Strona główna<<<2006<<<2007<<<2008<<<2009<<<2010<<<2011<<<2012<<<2013<<<2014<<<2015<<<2016

Sukces uczennicy z Korycina
Dnia 13 października w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł. Natalia Karabowicz uczennica klasy  III A gimnazjum w Szkole Podstawowej w Korycinie otrzymała bezprzewodowy zestaw muzyczny z technologią bluetooth -nagrodę  główną  w konkursie literackim „Na skrzydłach przyjaźni”. Do konkursu przygotowywała ją polonistka Małgorzata Glińska. Wyróżnienia otrzymali również: Agata Górska, Ewa Górska, Jakub Kloza, Natalia Lewicka, Krzysztof Marcinkiewicz, Antoni Iłendo. Delegacja z naszej szkoły zwiedziła Muzeum Sportu i Turystyki a następnie uczestniczyła w uroczystej gali. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów. Gratulujemy!!!


Ślubowanie i Dzień Edukacji Narodowej
12 października odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. 35 pierwszoklasistów zostało pasowanych przez panią dyrektor Ewę Bojarzyńską na uczniów naszej Szkoły.
Tego dnia obchodziliśmy także Dzień Edukacji Narodowej. Były życzenia, część artystyczna, kwiaty i podziękowania nauczycielom i wszystkim pracownikom oświaty.


Europejski Dzień Języków Obcych 
26 września obchodzono Europejski Dzień Języków Obcych. W naszej szkole uczniowie kla I-III SP za pomocą rysunków przedstawili Londyn, a klasy IV-VII i II - III G wykonali plakaty promujace naukę języków obcych. Najciekasze prace wykonali: Joanna Michniewicz, Martyna Żarniewska, Iza Chomicka, Natalia Lewicka, Natalia Rutkowska, Julia Kochańska, Jakub Chociej, Gabriela Woźniewska, Ola Siniło, Monika Wiesławska, Maria Kitlasz, Katarzyna Urban, Damian Gabrel i Ewa Górska. Gratulujemy!


Konkursy o Prymasie Stefania Kardynale Wyszyńskim

 Nasza szkoła organizuje konkurs literacki i plastyczny p.h.”” „ ABC Społecznej Krucjaty Miłości”. Konkurs adresowany jest przede wszystkim do wszystkich uczniów szkół województwa podlaskiego noszących imię Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz należących do Podlaskiej Rodziny Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej.                                                                                
Celem konkursu jest upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży wiedzy o życiu i działalności kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz kształtowanie w młodym pokoleniu postaw i wartości, którym był wierny Prymas Tysiąclecia. Uroczyste podsumowanie wręczenia nagród zwycięzcom nastąpi 13 listopada 2017 r. podczas obchodów Święta Szkoły.

Regulamin konkursu plastycznego >>>
Regulamin konkursu literackiego >>>


Wybory do Samorządu Uczniowskiego
15 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Korycinie odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.

Oto wybrani: przewodnicząca - Trypuć Barbara, zastępcy: Siwicki Maciej i Rutkowska Natalia, członkowie - Szkobodzińska Maria, Andrysewicz Bartosz, Motybel Dominika, Trypuć Anna, Rogalski Łukasz, Suchocki Dawid, Chwiećko Damian, Giaro Wiktoria, Krynicka Nicola, Ciuchna Justyna.

Opiekunem Zarządu SU została p. Barbara Stachelek.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!


Udział w Narodowym Czytaniu „Wesela”
W dniach 7-8 września na lekcjach języka polskiego i godziny wychowawczej uczniowie klas VII, II oraz III gimnazjum brali udział w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Gimnazjaliści z klasy IIIA i IIIB przedstawili główne założenia kampanii, zaprezentowali treść dramatu oraz czytali z podziałem na role fragmenty „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Zachęcali do poznawania literatury narodowej.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018
Pierwszy dzień nowego roku szkolnego uczniowie Szkoły Podstawowej w Korycinie i przedszkolaki tradycyjnie rozpoczęli udziałem we Mszy Św. 
Po powrocie do szkoły odbył się uroczysty apel, na którym Pani Dyrektor Ewa Bojarzyńska serdecznie przywitała zgromadzonych uczniów i ich rodziców, szczególnie ciepło zwracając się do pierwszaków. Omówiła kalendarz roku szkolnego i zmiany jakie nas czekają. Wszyscy uczniowie klas I-III szkoły podstawowej otrzymali wyprawkę szkolną. Wsparcie naszej placówki oraz uczniów zawdzięczamy Grupie Azoty współpracującej z PHU Farmer p. Siwiccy z Korycina oraz z firmą Rolpol Ołdakowscy Sp. J z Szepietowa.
Spotkaniem z wychowawcami w klasach zakończyliśmy pierwszy dzień w nowym roku szkolnym.

   

Z dniem 01 września 2017 r. ma mocy ustawy wprowadzającej zmiany w systemie oświaty Zespół Szkół w Korycinie przekształcił się w Szkołę Podstawową im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie.  W szkole od dnia 01 września funkcjonują  oddziały gimnazjalne. 


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017
W dniu 23 czerwca 2017 roku miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. Część oficjalną poprzedziła dziękczynna msza święta, po której cała społeczność szkolna udała się na salę gimnastyczną. Na początku uczniowie klas III złożyli po raz ostatni ślubowanie przy sztandarze Gimnazjum, po czym Pani Dyrektor, Przewodnicząca Rady Rodziców, przedstawiciel Patrona NSZZ „Solidarność”, uczniowie z pocztu sztandarowego oraz cała społeczność szkolna  pożegnali Sztandar Gimnazjum im. „Solidarności” w Korycinie. Został on umieszczony w Szkolnej Izbie Tradycji. W dalszej części wręczono nagrody: dla najlepszego ucznia szkoły ufundowaną przez Przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”, dla najlepszych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum z Korycina ufundowane przez Państwa Klepackich, a także stypendia edukacyjne. Najlepsi uczniowie z poszczególnych klas z rąk Pani Dyrektor otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali świadectwa oraz wskazówki na temat bezpiecznych form spędzania wakacji.

 

 

 


„Od przeszłości do teraźniejszości” – podsumowanie pracy Gimnazjum im „Solidarności” w Korycinie
Dnia 22 czerwca odbyło się uroczyste podsumowanie pracy szkoły w roku szkolnym 2016/2017 oraz podsumowanie pracy Gimnazjum od 1 września 1999 roku do chwili obecnej. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Józef Mozolewski  - Przewodniczący Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność”, Pani Izabela Żmojda – Kierownik Działu Szkoleń Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność” , Pan Mirosław Lech – Wójt Gminy Korycin, a także ks. proboszcz Andrzej Gniedziejko. Pani Dyrektor Ewa Bojarzyńska podziękowała gościom za wieloletnią współpracę i wręczyła pamiątkowe tablice oraz statuetki, przyjęła też na swoje ręce podziękowanie za współpracę i tablicę pamiątkową ufundowaną przez Pana Przewodniczącego Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność”.
Tego samego dnia uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy za godne reprezentowanie szkoły oraz za osiągnięcia w konkursach, turniejach oraz zawodach sportowych.


Prezentacja "Od przeszłości do teraźniejszości 1999 - 2017"


Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
W dniach 5, 6, 7 czerwca uczniowie klas V i VI uczestniczyli w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Pierwszego dnia zwiedzili Zamek w Chęcinach, Amfiteatr Kadzielnia oraz Park Miniatur w Krajnie. Kolejnego dnia zdobywali szczyty: Łysą Górę, na której znajduje się klasztor z relikwiami Świętego Krzyża oraz najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich-Łysicę. Następnie strudzeni, ale jakże dumni udali się do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach, gdzie podziwiali ogromną kolekcję zabawek zarówno historycznych jak i współczesnych. Dzień drugi zakończyli integracyjnym ogniskiem z kiełbaskami. Ostatniego dnia byli w Krzemionkach Opatowskich, czyli neolitycznych kopalniach krzemienia, gdzie wędrowali podziemnymi chodnikami wyrąbanymi przez dawnych górników. W rezerwacie uczniowie mieli także możliwość obejrzenia pokazu garncarstwa. Zakończeniem trzydniowej wyprawy była wspaniała zabawa w Parku Rozrywki w Bałtowie.


Karawana Bez Granic

Dn. 06.06.2017r. młodzież z Zespołu Szkół w Korycinie mogła obejrzeć objazdowy spektakl Karawany Bez Granic pt. „Someone Somewhere”. Artyści zaprezentowali akrobatykę cyrkową, żonglerkę oraz grę na bębnach i muzykę Zachodniej Afryki.
W tym roku odbędzie się już ósma edycja Festiwalu Bez Granic organizowanego przez Salezjański Ośrodek Wychowawczy Św. Jana Bosko w Różanymstoku. Jego główna idea to edukacja i spotkania młodzieży podczas warsztatów, budowanie szacunku do innych tradycji i religii. Uczestnicy Festiwalu spotykają się z ciekawymi ludźmi i maja okazję wysłuchać koncertów gwiazd z różnych kultur muzycznych.


 

Sukces w ogólnopolskim konkursie historycznym

W dniach 1-3 czerwca 2017 r. w Warszawie, zostały rozegrane zawody finałowe XXII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność Waszą i Naszą”, w których uczestniczył uczeń naszej szkoły Krzysztof Sławomir Marcinkiewicz. Więcej >>>

 

"Liczę w mig"
6 czerwca 2017r.odbyło się podsumowanie konkursu matematycznego organizowanego dla uczniów klas I-III. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich rywalizowali o zdobycie tytułu mistrza szybkiego liczenia. W klasie pierwszej I miejsce zajęła Paulina Kursa, II miejsce Aleksandra Suchocka i III miejsce Michalina Szwejkowska. W kategorii klas drugich zwyciężył Dawid Wiesławski, II miejsce zajął Hubert Woźniewski, a III Jakub Tomaszewski. W kategorii klas trzecich najlepszym okazał się Jakub Lachowicz, II miejsce zajęła Aleksandra Pikus, III miejsce -Tomasz Lengiewicz. Laureaci otrzymali nagrody książkowe oraz pamiątkowe dyplomy. Konkurs zorganizowały p. Anna Matel i p. A.Szubzda.

 

 


"Podróż z Piosenką"
6 czerwca po raz kolejny w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki Dziecięcej ph. „PODRÓŻ Z PIOSENKĄ”. Imprezę przygotowały p. Beata Grzybowska i p. Joanna Siniło. Zadbały one o specjalnie przygotowaną na tę okazję scenę i dekorację. Przygotowany przez 24 uczestników repertuar był bardzo urozmaicony. Publiczność doskonale się przy tym bawiła i nagradzała wykonawców gromkimi brawami. Organizatorzy konkursu zadbali o to, aby każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe. Więcej>>>


Master of Spelling
2 czerwca 2017 r. 11 uczniów klas III SP wzięło udział w szkolnym konkursie ,, Master of Spelling”.
I miejsce zajęli Bartłomiej Andrysewicz z kl. IIIB i Maria Szkobodzińska z kl. IIIA  
II miejsce Tomasz Lengiewicz z kl. IIIB i Aleksandra Pikus z kl. IIIA
III miejsce Jakub Lachowcz z kl. IIIB i Julia Zaniewska z kl. IIIA.
Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.
Konkurs przygotowały i przeprowadziły p. Katarzyna Waśkiewicz i p. Wanda Postołowicz.


Konkurs ortograficzny
29 maja odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla uczniów klas drugich i trzecich. O tytuł mistrza  ortografii rywalizowało 23 uczniów. Konkurs przygotowała p. Beata Grzybowska.
Wyniki konkursu:

Kategoria klas drugich - I miejsce – Jakub Tomaszewski, II miejsce - Dawid Wiesławski, III miejsce – Hubert Gołkowski, IV miejsce – Aleksandra Lewicka.
Kategoria klas trzecich - I miejsce – Jakub Lachowicz, II miejsce – Aleksandra Pikus, Tomasz Lengiewicz,  III miejsce – Maria Szkobodzińska


Festyn z okazji Dnia Dziecka
 Dnia 1 czerwca 2017r. z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół w Korycinie odbył się festyn rekreacyjno-sportowy w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Celem przedsięwzięcia była realizacja założeń szkolnego programu profilaktyki oraz celów kampanii ZTU. Festyn miał  za zadanie propagować zdrowy styl życia, wolny od przemocy    i uzależnień oraz kształtować postawy fair play. Impreza odbyła się na kompleksie boisk szkolnych. W ramach turnieju sportowo-rekreacyjnego wyłoniono mistrzów w 10 dyscyplinach w dwóch kategoriach – Szkoła Podstawowa i Gimnazjum.
Uczniowie mogli się zmierzyć w następujących konkurencjach : bieg na 60m, skok w dal, rzut do celu kółeczkami, skoki na skakance, chodzenie na szczudłach, bieg po kopercie, skłony w przód, tor przeszkód, przysiady z utrudnieniem, skłony z piłką lekarską.
Klasy I-III uczestniczyły w wycieczce rekreacyjno-edukacyjnej do Studzienicznej.
W programie imprezy było również rozstrzygnięcie konkursu  wiedzy z profilaktyki uzależnień oraz ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy na fantomach przygotowane przez uczniów gimnazjum.Organizatorami Festynu byli: Zespół Szkół w Korycinie oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Korycin.
Honorowy patronat nad imprezą sprawowali: Wójt Gminy Korycin – Mirosław Lech oraz Przewodniczący Rady Gminy Korycin – Józef Gliński.
Pan Wójt ufundował również wspaniałe nagrody uczestnikom festynu i zwycięzcom w poszczególnych konkurencjach.


Dzień Mamy

Wszyscy uczniowie klas I-III SP w Korycinie obchodzili uroczyście Dzień Matki. Każda klasa wystroiła swoją salę i przygotowała Mamom wiele niespodzianek. Były to: piosenki, wiersze, laurki, kwiaty, tańce, a także gra na flecie, przedstawienie teatralne i różne konkursy. Wszystkie dzieci chciały w ten sposób pokazać, jak bardzo kochają swoje mamy.


Wyjazd do Teatru Dramatycznego
23 maja uczniowie klasy III b SP oraz koła teatralnego kl. I-III wybrali się na wycieczkę do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Obejrzeli spektakl pt. Królewna Śnieżka, podczas którego dzieci przeniosły się do magicznego lasu, który może odmienić każde serce! Następnie wszyscy udali się na spacer do Parku Branickich, gdzie podziwiali niezwykłe okazy przyrodnicze.


Rozwijamy czytelnictwo
W maju uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-II gimnazjum realizowali projekt edukacyjny ph. „Książka inaczej”. Celem tego działania było zainteresowanie uczniów czytelnictwem. Dzieci, pracując w grupach, wykonały prace przestrzenne (makiety) do lektur. Wystawę można było oglądać na szkolnym korytarzu. Uczenie się na lekcjach metodą projektu jest jednym z założeń wprowadzanej od września reformy oświaty.


Zuchowy Wielobój Sprawnościowy
Dnia 17 maja w Sokółce odbył się VII Zuchowy Wielobój Sprawnościowy. Gromady zuchowe rywalizowały ze sobą w 12 konkurencjach. Zuchy z naszej szkoły zajęły II miejsce. Otrzymały pamiątkowy dyplom i drobne upominki. Gratulujemy!


Wspomnienie o Patronie
Uczniowie naszej szkoły uczcili przypadającą 28 maja 36. rocznice śmierci ks. Stefana Wyszyńskiego. Dziewczęta z kl. VA, pod opieka p. Barbary Szypulskiej, w krótkim wystąpieniu przypomniały życiorys i działalność Prymasa Tysiąclecia oraz 10 punktów „ABC społecznej krucjaty miłości” napisanych przez ks. Kardynała w 1972 roku.  

 

 


Rozstrzygnięcie konkursu o historii szkoły
Podczas piątkowego apelu (26.05) podsumowaliśmy konkurs czytelniczy pt. "Nasza szkoła ma 100 lat". W konkursie wzięło udział 25 osób z klas IV-VI.
Od końca lutego przez kolejnych osiem tygodni uczniowie w każdy poniedziałek odbierali w bibliotece kartki z pytaniami, a następnie w ciągu 7 dni musieli je zwrócić wraz z odpowiedziami. Pytania dotyczyły historii korycińskiej podstawówki i zostały opracowane na podstawie książki Barbary Szypulskiej „Szkoła Podstawowa w Korycinie do lat 90. XX wieku. Zarys historyczny”. Egzemplarze publikacji zostały wypożyczone wszystkim uczestnikom konkursu. Jedenaście osób dotrwało do końca i udzieliło mniej lub bardziej wyczerpujących odpowiedzi. Spośród nich pięć otrzymało nagrody. Były to uczennice: Julia Baranowska kl. IVA (47 pkt), Natalia Lewicka kl. VA (47 pkt), Kamila Kowejsza kl. IVB (47 pkt), Monika Wiesławska kl. IVB (46 pkt) i Oliwia Rećko kl. VIA (45,5 pkt). Serdecznie gratulujemy!
Organizator konkursu – biblioteka szkolna.


„Myślę, więc czytam"– podsumowanie gimnazjalnego konkursu czytelniczego
W tym roku szkolnym ogłaszając coroczny konkurs czytelniczy postanowiłyśmy sięgnąć do pozycji literatury młodzieżowej wydanych na początku XXI wieku i reprezentujących różne odmiany gatunkowe. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać sześć książek, tj.: M. K. Piekarskiej „Klasa pani Czajki”, C. Columbusa „Dom tajemnic”, J. Jagiełło „Czekolada z chili”, M. Paver „Wilczy brat”, R. Riordana „Magnus Chase i bogowie Asgardu. Miecz Lata” oraz R. Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” i do każdej z nich rozwiązać test. Zadanie karkołomne, ale nie niewykonalne, czego dowodem są laureaci. Oto oni: Kacper Iłendo I miejsce, Marcin Pochodowicz – II, Zuzanna Zawadzka – III, Diana Ziniuk – III.
W konkursie uczestniczyło ośmiu gimnazjalistów z klas: IB, IIA, IIB i IIIA. Wszystkim dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Barbara Szypulska, Celina Baranowska

 


Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej
Dnia 20 maja odbył się w Sokółce Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej. W kategorii gromad zuchowych I miejsce zdobyła 17 Gromada Zuchowa „Krasnoludkowy Ród” z Korycina. W kategorii zuch solista I miejsce zajęła Ewelina Mancewicz . Nagrodzeni otrzymali pamiątkowe statuetki i dyplomy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Apel ph. "Droga do świętości"
Dnia 19.05.2017 roku młodzież klas III gimnazjum pod opieką p. Grażyny Krawczyńskiej, przygotowała apel ph. ,,Droga do świętości” upamiętniający osobę Jana Pawła II.


Mistrzowie pięknego czytania
Już po raz piąty w SP im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Korycinie odbył się konkurs czytelniczy. Uczniowie klas I-III zmagali się o tytuł ,,Mistrza pięknego czytania".
Uczniowie klas pierwszych czytali fragmenty książki S. Michałkowa ,, Nie płacz, koziołku”, drugie klasy fragmenty ,, Kopciuszka” H. Januszewskiej, a trzecioklasiści książkę pt. ,,Duch starej kamienicy” A. Onichimowskiej.
W kategorii klas I mistrzem został Szymon Suszko, drugie miejsce zajął Krysian Andrysewicz, a trzecie Małgosia Urban i Julka Żak.
W klasach drugich tytuł mistrza wywalczyła Wiktoria Kitlasz, drugie miejsce zajęła Natasza Giaro, a trzecie Jakub Żarniewski.
Wśród trzecioklasistów najlepszym okazał się Jakub Lachowicz, drugie miejsce zajął Tomasz Lengiewicz, a trzecie Ewelina Mancewicz.
Wszystkim gratulujemy!


Podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego
W dniu 17.05.2017 r. w Kuratorium Oświaty w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego – za wolność  Waszą i Naszą”. Naszą szkołę reprezentował Krzysztof Marcinkiewicz uczeń klasy V A, który otrzymał z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty pani Jadwigi Marioli Szczypiń tytuł laureata. Tytuł finalisty tego konkursu zdobyła Natalia Lewicka uczennica klasy VA. Do poszczególnych etapów konkursu uczniów przygotowała p. Celina Baranowska.


Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym
16 maja 2017 r. w Zespole Szkół Samorządowych Gimnazjum im. Armii Krajowej w Dąbrowie Białostockiej odbył się IX Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla gimnazjalistów województwa podlaskiego. W konkursie brało udział troje uczniów naszego gimnazjum: Edyta Chociej i Michał Zalesko zostali laureatami tego konkursu, a Natalia Karabowicz finalistką. Otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!


"Przygoda z Poezją"

W dniu 12 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego odbyła się XVIII edycja konkursu recytatorskiego "Podróż z poezją". W konkursie wzięło udział 54 uczniów - recytatorów z klas I - III  z ośmiu szkół podstawowych naszego województwa. Więcej >>>


Prezentacja "W Barwach Biało - Czerwonych"


Święto Flagi oraz Święto 3 Maja

28 kwietnia w Zespole Szkół w Korycinie odbyły się obchody z okazji zbliżających się majowych świąt. Cała społeczność szkolna obejrzała inscenizację w wykonaniu uczniów klas VI, upamiętniającą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tego dnia na cześć symbolu narodowego, którym jest flaga RP królowały w naszej szkole barwy biało-czerwone. Uczniowie wraz z rodzicami wezmą także udział w gminnych obchodach rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Podsumowanie konkursu literackiego
28 kwietnia odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu literackiego ph. ,,Opowieść o dawnej szkole”. I miejsce zajął Krzysztof Marcinkiewicz z kl.Va, II miejsce Natalia Lewicka także z kl. Va. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Rećko z kl.VIa oraz Dariusz Nietupski z kl. Va. Zwycięzcom gratulujemy!


Ogólnopolski Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Na rozegranych w Dąbrowie Białostockiej eliminacjach powiatowych 40-tej edycji Ogólnopolskiego Turnieju BRD drużyna SP w Korycinie w składzie: Maria Kitlasz, Krzysztof Marcinkiewicz, Joanna Michniewicz i Wacław Suchocki zajęła II miejsce, zaś drużyna Gimnazjum w składzie: Piotr Bobrukiewicz, Nicola Krynicka, Tomasz Tałałaj - III miejsce.
Indywidualnie Wacław Suchocki zajął III miejsce. Obie drużyny otrzymały puchary i drobne upominki. Gratulujemy!


19, 20, 21 kwietnia -egzamin gimnazjalny
Egzamin gimnazjalny z języka obcego zakończył maraton egzaminacyjny, z którym przez trzy dni mierzyli się uczniowie klas trzecich. Gimnazjaliści przystąpili także do testów z przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych. Ogólnopolskie wyniki zostaną ogłoszone 16 czerwca.


Michał Kryjan laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Informatyki

W Zespole Szkół Katolickich w Białymstoku odbyło się podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w Gimnazjach w roku szkolnym 2016/17.
Wśród laureatów jest też uczeń klasy 3a naszego Gimnazjum - Michał Kryjan, który z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty odebrał zaświadczenie potwierdzające zdobycie tytułu laureata z informatyki. Gratulujemy!


Warsztaty Wielkanocne

24 marca uczniowie klasy VI B wzięli udział w warsztatach plastycznych przeprowadzonych przez pracowników Domu Gościnnego w Dzięciołówce. Dzięki talentom p. Ewy Klozy i p. Jadwigi Borsuk młodzież poznała oryginalne sposoby wykonywania palm i innych ozdób wielkanocnych,  a wspólna praca pozwoliła wszystkim poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań. Warsztaty zorganizowała p. Katarzyna Waśkiewicz.


Dnia 23 marca 2017 roku uczennice Zespołu Szkół w Korycinie wzięły udział w XII Powiatowym Konkursie Recytatorskim Poezji Ks. Jana Twardowskiego pt.  Słowa jak pacierze". Dziewczyny godnie reprezentowały naszą szkołę. W kategorii gimnazjalistów Julita Andrysewicz z kl.IIIB zajęła I miejsce a Justyna Ciuchna z KL.II B i Edyta Chociej z KL.IIIB otrzymały wyróżnienia. Natomiast w kategorii szkół podstawowych wyróżnienie zdobyła Kamila Kowejsza z kl.IV B . Gratulujemy sukcesów.


Opowieść o Świętym Izydorze
4 kwietnia społeczność naszej szkoły obejrzała spektakl teatralny pt. „Opowieść o Świętym Izydorze” wystawiony przez pensjonariuszy Domu Gościnnego w Dzięciołówce. Przedstawienie było elementem rekolekcji wielkopostnych.


Konkurs wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim

28 marca 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku odbyła się  XII edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim Prymasie Tysiąclecia. Trzy uczennice reprezentujące naszą szkołę zdeklasowały pozostałych uczestników konkursu i zostały laureatkami. Natalia Lewicka zajęła I miejsce, Julia Kochańska - II miejsce, Natalia Rutkowska - III miejsce. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!
Uczennice przygotowywała p. Barbara Szypulska

 

 


Zagrożenia w Internecie
24 marca 2017 roku uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej i I – III Gimnazjum wzięli udział w warsztatach profilaktycznych dotyczących zagrożeń płynących z Internetu. Uzyskali wiedzę o tym, jakiego rodzaju to mogą być zagrożenia i gdzie można szukać pomocy w razie ich wystąpienia. Warsztaty przeprowadziła funkcjonariuszka policji z Komendy Powiatowej Policji w Sokółce sierż. Joanna Kłos.


Dni Teatru
24 marca w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Korycinie odbył się przegląd działalności teatralnej dzieci i młodzieży. Uczestnikami byli uczniowie klas II i III SP. Koło teatralne zaprezentowało przedstawienie pt . ,,Przygoda w Ekolandii”, natomiast klasa III b otrzymała nagrodę główną za spektakl ,,Wypływamy w rejs” w reżyserii  p. Joanny Siniło. Gratulujemy młodym aktorom!


Podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w szkołach podstawowych
W dniu 21 marca 2017 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2016/2017. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. V a Krzysztof Sławomir Marcinkiewicz, który odniósł sukces i uzyskał najwyższy tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Zaświadczenie otrzymał z rąk Podlaskiego Kuratora Oświaty pani Jadwigi Marioli Szczypiń. Do poszczególnych etapów tego konkursu Krzysztof przygotowywał się pod kierunkiem nauczyciela historii p. Celiny Baranowskiej. Gratulujemy Krzysztofowi osiągniętego sukcesu. Zachęcamy również innych uczniów do systematycznej pracy i aktywnego udziału w zajęciach dodatkowych, dzięki którym każdy z Was ma szansę na otrzymanie podobnego tytułu.


Kangur 2017

16 marca 2017 roku 44 uczniów Zespołu Szkół w Korycinie wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ,,Kangur 2017”. Zmagali się oni z zadaniami w 5 kategoriach wiekowych. Ideą konkursu jest popularyzacja matematyki, zabawa intelektualna oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych.

 


Konkurs recytatorski

10 marca 2017r. z okazji Europejskiego Dnia Logopedy odbył się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokółce konkurs recytatorski „Wierszyki łamiące języki” dla uczniów klas I-III objętych terapią logopedyczną. Swoje umiejętności zaprezentowało 34 uczniów z 12 szkół powiatu sokólskiego. Konkurs został zorganizowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Sokółce. Starosta Sokólski objął to wydarzenie honorowym patronatem. .

 Naszą szkołę reprezentowali: Hubert Gołkowski, Martyna Biender i Małgorzata Urban. Pierwsze miejsce w kategorii klas trzecich zajęła Martyna Biender. Uczniów do konkursu przygotowała p. Beata Grzybowska.


Zajęcia edukacyjne z zakresu wychowania i profilaktyki
7 marca uczniowie gimnazjum wzięli udział w warsztatach „Wartości w życiu młodego człowieka – zdrowie” w ramach Szkolnego Programu Profilaktycznego. Celem było kształtowanie postawi i wartości młodzieży, uświadomienia roli zdrowia w ich rozwoju oraz przyczyn i skutków sięgania po środki psychoaktywne. Zajęcia poprowadziły p. Marta Krutul i p. Marta Kiersnowska.


Spektakl profilaktyczny
3 marca uczniowie klas V i VI SP oraz wszystkich klas gimnazjalnych obejrzeli spektakl profilaktyczny pt. Chemiczna zmiana nastroju. Przedstawienie miało na celu przestrzec młodych ludzi przed różnego rodzaju uzależnieniami. Uczniowie będą kontynuować ten temat na godzinach wychowawczych.


Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Pożarniczej
20 lutego b r. w Zespole Szkół odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie wzięło udział 47 uczniów.
W kategorii szkół podstawowych najlepsi byli: Marcinkiewicz Krzysztof. V a, Kloza Szymon  kl. IV a, Chociej Jakub kl. V a.
W kategorii szkół gimnazjalnych czołowe miejsca zajęli: Górska Ewa kl. II b, Pochodowicz Marcin kl. III b, Ciuchna Justyna kl. II b.

 

 


Dzień Myśli Braterskiej
Dnia 18.02.2017r. zuchy i harcerze z Hufca Sokółka spotkali się w Lipsku na obchodach Dnia Myśli Braterskiej. W uroczystości wzięła udział delegacja naszych zuchów. Każda drużyna miała do wykonania trzy zadania: przedstawić w dowolnej formie cytat Roberta Baden-Powella, przygotować tort urodzinowy dla wylosowanej drużyny oraz napisać list do założyciela skautingu. W kategorii gromad zuchowych nasze zuchy zajęły I miejsce i otrzymały pamiątkowy puchar. Nie zabrakło wspólnego śpiewania harcerskich piosenek. Spotkanie zakończyło się zawiązaniem braterskiego kręgu.


Bezpieczne ferie
Dnia 20 stycznia 2017r. gromada zuchowa przygotowała apel z przestrogami na ferie zimowe. Zuchy przypomniały, że ferie - to dla uczniów czas wolny od nauki. Należy jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Dzieci zachęcały rówieśników do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Przekazały przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych.


Święto Babci i Dziadka
Dnia 20 stycznia 2017 r. o godz. 11.30 w naszej szkole odbyło się spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnuków. Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Ewa Bojarzyńska witając ciepłymi słowami Babcie i Dziadków oraz przybyłych rodziców. Więcej >>>


Zabawa choinkowa klas I-III SP
Dnia 10.01.2017 roku w naszej szkole odbyła się wspaniała zabawa choinkowa. W pięknie udekorowanej sali pełnej kolorowych światełek i przebojowej muzyki uczniowie klas I-III SP wesoło spędzili czas. Dzieciom bardzo podobały się tańce i ciekawe konkursy, podczas których mogły zaprezentować swoje umiejętności taneczne, a także piękne stroje. Uczniom smakował również pyszny poczęstunek. Ta zabawa na długo pozostanie wszystkim w pamięci.