Strona główna<<<2006<<<2007<<<2008<<<2009<<<2010<<<2011<<<2012<<<2013<<<2014<<<2015<<<2016<<<2018

 

THE MOST BEAUTIFUL CHRISTMAS CARD

W grudniu klasy I-III SP wzięły udział w konkursie szkolny zorganizowanym przez p.Katarzynę Waśkiewicz pt. ,,THE MOST BEAUTIFUL CHRISTMAS CARD".

I msc zdobył Jakub Rudziński z kl. I b, II msc - Ola Lewicka kl. III a, III msc - Szymon Suszko kl. II

Wróżnienia otrzymali: Emilian Bochenko kl. IIIb, Mateusz Matel kl. Ib, Hania Golak kl. IIIb, Kinga Kozłowsa kl. IIIb, Maciek Kozlowski kl. Ib, Kasia Chomicka kl. IIIb, Rafał Pikus kl. II

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczestnikom!


Jasełka 2017
Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia uczniowie Szkoły Podstawowej w Korycinie oraz zaproszeni goście obejrzeli Jasełkę. Przedstawienie przygotowali uczniowie z klas II i III gimnazjum oraz III i IV szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Marty Krutul, p. Pauliny Banel, p. Anny Stankiewicz i p. Katarzyny Waśkiewicz. 


Betlejemskie Światło Pokoju w Korycinie
Już po raz 27 zapłonęło Betlejemskie Światło Pokoju. Jest ono symbolem braterstwa, jedności i nadziei. 17 Gromada Zuchowa „Krasnoludkowy Ród” roznosiła Betlejemskie Światło Pokoju na terenie Korycina. Zuchy zaniosły światełko do urzędu gminy, przedszkola, szkoły oraz kościoła. Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światło Pokoju brzmi: „W Tobie jest światło”.


Świąteczna paczka dla seniorów z Domu Gościnnego w Dzięciołówce
Również w tym roku nie zapomnieliśmy o samotnych starszych osobach z Domu Gościnnego w Dzięciołówce. Na apel szkolnego koła wolontariuszy szybko odpowiedziała spora grupa uczniów i pracowników szkoły deklarując chęć pomocy.
Finał zbiórki nie był może imponujący – zebrano ponad 60 kilogramów produktów spożywczych oraz kosmetyki i chemię gospodarczą, ale w tym przypadku najcenniejszą wartość miał dar serca. Więcej >>>

 

 


Projekt pod hasłem,,Weź oddech”
W tym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w projekcie ph. ,,Weź oddech”. Program ten jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i ma na celu podniesienie kompetencji i oraz wzrost świadomości ekologicznej uczniów, nauczycieli i członków społeczności lokalnej na temat niskiej emisji i sposobów ochrony czystości  powietrza. W ramach projektu uczniowie pisali wiersze o zanieczyszczeniach powietrza, wykonywali plakaty i ulotki, które zostały rozprowadzone w środowisku lokalnym. 15 grudnia odbył się apel informacyjny, a w szkole zostały rozwieszone plakaty. Opiekunami projektu były p. Dorota Sosnowska i p. Ewa Siwicka.


Do szopy, hej pasterze...
Tymi słowami i uczniowie klas I-III SP w Korycinie zaczęli wspólne kolędowanie przy pięknie ubranej choince.
Wszystkie dzieci gotowe są już do Świąt Bożego Narodzenia. Potrafią pięknie śpiewać kolędy. Wspólnie z rodzicami przygotowali stroje kolędników.
Spotkanie to upłynęło w bardzo miłej i świątecznej atmosferze. Już jutro dalszy ciąg szkolnych uroczystości: jasełka, szkolny opłatek i świąteczne życzenia. 


Zuchowy opłatek
Na ostatniej zbiórce przed świętami Bożego Narodzenia gromada zuchowa spotkała się przy symbolicznym wigilijnym stole. Zuchy podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie życzenia. Częstowały się tradycyjnymi pierniczkami. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.


Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej kolędo, kolędo…”
Dnia 19 grudnia 2017r. uczniowie klas I-III naszej szkoły brali udział w IX Międzyszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Jasionówce. Uczestnicy zaprezentowali znane i popularne oraz współczesne kolędy i pastorałki. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Krukiel (klasa IA), Kacper Połonowski (klasa IB), Wiktoria Chwiećko (klasa II), Kinga Sosnowska (klasa IIIA), Patrycja Szymaniuk (klasa IIIB). Wyróżnienie zdobyła Wiktoria Chwiećko, natomiast II miejsce otrzymali Kacper Połonowski i Kinga Sosnowska. Serdecznie gratulujemy!


Podziękowania Prezydenta RP za organizację Narodowego Czytania „Wesela”
Cała społeczność Szkoły Podstawowej otrzymała podziękowanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy za zaangażowanie „w odkrywanie na nowo wielkości” dzieła Stanisława Wyspiańskiego podczas tegorocznego Narodowego Czytania wraz z okolicznościowym egzemplarzem „Wesela”. Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że lektura tego dramatu wprowadza nas w przyszłoroczną edycję Narodowego Czytania, która odbędzie się w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Serdecznie zaprosił nas do uczestnictwa w tym wspaniałym święcie rodzimej literatury. List i książka zostały zaprezentowane podczas apelu przez panią dyrektor Ewę Bojarzyńską oraz organizatora akcji p. Martę Kiersnowską. Podziękowania i pamiątkowy druk z dedykacją Pana Prezydenta i jego małżonki można przeczytać w bibliotece szkolnej.


Rocznica stanu wojennego
W dniu 15.12 odbył się w naszej szkole apel upamiętniający 36 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Uczniowie klasy V a przypomnieli wydarzenia tego okresu; godzina policyjna, czołgi, internowania i aresztowania, dramatyczna sytuacja ekonomiczna Polski i Polaków – brak podstawowych produktów żywnościowych i odzieży, ograniczanie wolności słowa. Opowiadali o ofiarach i najważniejszych postaciach tamtych lat.


„W baśniowym świecie” – podsumowanie projektu edukacyjnego
12 i 13 grudnia uczniowie klas czwartych podsumowali oraz zaprezentowali efekty swojej pracy w ramach projektu „W baśniowym świecie”, który realizowali od listopada. Dzieci poznawały w różny sposób treść polskich i europejskich baśni. Dowolną techniką wykonały lalkę wybranego przez siebie bohatera. Publicznie występowały przed zaprzyjaźnionymi przedszkolakami, głośno czytając im fragmenty utworów oraz prezentując kukiełki. Wszyscy uczestnicy projektu stwierdzili, że czytanie nie jest nudne. Pozwala rozwijać wyobraźnię i kreatywność.


Obietnica Zuchowa
Dnia 13 grudnia 2017r. zuchy należące do 17 Gromady Zuchowej „Krasnoludkowy Ród” w Korycinie złożyły Obietnicę. Dzieci pomyślnie przeszły różne próby. Udowodniły, że w pełni zasługują na miano zucha. Po wypowiedzeniu roty Obietnicy otrzymały zuchowe znaczki. Nie zabrakło piosenek i pląsów. Zbiórkę zakończył krąg przyjaźni i iskierka.


„Szkoła wspólnotą wychowującą i kształcącą dla Niepodległej”

Dnia 12 grudnia 2017 roku pani Małgorzata Glińska  nauczycielka Szkoły Podstawowej   w Korycinie uczestniczyła w Konferencji „Szkoła wspólnotą wychowującą i kształcącą     dla Niepodległej” zorganizowaną przez Komisję Nauki, Edukacji i Sportu oraz Katedrę Dydaktyki i Edukacji Szkolnej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Konferencja odbyła się w Senacie RP w Warszawie. Więcej >>>


Obchody 150 rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego
Dnia 11 grudnia w Szkole Podstawowej w Korycinie uczczono 150 rocznicę urodzin Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Uczniowie klas siódmych przygotowali krótki apel opowiadający o najważniejszych faktach z życia Komendanta. Najmłodsi uczniowie mieli możliwość wspólnego śpiewania piosenek z tego okresu. W dalszej części został podsumowany Szkolny Konkurs Historyczny wiedzy o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV – VI oraz VII SP i II i III gimnazjum. Na wszystkie pytania odpowiedziało 27 uczestników. Uczniowie z najwyższą liczbą punktów otrzymali tytuł laureata i piękną, książkę historyczną. Konkurs przygotowali i przeprowadzili Celina Baranowska, Barbara Szypulska i Kazimierz Szubzda.
Oba przedsięwzięcia wpisują się w przygotowania do zbliżających się obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


XXI Międzyszkolny Konkurs Poezji Adama Mickiewicza
9 grudnia 2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce odbył się XXI Międzyszkolny Konkurs Poezji Adama Mickiewicza. Zgromadził w tym roku bardzo liczną grupę młodych recytatorów. Do konkursu przystąpiło 181 uczniów z 19 szkół powiatu sokólskiego. Zmierzyli się oni z niełatwą poezją naszego narodowego wieszcza. Konkurs odbywał się pod hasłem: „Razem młodzi przyjaciele! … W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Aleksandra Lewicka z kl. IIIA, Anna Olszewska z kl. IVA, Monika Wiesławska z kl. VB, Aleksandra Kużbiel z kl. VIB, Kinga Waszczeniuk z kl. VIB, Natalia Lewicka z kl. VIA oraz Joanna Kopciewska z kl. VIIB. Laureatkami w swoich kategoriach zostały: Aleksandra Lewicka – I miejsce, Natalia Lewicka – I miejsce oraz Monika Wiesławska – II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


„Idzie zima, będą święta”
Dnia 8 grudnia 2017 r. odbyła się XIX edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego ph. „Idzie zima, będą święta”. Organizatorami konkursu było Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu oraz Szkoła Podstawowa w Sobolewie. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z Białegostoku i okolic. Udział w nim wzięły uczennice naszej szkoły: Kinga Sosnowska z klasy IIIA, która zajęła I miejsce oraz Aleksandra Lewicka z klasy IIIA, która zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!


Druga edycja konkursu „Fabryki Misia”
Dnia 6 grudnia 2017 r. został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany przez Centrum zabaw dla dzieci. Skierowany był do uczniów klas I - III oraz dzieci przedszkolnych województwa podlaskiego. Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie pracy plastycznej na temat „Misia”. Do „Fabryki Misia” dotarło około 6 tysięcy prac konkursowych. Uczennica naszej szkoły – Kinga Sosnowska z klasy IIIA zdobyła wyróżnienie i bilet na dwugodzinny wstęp do „Fabryki Misia”. Gratulujemy i życzymy miłej zabawy!


Dary od uczniów pojechały do schroniska dla zwierząt

7 grudnia uczniowie klas I-III gościli Wojciecha Grzesiuka – prezesa Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Ełku i pracownika schroniska Green House w Krzeczkowie k. Moniek. Okazją do spotkanie było podsumowanie zbiórki karmy dla podopiecznych schroniska, którą w poprzednim miesiącu organizowało szkolne koło wolontariuszy. Więcej >>>


„Jesienne czytanie” - gimnazjaliści czytają maluchom
Od września do listopada uczniowie klas gimnazjalnych brali udział w akcji promującej czytelnictwo. Podczas spotkań z klasami I-III szkoły podstawowej czytali książki o tematyce dziecięcej. Zachęcali młodszych kolegów do wspólnej dyskusji, zwracali uwagę na korzyści płynące z poznawania literatury. Prezentowali bogatą oraz atrakcyjną ofertę biblioteki szkolnej. To przedsięwzięcie nie tylko rozwija czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, ale kształtuje w nich postawę koleżeństwa, otwartości, życzliwości oraz pozytywnie wpływa na przyjazną atmosferę w szkole.


Mikołajki w SP Korycin
Chociaż za oknami brak śniegu i mrozu, to świąteczny nastrój zagościł już w naszej szkole.
Dzisiaj zgodnie z tradycją odwiedził nas Święty Mikołaj. Czekali na niego wszyscy uczniowie, a szczególnie najmłodsi. Dotarł do szkoły  z workiem pełnym prezentów. Dla każdego dziecka  znalazła się słodka niespodzianka  i drobny upominek. Uczniowie zrobili z „gościem” pamiątkowe zdjęcia. Uśmiechnięte buzie najmłodszych potwierdziły, że wierzą w Świętego Mikołaja i czekały na niego cały rok.  Uczniowie klas starszych uczestniczyli w Mikołajkowym Turnieju Sportowym, co również sprawiło dużo frajdy tak grającym jak i kibicom.
Był to dzień pełen radości i uśmiechów. 

            

                                      


Obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza 
Pierwszy dzień grudnia w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie został w całości poświęcony wolontariatowi i działalności dobroczynnej. Realizowane tego dnia przedsięwzięcia edukacyjne miały na celu promocję idei wolontariatu oraz aktywności społecznej wśród dzieci i młodzieży. Więcej >>>


Światowy Dzień Pluszowego Misia
Dnia 27 listopada uczniowie klas I-III obchodzili Święto Misia. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do szkoły ze swoimi pluszakami i razem z nimi uczestniczyli w bardzo ciekawej uroczystości z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Uczniowie bardzo chętnie brali udział w różnych konkursach, śpiewali piosenki o swoich ulubionych misiach, słuchali wierszy na ich temat. Wszyscy przypomnieli sobie najbardziej znane misie, które są bohaterami wielu książek, bajek, kreskówek. Tę uroczystość przygotowali i zaprosili swoich kolegów, uczniowie kl I a z wychowawczynią p. Joanna Siniło.
Tego samego dnia uczniowie klas IIIa i Ia ze swoimi wychowawczyniami p. Beatą Grzybowską i p.Joanną Siniło spotkali się jeszcze raz. W ramach realizowanego projektu odbyło się drugie z kolei spotkanie pod hasłem ,,Starsi czytają, młodsi słuchają". Uczniowie klasy IIIa czytali swoim młodszym kolegom bajeczkę pt. ,, Małe misie" i sprawdzali rozumienie słuchanego tekstu. Zadaniem uczniów klasy pierwszej było także odgadnięcie imion bohaterów bajek na podstawie obejrzanych fragmentów filmów.


Nagroda Główna dla uczennicy z Korycina w Wojewódzkim Konkursie Literackim  „W czym dziś powinien przejawiać się patriotyzm”
Dnia 24 listopada 2017 r. uczestniczyliśmy w gali podsumowującej Wojewódzki Konkurs Literacki „W czym dziś powinien przejawiać się patriotyzm?”. Konkurs odbył się pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt koordynował Podlaski Kurator Oświaty, realizatorem przedsięwzięcia był Wojewoda Podlaski we współpracy z CEN. Weronika Lengiewicz uczennica kl.III A gimnazjum ze Szkoły Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie zdobyła nagrodę główną. Uczennica pisała pracę pod opieką polonistki Małgorzaty Glińskiej. W trakcie trwania gali Weronika zaprezentowała swoją pracę zgromadzonym gościom oraz pozostałym uczestnikom konkursu. To wspaniały sukces. Gratulujemy Weroniko!!!!


Wszyscy mamy równe prawa ...

20 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji w naszej szkole odbył się apel upamiętniający uchwalenie Konwencji o Prawach Dziecka w 1989 r. Uczniowie klasy IVB pod opieką p. Barbary Stachelek oraz p. Marty Krutul przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. Wszyscy mamy równe prawa. Przypomnieli nam także, że każde dziecko oprócz praw, ma również obowiązki.


Święto Szkoły
„Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, swojego brata” – tymi słowami rozpoczęliśmy obchody tegorocznego Święta Szkoły. Na pierwszych lekcjach uczniowie wraz z wychowawcami wykonywali plakaty o patronie szkoły – Stefanie Kardynale Wyszyńskim. O godzinie 10.00 cała społeczność szkolna i zaproszeni goście uczestniczyli w akademii. Zostały wręczone nagrody laureatom konkursu literackiego i plastycznego ph. „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Laureaci konkursu literackiego odczytali fragmenty swoich prac. Klasy IV przedstawiły montaż słowno-muzyczny. Również w tym dniu uczniowie z klas I i II SP oglądali prezentację multimedialną poświęconą patronowi szkoły, wysłuchali fragmentów książki pt. ,,Stefek” oraz wykonywali prace plastyczne o tematyce patriotycznej, klasy III-VII szkoły podstawowej i klasy III gimnazjalne brały udział w warsztatach dotyczących historii Polski. Zajęcia prowadzili pracownicy białostockiego Instytutu Pamięci Narodowej. Więcej >>>


Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2017 roku obchodziliśmy w naszej szkole 99 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uczniowie III klas Gimnazjum wraz z wychowawcami przygotowali program artystyczny a wśród najmłodszej części widowni królowały biało-czerwone barwy. 11 listopada odbyła się Msza święta w intencji Ojczyzny i społeczności Szkoły Podstawowej w Korycinie a następnie zostały złożone kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.


Śniadanie Daje Moc
Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania  8 listopada uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Korycinie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji  Śniadanie Daje Moc. Część wykorzystanych produktów owocowo - warzywnych oraz mlecznych pochodziło z programu "Program dla szkół".
W zorganizowaniu akcji, wsparli nas rodzice naszych uczniów. Dzięki nim na naszych szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne sałatki warzywno-owocowe i wiele gatunków pieczywa. Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków oraz samodzielnie upieczonego chleba razowego na zakwasie. Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem ważnej roli śniadania, zasad zdrowego odżywiania, wartości odżywczych warzyw, owoców i wybranych produktów. Wspólne działania w klasie to okazja do spróbowania nowych smaków, dyskusji na temat ulubionych śniadań kolegów i koleżanek, a także radość z dzielenia się z innymi.


Dzień Postaci z Bajek
6 listopada uczniowie klas czwartych brali udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Wcielili się w ulubionych bohaterów, o których opowiadali. Zaprezentowali bajkowe stroje i przyniesione rekwizyty. Uczyli się od siebie, pracując w grupach. Rozpoznawali tytuły baśni na podstawie przedmiotów i fragmentów utworów czytanych przez uczniów. Wykazywali się zręcznością, spostrzegawczością oraz sprawnością manualną w zabawie „Pomagamy Kopciuszkowi” i podczas kreatywnego rysowania. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie część baśni oraz bajek, które przekazują uniwersalne prawdy życiowe. To była świetna zabawa, ale także okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych w ramach realizacji projektu edukacyjnego „W bajkowym świecie” w klasach czwartych.


Protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej Konkursu Plastycznego „Stefan Kardynał Wyszyński – Prymas Tysiąclecia”    Czytaj >>>


Sukcesy uczennic z Korycina
W dniach 25-26 października w Szkole Podstawowej w Korycinie odbył się  finał konkursu literackiego P jak polski. Konkurs był przeprowadzony w ramach wydarzenia
To nasz język. Projekt otrzymał dofinansowanie z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Organizatorem konkursu jest Fundacja PRO.PL Patronat nad przedsięwzięciem sprawuje Rada Języka Polskiego przy Prezydium PAN. Więcej >>>


Porządkowanie Grobu Nieznanego Żołnierza
Przed Świętem Zmarłych zuchy ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy drugiej udały się na cmentarz w Korycinie, by uporządkować Grób Nieznanego Żołnierza. Dzieci wyrzuciły do kontenera wypalone znicze i zniszczone wiązanki. Uczniowie umyli płytę nagrobkową i posprzątali teren wokół niej. Na grobie postawili kompozycję z biało-czerwonych kwiatów i zapalili znicze. Krótką modlitwą uczcili pamięć poległych żołnierzy.


"Zło dobrem zwyciężaj"
19.10.2017 roku odbył się apel poświęcony pamięci Ks. Jerzego Popiełuszki ph. ,, Zło dobrem zwyciężaj". Młodzież naszej szkoły pod kierunkiem p. G. Krawczyńskiej przypomniała postać Ks. Jerzego - jakim był człowiekiem. Takie hasła jak: miłość do Ojczyzny, wiara, odwaga, prawda, godność towarzyszyły mu przez całe życie i dla nich poniósł śmierć męczeńską. Hymn naszej szkoły ciągle przypomina nam o tym.


Jesteśmy widoczni na drodze
Dnia 17 października uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Podczas spaceru prowadzili jesienne obserwacje oraz zbierali materiały przyrodnicze, które wykorzystają w pracach na zajęciach technicznych i edukacji plastycznej. Zebrane okazy wzbogacą także kąciki przyrodnicze w każdej klasie. Dzieci pamiętały również o swoim bezpieczeństwie. Każdy uczeń miał założoną kamizelkę odblaskową. Przed wyjściem na wycieczkę nauczyciele przypomnieli swoim wychowankom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Kamizelki odblaskowe uczniowie otrzymali razem z wyprawką szkolną podczas rozpoczęcia roku szkolnego. Zostały one przekazane przez Grupę Azoty.


XVIII Konkurs Wiedzy Biblijnej dla uczniów województwa podlaskiego Czytaj >>>


Akcja sadzenia żonkili w ramach kampanii "Pola Nadziei"

We wtorek 17 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcja sadzenia żonkili w ramach kampanii "Pola Nadziei" białostockiej Fundacji „Pomóż Im” Onkologia i Hospicjum dla Dzieci. Więcej >>>


Sukces uczennicy z Korycina
Dnia 13 października w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Natalia Karabowicz uczennica klasy  III A gimnazjum w Szkole Podstawowej w Korycinie otrzymała bezprzewodowy zestaw muzyczny z technologią bluetooth -nagrodę  główną  w konkursie literackim „Na skrzydłach przyjaźni”. Do konkursu przygotowywała ją polonistka Małgorzata Glińska. Wyróżnienia otrzymali również: Agata Górska, Ewa Górska, Jakub Kloza, Natalia Lewicka, Krzysztof Marcinkiewicz, Antoni Iłendo. Delegacja z naszej szkoły zwiedziła Muzeum Sportu i Turystyki a następnie uczestniczyła w uroczystej gali. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów. Gratulujemy!!!


Ślubowanie i Dzień Edukacji Narodowej
12 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. 35 pierwszoklasistów zostało pasowanych przez panią dyrektor Ewę Bojarzyńską na uczniów naszej Szkoły.
Tego dnia obchodziliśmy także Dzień Edukacji Narodowej. Były życzenia, część artystyczna, kwiaty i podziękowania nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty.


Europejski Dzień Języków Obcych 
26 września obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. W naszej szkole uczniowie kla I-III SP za pomocą rysunków przedstawili Londyn, a klasy IV-VII i II - III G wykonali plakaty promujace naukę języków obcych. Najciekasze prace wykonali: Joanna Michniewicz, Martyna Żarniewska, Iza Chomicka, Natalia Lewicka, Natalia Rutkowska, Julia Kochańska, Jakub Chociej, Gabriela Woźniewska, Ola Siniło, Monika Wiesławska, Maria Kitlasz, Katarzyna Urban, Damian Gabrel i Ewa Górska. Gratulujemy!


Konkursy o Prymasie Stefania Kardynale Wyszyńskim

 Nasza szkoła organizuje konkurs literacki i plastyczny p.h.”” „ ABC Społecznej Krucjaty Miłości”. Konkurs adresowany jest przede wszystkim do wszystkich uczniów szkół województwa podlaskiego noszących imię Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz należących do Podlaskiej Rodziny Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej.                                                                                
Celem konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o życiu i działalności kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz kształtowanie w młodym pokoleniu postaw i wartości, którym był wierny Prymas Tysiąclecia. Uroczyste podsumowanie wręczenia nagród zwycięzcom nastąpi 13 listopada 2017 r. podczas obchodów Święta Szkoły.

Regulamin konkursu plastycznego >>>
Regulamin konkursu literackiego >>>


Wybory do Samorządu Uczniowskiego
15 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Korycinie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Oto wybrani: przewodnicząca - Trypuć Barbara, zastępcy: Siwicki Maciej i Rutkowska Natalia, członkowie - Szkobodzińska Maria, Andrysewicz Bartosz, Motybel Dominika, Trypuć Anna, Rogalski Łukasz, Suchocki Dawid, Chwiećko Damian, Giaro Wiktoria, Krynicka Nicola, Ciuchna Justyna.

Opiekunem Zarządu SU została p. Barbara Stachelek.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!


Udział w Narodowym Czytaniu „Wesela”
W dniach 7-8 września na lekcjach języka polskiego i godziny wychowawczej uczniowie klas VII, II oraz III gimnazjum brali udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Gimnazjaliści z klasy IIIA i IIIB przedstawili główne założenia kampanii, zaprezentowali treść dramatu oraz czytali z podziałem na role fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Zachęcali do poznawania literatury narodowej.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Pierwszy dzień nowego roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej w Korycinie i przedszkolaki tradycyjnie rozpoczęli udziałem we Mszy Św. 
Po powrocie do szkoły odbył się uroczysty apel, na którym Pani Dyrektor Ewa Bojarzyńska serdecznie przywitała zgromadzonych uczniów i ich rodziców, szczególnie ciepło zwracając się do pierwszaków. Omówiła kalendarz roku szkolnego i zmiany jakie nas czekają. Wszyscy uczniowie klas I-III szkoły podstawowej otrzymali wyprawkę szkolną. Wsparcie naszej placówki oraz uczniów zawdzięczamy Grupie Azoty współpracującej z PHU Farmer p. Siwiccy z Korycina oraz z firmą Rolpol Ołdakowscy Sp. J z Szepietowa.
Spotkaniem z wychowawcami w klasach zakończyliśmy pierwszy dzień w nowym roku szkolnym.

   

Z dniem 01 września 2017 r. ma mocy ustawy wprowadzającej zmiany w systemie oświaty Zespół Szkół w Korycinie przekształcił się w Szkołę Podstawową im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie.  W szkole od dnia 01 września funkcjonują  oddziały gimnazjalne. 


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
W dniu 23 czerwca 2017 roku miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. Część oficjalną poprzedziła dziękczynna msza święta, po której cała społeczność szkolna udała się na salę gimnastyczną. Na początku uczniowie klas III złożyli po raz ostatni ślubowanie przy sztandarze Gimnazjum, po czym Pani Dyrektor, Przewodnicząca Rady Rodziców, przedstawiciel Patrona NSZZ „Solidarność”, uczniowie z pocztu sztandarowego oraz cała społeczność szkolna  pożegnali Sztandar Gimnazjum im. „Solidarności” w Korycinie. Został on umieszczony w Szkolnej Izbie Tradycji. W dalszej części wręczono nagrody: dla najlepszego ucznia szkoły ufundowaną przez Przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”, dla najlepszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z Korycina ufundowane przez Państwa Klepackich, a także stypendia edukacyjne. Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas z rąk Pani Dyrektor otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali świadectwa oraz wskazówki na temat bezpiecznych form spędzania wakacji.

 

 

 


„Od przeszłości do teraźniejszości” – podsumowanie pracy Gimnazjum im „Solidarności” w Korycinie
Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie pracy szkoły w roku szkolnym 2016/2017 oraz podsumowanie pracy Gimnazjum od 1 września 1999 roku do chwili obecnej. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Józef Mozolewski  - Przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność”, Pani Izabela Żmojda – Kierownik Działu Szkoleń Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” , Pan Mirosław Lech – Wójt Gminy Korycin, a także ks. proboszcz Andrzej Gniedziejko. Pani Dyrektor Ewa Bojarzyńska podziękowała gościom za wieloletnią współpracę i wręczyła pamiątkowe tablice oraz statuetki, przyjęła też na swoje ręce podziękowanie za współpracę i tablicę pamiątkową ufundowaną przez Pana Przewodniczącego Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność”.
Tego samego dnia uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy za godne reprezentowanie szkoły oraz za osiągnięcia w konkursach, turniejach oraz zawodach sportowych.


Prezentacja "Od przeszłości do teraźniejszości 1999 - 2017"


Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
W dniach 5, 6, 7 czerwca uczniowie klas V i VI uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia zwiedzili Zamek w Chęcinach, Amfiteatr Kadzielnia oraz Park Miniatur w Krajnie. Kolejnego dnia zdobywali szczyty: Łysą Górę, na której znajduje się klasztor z relikwiami Świętego Krzyża oraz najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich-Łysicę. Następnie strudzeni, ale jakże dumni udali się do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, gdzie podziwiali ogromną kolekcję zabawek zarówno historycznych jak i współczesnych. Dzień drugi zakończyli integracyjnym ogniskiem z kiełbaskami. Ostatniego dnia byli w Krzemionkach Opatowskich, czyli neolitycznych kopalniach krzemienia, gdzie wędrowali podziemnymi chodnikami wyrąbanymi przez dawnych górników. W rezerwacie uczniowie mieli także możliwość obejrzenia pokazu garncarstwa. Zakończeniem trzydniowej wyprawy była wspaniała zabawa w Parku Rozrywki w Bałtowie.


Karawana Bez Granic

Dn. 06.06.2017r. młodzież z Zespołu Szkół w Korycinie mogła obejrzeć objazdowy spektakl Karawany Bez Granic pt. „Someone Somewhere”. Artyści zaprezentowali akrobatykę cyrkową, żonglerkę oraz grę na bębnach i muzykę Zachodniej Afryki.
W tym roku odbędzie się już ósma edycja Festiwalu Bez Granic organizowanego przez Salezjański Ośrodek Wychowawczy Św. Jana Bosko w Różanymstoku. Jego główna idea to edukacja i spotkania młodzieży podczas warsztatów, budowanie szacunku do innych tradycji i religii. Uczestnicy Festiwalu spotykają się z ciekawymi ludźmi i maja okazję wysłuchać koncertów gwiazd z różnych kultur muzycznych.


 

Sukces w ogólnopolskim konkursie historycznym

W dniach 1-3 czerwca 2017 r. w Warszawie, zostały rozegrane zawody finałowe XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”, w których uczestniczył uczeń naszej szkoły Krzysztof Sławomir Marcinkiewicz. Więcej >>>

 

"Liczę w mig"
6 czerwca 2017r.odbyło się podsumowanie konkursu matematycznego organizowanego dla uczniów klas I-III. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich rywalizowali o zdobycie tytułu mistrza szybkiego liczenia. W klasie pierwszej I miejsce zajęła Paulina Kursa, II miejsce Aleksandra Suchocka i III miejsce Michalina Szwejkowska. W kategorii klas drugich zwyciężył Dawid Wiesławski, II miejsce zajął Hubert Woźniewski, a III Jakub Tomaszewski. W kategorii klas trzecich najlepszym okazał się Jakub Lachowicz, II miejsce zajęła Aleksandra Pikus, III miejsce -Tomasz Lengiewicz. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Konkurs zorganizowały p. Anna Matel i p. A.Szubzda.

 

 


"Podróż z Piosenką"
6 czerwca po raz kolejny w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej ph. „PODRÓŻ Z PIOSENKĄ”. Imprezę przygotowały p. Beata Grzybowska i p. Joanna Siniło. Zadbały one o specjalnie przygotowaną na tę okazję scenę i dekorację. Przygotowany przez 24 uczestników repertuar był bardzo urozmaicony. Publiczność doskonale się przy tym bawiła i nagradzała wykonawców gromkimi brawami. Organizatorzy konkursu zadbali o to, aby każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. Więcej>>>


Master of Spelling
2 czerwca 2017 r. 11 uczniów klas III SP wzięło udział w szkolnym konkursie ,, Master of Spelling”.
I miejsce zajęli Bartłomiej Andrysewicz z kl. IIIB i Maria Szkobodzińska z kl. IIIA  
II miejsce Tomasz Lengiewicz z kl. IIIB i Aleksandra Pikus z kl. IIIA
III miejsce Jakub Lachowcz z kl. IIIB i Julia Zaniewska z kl. IIIA.
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. Katarzyna Waśkiewicz i p. Wanda Postołowicz.


Konkurs ortograficzny
29 maja odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich. O tytuł mistrza  ortografii rywalizowało 23 uczniów. Konkurs przygotowała p. Beata Grzybowska.
Wyniki konkursu:

Kategoria klas drugich - I miejsce – Jakub Tomaszewski, II miejsce - Dawid Wiesławski, III miejsce – Hubert Gołkowski, IV miejsce – Aleksandra Lewicka.
Kategoria klas trzecich - I miejsce – Jakub Lachowicz, II miejsce – Aleksandra Pikus, Tomasz Lengiewicz,  III miejsce – Maria Szkobodzińska


Festyn z okazji Dnia Dziecka
 Dnia 1 czerwca 2017r. z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół w Korycinie odbył się festyn rekreacyjno-sportowy w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Celem przedsięwzięcia była realizacja założeń szkolnego programu profilaktyki oraz celów kampanii ZTU. Festyn miał  za zadanie propagować zdrowy styl życia, wolny od przemocy    i uzależnień oraz kształtować postawy fair play. Impreza odbyła się na kompleksie boisk szkolnych. W ramach turnieju sportowo-rekreacyjnego wyłoniono mistrzów w 10 dyscyplinach w dwóch kategoriach – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum.
Uczniowie mogli się zmierzyć w następujących konkurencjach : bieg na 60m, skok w dal, rzut do celu kółeczkami, skoki na skakance, chodzenie na szczudłach, bieg po kopercie, skłony w przód, tor przeszkód, przysiady z utrudnieniem, skłony z piłką lekarską.
Klasy I-III uczestniczyły w wycieczce rekreacyjno-edukacyjnej do Studzienicznej.
W programie imprezy było również rozstrzygnięcie konkursu  wiedzy z profilaktyki uzależnień oraz ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy na fantomach przygotowane przez uczniów gimnazjum.Organizatorami Festynu byli: Zespół Szkół w Korycinie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Korycin.
Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Wójt Gminy Korycin – Mirosław Lech oraz Przewodniczący Rady Gminy Korycin – Józef Gliński.
Pan Wójt ufundował również wspaniałe nagrody uczestnikom festynu i zwycięzcom w poszczególnych konkurencjach.


Dzień Mamy

Wszyscy uczniowie klas I-III SP w Korycinie obchodzili uroczyście Dzień Matki. Każda klasa wystroiła swoją salę i przygotowała Mamom wiele niespodzianek. Były to: piosenki, wiersze, laurki, kwiaty, tańce, a także gra na flecie, przedstawienie teatralne i różne konkursy. Wszystkie dzieci chciały w ten sposób pokazać, jak bardzo kochają swoje mamy.


Wyjazd do Teatru Dramatycznego
23 maja uczniowie klasy III b SP oraz koła teatralnego kl. I-III wybrali się na wycieczkę do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Obejrzeli spektakl pt. Królewna Śnieżka, podczas którego dzieci przeniosły się do magicznego lasu, który może odmienić każde serce! Następnie wszyscy udali się na spacer do Parku Branickich, gdzie podziwiali niezwykłe okazy przyrodnicze.


Rozwijamy czytelnictwo
W maju uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-II gimnazjum realizowali projekt edukacyjny ph. „Książka inaczej”. Celem tego działania było zainteresowanie uczniów czytelnictwem. Dzieci, pracując w grupach, wykonały prace przestrzenne (makiety) do lektur. Wystawę można było oglądać na szkolnym korytarzu. Uczenie się na lekcjach metodą projektu jest jednym z założeń wprowadzanej od września reformy oświaty.


Zuchowy Wielobój Sprawnościowy
Dnia 17 maja w Sokółce odbył się VII Zuchowy Wielobój Sprawnościowy. Gromady zuchowe rywalizowały ze sobą w 12 konkurencjach. Zuchy z naszej szkoły zajęły II miejsce. Otrzymały pamiątkowy dyplom i drobne upominki. Gratulujemy!


Wspomnienie o Patronie
Uczniowie naszej szkoły uczcili przypadającą 28 maja 36. rocznice śmierci ks. Stefana Wyszyńskiego. Dziewczęta z kl. VA, pod opieka p. Barbary Szypulskiej, w krótkim wystąpieniu przypomniały życiorys i działalność Prymasa Tysiąclecia oraz 10 punktów „ABC społecznej krucjaty miłości” napisanych przez ks. Kardynała w 1972 roku.  

 

 


Rozstrzygnięcie konkursu o historii szkoły
Podczas piątkowego apelu (26.05) podsumowaliśmy konkurs czytelniczy pt. "Nasza szkoła ma 100 lat". W konkursie wzięło udział 25 osób z klas IV-VI.
Od końca lutego przez kolejnych osiem tygodni uczniowie w każdy poniedziałek odbierali w bibliotece kartki z pytaniami, a następnie w ciągu 7 dni musieli je zwrócić wraz z odpowiedziami. Pytania dotyczyły historii korycińskiej podstawówki i zostały opracowane na podstawie książki Barbary Szypulskiej „Szkoła Podstawowa w Korycinie do lat 90. XX wieku. Zarys historyczny”. Egzemplarze publikacji zostały wypożyczone wszystkim uczestnikom konkursu. Jedenaście osób dotrwało do końca i udzieliło mniej lub bardziej wyczerpujących odpowiedzi. Spośród nich pięć otrzymało nagrody. Były to uczennice: Julia Baranowska kl. IVA (47 pkt), Natalia Lewicka kl. VA (47 pkt), Kamila Kowejsza kl. IVB (47 pkt), Monika Wiesławska kl. IVB (46 pkt) i Oliwia Rećko kl. VIA (45,5 pkt). Serdecznie gratulujemy!
Organizator konkursu – biblioteka szkolna.


„Myślę, więc czytam"– podsumowanie gimnazjalnego konkursu czytelniczego
W tym roku szkolnym ogłaszając coroczny konkurs czytelniczy postanowiłyśmy sięgnąć do pozycji literatury młodzieżowej wydanych na początku XXI wieku i reprezentujących różne odmiany gatunkowe. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać sześć książek, tj.: M. K. Piekarskiej „Klasa pani Czajki”, C. Columbusa „Dom tajemnic”, J. Jagiełło „Czekolada z chili”, M. Paver „Wilczy brat”, R. Riordana „Magnus Chase i bogowie Asgardu. Miecz Lata” oraz R. Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” i do każdej z nich rozwiązać test. Zadanie karkołomne, ale nie niewykonalne, czego dowodem są laureaci. Oto oni: Kacper Iłendo I miejsce, Marcin Pochodowicz – II, Zuzanna Zawadzka – III, Diana Ziniuk – III.
W konkursie uczestniczyło ośmiu gimnazjalistów z klas: IB, IIA, IIB i IIIA. Wszystkim dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Barbara Szypulska, Celina Baranowska

 


Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej
Dnia 20 maja odbył się w Sokółce Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej. W kategorii gromad zuchowych I miejsce zdobyła 17 Gromada Zuchowa „Krasnoludkowy Ród” z Korycina. W kategorii zuch solista I miejsce zajęła Ewelina Mancewicz . Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Apel ph. "Droga do świętości"
Dnia 19.05.2017 roku młodzież klas III gimnazjum pod opieką p. Grażyny Krawczyńskiej, przygotowała apel ph. ,,Droga do świętości” upamiętniający osobę Jana Pawła II.


Mistrzowie pięknego czytania
Już po raz piąty w SP im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie odbył się konkurs czytelniczy. Uczniowie klas I-III zmagali się o tytuł ,,Mistrza pięknego czytania".
Uczniowie klas pierwszych czytali fragmenty książki S. Michałkowa ,, Nie płacz, koziołku”, drugie klasy fragmenty ,, Kopciuszka” H. Januszewskiej, a trzecioklasiści książkę pt. ,,Duch starej kamienicy” A. Onichimowskiej.
W kategorii klas I mistrzem został Szymon Suszko, drugie miejsce zajął Krysian Andrysewicz, a trzecie Małgosia Urban i Julka Żak.
W klasach drugich tytuł mistrza wywalczyła Wiktoria Kitlasz, drugie miejsce zajęła Natasza Giaro, a trzecie Jakub Żarniewski.
Wśród trzecioklasistów najlepszym okazał się Jakub Lachowicz, drugie miejsce zajął Tomasz Lengiewicz, a trzecie Ewelina Mancewicz.
Wszystkim gratulujemy!


Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
W dniu 17.05.2017 r. w Kuratorium Oświaty w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność  Waszą i Naszą”. Naszą szkołę reprezentował Krzysztof Marcinkiewicz uczeń klasy V A, który otrzymał z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty pani Jadwigi Marioli Szczypiń tytuł laureata. Tytuł finalisty tego konkursu zdobyła Natalia Lewicka uczennica klasy VA. Do poszczególnych etapów konkursu uczniów przygotowała p. Celina Baranowska.


Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
16 maja 2017 r. w Zespole Szkół Samorządowych Gimnazjum im. Armii Krajowej w Dąbrowie Białostockiej odbył się IX Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla gimnazjalistów województwa podlaskiego. W konkursie brało udział troje uczniów naszego gimnazjum: Edyta Chociej i Michał Zalesko zostali laureatami tego konkursu, a Natalia Karabowicz finalistką. Otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!


"Przygoda z Poezją"

W dniu 12 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbyła się XVIII edycja konkursu recytatorskiego "Podróż z poezją". W konkursie wzięło udział 54 uczniów - recytatorów z klas I - III  z ośmiu szkół podstawowych naszego województwa. Więcej >>>


Prezentacja "W Barwach Biało - Czerwonych"


Święto Flagi oraz Święto 3 Maja

28 kwietnia w Zespole Szkół w Korycinie odbyły się obchody z okazji zbliżających się majowych świąt. Cała społeczność szkolna obejrzała inscenizację w wykonaniu uczniów klas VI, upamiętniającą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia na cześć symbolu narodowego, którym jest flaga RP królowały w naszej szkole barwy biało-czerwone. Uczniowie wraz z rodzicami wezmą także udział w gminnych obchodach rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Podsumowanie konkursu literackiego
28 kwietnia odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu literackiego ph. ,,Opowieść o dawnej szkole”. I miejsce zajął Krzysztof Marcinkiewicz z kl.Va, II miejsce Natalia Lewicka także z kl. Va. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Rećko z kl.VIa oraz Dariusz Nietupski z kl. Va. Zwycięzcom gratulujemy!


Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Na rozegranych w Dąbrowie Białostockiej eliminacjach powiatowych 40-tej edycji Ogólnopolskiego Turnieju BRD drużyna SP w Korycinie w składzie: Maria Kitlasz, Krzysztof Marcinkiewicz, Joanna Michniewicz i Wacław Suchocki zajęła II miejsce, zaś drużyna Gimnazjum w składzie: Piotr Bobrukiewicz, Nicola Krynicka, Tomasz Tałałaj - III miejsce.
Indywidualnie Wacław Suchocki zajął III miejsce. Obie drużyny otrzymały puchary i drobne upominki. Gratulujemy!


19, 20, 21 kwietnia -egzamin gimnazjalny
Egzamin gimnazjalny z języka obcego zakończył maraton egzaminacyjny, z którym przez trzy dni mierzyli się uczniowie klas trzecich. Gimnazjaliści przystąpili także do testów z przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych. Ogólnopolskie wyniki zostaną ogłoszone 16 czerwca.


Michał Kryjan laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki

W Zespole Szkół Katolickich w Białymstoku odbyło się podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Gimnazjach w roku szkolnym 2016/17.
Wśród laureatów jest też uczeń klasy 3a naszego Gimnazjum - Michał Kryjan, który z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty odebrał zaświadczenie potwierdzające zdobycie tytułu laureata z informatyki. Gratulujemy!


Warsztaty Wielkanocne

24 marca uczniowie klasy VI B wzięli udział w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez pracowników Domu Gościnnego w Dzięciołówce. Dzięki talentom p. Ewy Klozy i p. Jadwigi Borsuk młodzież poznała oryginalne sposoby wykonywania palm i innych ozdób wielkanocnych,  a wspólna praca pozwoliła wszystkim poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Warsztaty zorganizowała p. Katarzyna Waśkiewicz.


Dnia 23 marca 2017 roku uczennice Zespołu Szkół w Korycinie wzięły udział w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Ks. Jana Twardowskiego pt.  Słowa jak pacierze". Dziewczyny godnie reprezentowały naszą szkołę. W kategorii gimnazjalistów Julita Andrysewicz z kl.IIIB zajęła I miejsce a Justyna Ciuchna z KL.II B i Edyta Chociej z KL.IIIB otrzymały wyróżnienia. Natomiast w kategorii szkół podstawowych wyróżnienie zdobyła Kamila Kowejsza z kl.IV B . Gratulujemy sukcesów.


Opowieść o Świętym Izydorze
4 kwietnia społeczność naszej szkoły obejrzała spektakl teatralny pt. „Opowieść o Świętym Izydorze” wystawiony przez pensjonariuszy Domu Gościnnego w Dzięciołówce. Przedstawienie było elementem rekolekcji wielkopostnych.


Konkurs wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim

28 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbyła się  XII edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim Prymasie Tysiąclecia. Trzy uczennice reprezentujące naszą szkołę zdeklasowały pozostałych uczestników konkursu i zostały laureatkami. Natalia Lewicka zajęła I miejsce, Julia Kochańska - II miejsce, Natalia Rutkowska - III miejsce. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!
Uczennice przygotowywała p. Barbara Szypulska

 

 


Zagrożenia w Internecie
24 marca 2017 roku uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej i I – III Gimnazjum wzięli udział w warsztatach profilaktycznych dotyczących zagrożeń płynących z Internetu. Uzyskali wiedzę o tym, jakiego rodzaju to mogą być zagrożenia i gdzie można szukać pomocy w razie ich wystąpienia. Warsztaty przeprowadziła funkcjonariuszka policji z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce sierż. Joanna Kłos.


Dni Teatru
24 marca w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie odbył się przegląd działalności teatralnej dzieci i młodzieży. Uczestnikami byli uczniowie klas II i III SP. Koło teatralne zaprezentowało przedstawienie pt . ,,Przygoda w Ekolandii”, natomiast klasa III b otrzymała nagrodę główną za spektakl ,,Wypływamy w rejs” w reżyserii  p. Joanny Siniło. Gratulujemy młodym aktorom!


Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w szkołach podstawowych
W dniu 21 marca 2017 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/2017. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. V a Krzysztof Sławomir Marcinkiewicz, który odniósł sukces i uzyskał najwyższy tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Zaświadczenie otrzymał z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty pani Jadwigi Marioli Szczypiń. Do poszczególnych etapów tego konkursu Krzysztof przygotowywał się pod kierunkiem nauczyciela historii p. Celiny Baranowskiej. Gratulujemy Krzysztofowi osiągniętego sukcesu. Zachęcamy również innych uczniów do systematycznej pracy i aktywnego udziału w zajęciach dodatkowych, dzięki którym każdy z Was ma szansę na otrzymanie podobnego tytułu.


Kangur 2017

16 marca 2017 roku 44 uczniów Zespołu Szkół w Korycinie wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ,,Kangur 2017”. Zmagali się oni z zadaniami w 5 kategoriach wiekowych. Ideą konkursu jest popularyzacja matematyki, zabawa intelektualna oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych.

 


Konkurs recytatorski

10 marca 2017r. z okazji Europejskiego Dnia Logopedy odbył się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokółce konkurs recytatorski „Wierszyki łamiące języki” dla uczniów klas I-III objętych terapią logopedyczną. Swoje umiejętności zaprezentowało 34 uczniów z 12 szkół powiatu sokólskiego. Konkurs został zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Sokółce. Starosta Sokólski objął to wydarzenie honorowym patronatem. .

 Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Gołkowski, Martyna Biender i Małgorzata Urban. Pierwsze miejsce w kategorii klas trzecich zajęła Martyna Biender. Uczniów do konkursu przygotowała p. Beata Grzybowska.


Zajęcia edukacyjne z zakresu wychowania i profilaktyki
7 marca uczniowie gimnazjum wzięli udział w warsztatach „Wartości w życiu młodego człowieka – zdrowie” w ramach Szkolnego Programu Profilaktycznego. Celem było kształtowanie postawi i wartości młodzieży, uświadomienia roli zdrowia w ich rozwoju oraz przyczyn i skutków sięgania po środki psychoaktywne. Zajęcia poprowadziły p. Marta Krutul i p. Marta Kiersnowska.


Spektakl profilaktyczny
3 marca uczniowie klas V i VI SP oraz wszystkich klas gimnazjalnych obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. Chemiczna zmiana nastroju. Przedstawienie miało na celu przestrzec młodych ludzi przed różnego rodzaju uzależnieniami. Uczniowie będą kontynuować ten temat na godzinach wychowawczych.


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej
20 lutego b r. w Zespole Szkół odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie wzięło udział 47 uczniów.
W kategorii szkół podstawowych najlepsi byli: Marcinkiewicz Krzysztof. V a, Kloza Szymon  kl. IV a, Chociej Jakub kl. V a.
W kategorii szkół gimnazjalnych czołowe miejsca zajęli: Górska Ewa kl. II b, Pochodowicz Marcin kl. III b, Ciuchna Justyna kl. II b.

 

 


Dzień Myśli Braterskiej
Dnia 18.02.2017r. zuchy i harcerze z Hufca Sokółka spotkali się w Lipsku na obchodach Dnia Myśli Braterskiej. W uroczystości wzięła udział delegacja naszych zuchów. Każda drużyna miała do wykonania trzy zadania: przedstawić w dowolnej formie cytat Roberta Baden-Powella, przygotować tort urodzinowy dla wylosowanej drużyny oraz napisać list do założyciela skautingu. W kategorii gromad zuchowych nasze zuchy zajęły I miejsce i otrzymały pamiątkowy puchar. Nie zabrakło wspólnego śpiewania harcerskich piosenek. Spotkanie zakończyło się zawiązaniem braterskiego kręgu.


Bezpieczne ferie
Dnia 20 stycznia 2017r. gromada zuchowa przygotowała apel z przestrogami na ferie zimowe. Zuchy przypomniały, że ferie - to dla uczniów czas wolny od nauki. Należy jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Dzieci zachęcały rówieśników do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Przekazały przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych.


Święto Babci i Dziadka
Dnia 20 stycznia 2017 r. o godz. 11.30 w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnuków. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Bojarzyńska witając ciepłymi słowami Babcie i Dziadków oraz przybyłych rodziców. Więcej >>>


Zabawa choinkowa klas I-III SP
Dnia 10.01.2017 roku w naszej szkole odbyła się wspaniała zabawa choinkowa. W pięknie udekorowanej sali pełnej kolorowych światełek i przebojowej muzyki uczniowie klas I-III SP wesoło spędzili czas. Dzieciom bardzo podobały się tańce i ciekawe konkursy, podczas których mogły zaprezentować swoje umiejętności taneczne, a także piękne stroje. Uczniom smakował również pyszny poczęstunek. Ta zabawa na długo pozostanie wszystkim w pamięci.