnazjum w roku szkolnym 2015/2016. Z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty w Białymstoku Pani Jadwigi Marioli Szczypiń dyplom laureata Konkursu Matematycznego otrzymał uczeń klasy IIIB Radosław Gryko. Do poszczególnych etapów tego konkursu przygotowywał się on pod kierunkiem nauczyciela matematyki pani Barbary Jakimuszko. Gratulujemy Radkowi osiągniętego sukcesu i życzymy powodzenia w dalszym etapie kształcenia.


Hufcowy Festiwal Piosenki harcerskiej i Zuchowej
16 kwietnia w Lipsku odbył się Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej. Miał on na celu między innymi popularyzację piosenek harcerskich i patriotycznych oraz integrację  środowiska harcerskiego Hufca Sokółka. Wykonawcy prezentowali dwie piosenki: zuchową lub harcerską oraz patriotyczną. W kategorii zuchów solistów I miejsce zajęła Ewelina Mancewicz, a w kategorii gromad zuchowych  nasze zuchy zajęły II miejsce.


Dzień Zdrowia

12 kwietnia uczniowie klas I-III SP zorganizowali „Dzień zdrowia”. Trzecioklasiści przedstawili inscenizacje „O zdrowiu na wesoło” promujące zasady zdrowego stylu życia. Tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia poświęcony był tematyce cukrzycy. W związku z tym, pielęgniarka szkolna uświadomiła dzieci jak poważną chorobą jest cukrzyca. Następnie podsumowano realizację programu profilaktycznego „Akademia  czystych rąk”.


Zuchowy Wielobój Sprawnościowy
9 kwietnia w Sokółce odbył się Zuchowy Wielobój Sprawnościowy. Uczestniczyła w nim 17 Gromada Zuchowa „Krasnoludkowy Ród”. Celem turnieju było podniesienie sprawności fizycznej zuchów, popularyzacja gier i zabaw wśród dzieci oraz integracja gromad zuchowych. Drużyny rywalizowały ze sobą w 12 konkurencjach. Zuchy z naszej szkoły zajęły II miejsce.


Zajęcia z pierwszej pomocy
Dnia 06. 04. 2016 r. gościliśmy w naszej szkole pracowników i uczniów Zespołu Szkół w Suchowoli. Zachęcali oni do podjęcie nauki w swojej szkole oraz przeprowadzili zajęcia z udzielania pierwszej pomocy dla uczniów klas VI SP , I i III Gimnazjum. Uczestnicy aktywnie włączyli się naukę pierwszej pomocy.


Warsztaty ekologiczne "JEŻ - swój zwierz"
W dniu 4 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Korycinie odbyły się warsztaty ekologiczne w ramach projektu: „JEŻ swój zwierz”. Uczniowie klas V i VI uczestniczyli w zajęciach, które były prowadzone w grupach. Warsztaty rozpoczęły się projekcją filmu przyrodniczego pt. „Jeż swój zwierz”. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną o życiu tych zwierząt, rozwiązali testy sprawdzające wiedzę dotyczącą jeży.
Uczniowie dowiedzieli się, że jeże podczas snu zimowego zwalniają oddech do jednego, nawet na okres dwóch godzin. Smutną okazała się wiadomość, że za 10-15 lat te sympatyczne zwierzęta mogą wyginąć. Te i inne ciekawostki sprawiły, że warsztaty były interesujące i zdobyły uznanie wszystkich uczniów. Jeśli spotkasz małego, zranionego, błąkającego się jeża, zadzwoń pod ogólnopolski numer alarmowy Pogotowia Jeżowego – 505 140 960!
Koordynatorzy projektu – Grażyna Myszkowska, Ewa Siwicka.


Przygoda z Poezją
W dniu 18 marca 2016 roku po raz siedemnasty odbył się Konkurs Recytatorski „Przygoda z poezją”. W konkursie wzięło udział 65 uczniów z klas I-III z 11 szkół podstawowych województwa podlaskiego. Więcej>>>     


Udział w Dniach Teatru
17 marca podczas Dni Teatru w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie dwie grupy teatralne zaprezentowały swoje umiejętności. Klasa II C przedstawiła „Czerwonego Kapturka” pod kierunkiem p. Pauliny Banel. Wygrali uczniowie kl. VA z koła teatralnego, którzy pokazali spektakl pt. „Przyjaźń” w reżyserii p. Marty Kiersnowskiej. Dzieci w nagrodę otrzymały dofinansowanie na wyjazd do teatru. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych
„Każda rzecz wielka musi kosztować i musi być trudna. Tylko rzeczy małe i liche są łatwe” – to słowa Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które były mottem uroczystego podsumowania Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2015/2016. Uroczystość odbyła się 21 marca w Szkole Podstawowej Nr 49 w Białymstoku.
Jakub Kloza z klasy VI A, jako jedyny uczeń naszej szkoły, został podwójnym laureatem. Z języka polskiego, pracował pod kierunkiem p. Elżbiety Malewicz i z przyrody, pod opieką p. Ewy Siwickiej. Serdecznie gratulujemy.


Pisanki, kraszanki, wyrywanki
11 marca w Zespole Szkół Społecznych nr 3 w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie XV Podlaskiego Konkursu Plastycznego „Pisanki, kraszanki, wyrywanki.” Celem konkursu było pielęgnowanie tradycji wielkanocnych, rozwijanie umiejętności plastycznych uczniów oraz uwrażliwienie ich na potrzeby drugiego człowieka. Na konkurs nadesłano 470 prac płaskich i przestrzennych wykonanych różnymi technikami. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. Nagrody otrzymali: Krystian Andrysewicz – kl. IA, Natalia Lewicka – kl. IVA. Wyróżniono prace: Jakuba Kowejszy – kl. IA, Kamili Burzyńskiej – kl. IIB, Bartosza Andrysewicza – kl. IIB, Aleksandry Chwiećko – kl. VIB oraz Sylwii Puzanowskiej – kl. IA gimnazjum. Laureatom serdecznie gratulujemy.


Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
Dnia 4 marca 2016r w Gimnazjum w Korycinie odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Apel został przygotowany przez Samorząd Uczniowski Gimnazjum. Podczas apelu społeczność szkolna miała okazję wysłuchania krótkiej historii Polski powojennej, odśpiewano hymn państwowy oraz w sposób symboliczny oddana została cześć "Żołnierzom Wyklętym" poprzez zapalenie znicza i umieszczenie go pod biało-czerwoną flagą. Na apelu przypomniano także, że kilka dni wcześniej, dnia 1 marca 2016r, delegacja naszej szkoły, wraz z pocztem sztandarowym, uczestniczyła w oficjalnych obchodach tego wydarzenia w Białymstoku.
Kolejnym punktem apelu było podsumowanie V Wojewódzkiego Konkursu Literackiego "Artur Grottger słowem malowany" w kategorii gimnazjum zorganizowany przez Liceum Plastyczne im. Artura Grottgera w Supraślu. Wiersze zainspirowane patronem tej szkoły napisały Ewa Górska i Justyna Ciuchna z kl. IB. Katarzyna Ciuchna z kl. IIIB uzyskała I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej

20 lutego Harcerze z Hufca ZHP Sokółka spotkali się w Nowym Dworze na wspólnym świeczowisku.  W obchodach Dnia Myśli Braterskiej uczestniczyła delegacja zuchów z naszej szkoły. Podczas spotkania drużyny i gromady zuchowe prezentowały  napisane na tę uroczystość wiersze. Harcerze brali udział w turnieju „Drużyna z drużyn”. Nie zabrakło harcerskich piosenek i pląsów. Każdy uczestnik spotkania otrzymał drobny upominek. Uroczystość zakończyła się zawiązaniem kręgu z harcerskim pożegnaniem.


Zaproszenie na Dzień Otwarty Szkoły


Dzień Babci i Dziadka
22 stycznia dzieci z klas I-III przygotowały z okazji Dnia Babci i Dziadka program artystyczny złożony z wierszy i piosenek nawiązujących do święta oraz przedstawienie pt. Czerwony Kapturek. Goście trud swoich wnuków nagrodzili ogromnymi brawami a całusów, przytuleń i pochwał nie było końca. Po odśpiewaniu ,,Wiwat babunie, wiwat dziadkowie” dzieci wręczyły babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane prezenty.
Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich babć i dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości.


Konkurs "Warto czytać" rozstrzygnięty!

Od listopada do stycznia trwał szkolny konkurs czytelniczy ph. „Warto czytać” uczniów klas IV-VI. 

W kategorii klas czwartych nagrody otrzymali: Natalia Lewicka, Krzysztof Marcinkiewicz, Dariusz Kimborowicz.

W kategorii klas piątych i szóstych laureatami zostali: Emila Lisowska i Maria Pikus.

Zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy do wzięcia udziału w II edycji tego konkursu, który odbędzie się w drugim semestrze. 

Organizatorzy: Barbara Szypulska, Elżbieta Malewicz, Marta Kiersnowska

 


Zuchowy bal przebierańców

14 stycznia gromada zuchowa bawiła się na balu przebierańców. Rodzice przygotowali dzieciom barwne stroje. Zuchy wykazywały się swoimi umiejętnościami tanecznymi oraz brały udział w różnych konkursach. Przy dyskotekowych tańcach i zuchowych pląsach szybko mijał czas.


Zabawa choinkowa ze Smerfami

7 stycznia 2016 roku odbyła się zabawa choinkowa uczniów klas I-III. Dzieci brały udział w licznych konkursach i zabawach przy muzyce. Na zakończenie imprezy uczniów odwiedził Mikołaj i wręczył upominki.