Strona główna<<<2006<<<2007<<<2008<<<2009<<<2010<<<2011<<<2012<<<2013<<<2014<<<2015<<<2016<<<2017

 

22 grudnia - Jasełka
W przedświąteczny czwartek obejrzeliśmy widowisko jasełkowe w wykonaniu uczniów klas II i I gimnazjum. Profesjonalny spektakl: pracochłonne dekoracje, doskonałe stroje, efekty specjalne a przede wszystkim bardzo dobre przygotowanie i wczuwanie się w role "aktorów".
Godzina świetnej zabawy to efekt wielotygodniowych przygotowań uczniów pod kierunkiem pani Marty Orzołek i grupy osób bezpośrednio zaangażowanych w pracę nad widowiskiem, którym serdecznie dziękujemy.


19 grudnia - zuchowy opłatek

Na ostatniej zbiórce przed Świętami Bożego Narodzenia zuchy ubrały choinkę i przygotowały symboliczny wigilijny stół. Pod białym obrusem nie zabrakło sianka. Po podzieleniu się opłatkiem
i złożeniu sobie życzeń odbył się koncert kolęd w wykonaniu zuchowych szóstek.


13 grudnia - 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

 Wystąpienie Przewodniczącego Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ "Solidarność" Józefa Mozolewskiego, warsztaty na temat "Stan wojenny i represje związane z tym okresem" poprowadzone przez p. Andrzeja Muczyńskiego i p. Tomasza Piotrowskiego z IPN, wystawa IPN pt. "Kobiety internowane - Gołdap 1982", montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów klas I Gimnazjum, to główne punkty programu uroczystości, w Zespole Szkół w Korycinie, upamiętniających tragiczną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

Jak co roku, na zakończenie wizyty w naszej szkole, p. Józef Mozolewski spotkał się z uczniami klas I - szych Gimnazjum.


7, 8, 9 grudnia - próbny egzamin gimnazjalny

Zakończył się próbny egzamin gimnazjalny. Tegoroczni uczniowie III klas gimnazjów są pierwszym rocznikiem, który uczy się zgodnie z nową podstawą programową nauczania i będzie zdawać egzamin w nowej formule.
Próbny egzamin miał wskazać uczniom i nauczycielom, co uczniowie opanowali dobrze, a nad czym trzeba jeszcze popracować przed  egzaminem właściwym, który przeprowadzony zostanie w kwietniu.


5 grudnia - Obietnica Zuchowa

Złożenie Obietnicy Zuchowej - to najważniejsze wydarzenie w życiu każdego zucha. Do tej uroczystej chwili dzieci przygotowywały się poprzez cykl zbiórek, podczas których poznały Prawo Zucha 
i nauczyły się go przestrzegać na co dzień. Złożenie Obietnicy daje prawo do noszenia na mundurku odznaki zucha.


22 - 24 listopada - dyskoteki Andrzejkowe

Andrzejkowe dyskoteki nie mogą obyć się bez  wróżb. W naszej szkole cieszą się one wielką popularnością. Przygotowują je klasy, prześcigając się w pomysłach, aby przyciągnąć do siebie jak najwięcej ciekawych swojej przyszłości. Zabawa jest świetna i pozostaje wierzyć, że te najbardziej oczekiwane wróżby,  się spełnią.

 


21 listopada - Zuchowe Andrzejki
W 17 Gromadzie Zuchowej ,,Krasnoludkowy Ród” odbyły się Andrzejki. Zuchy przy  pomocy różnych wróżb zgłębiały swoją przyszłość. Brały udział w wielu konkursach, zabawach i pląsach. Zabawa andrzejkowa  dostarczyła zuchom wiele radości.


14 listopada - śródsemestralne zebranie rodziców

Przybyli na zebranie rodzice zostali zapoznani, przez Panią Dyrektor Szkoły Ewę Bojarzyńską, ze zmianami w prawie oświatowym dotyczącymi uczniów i rodziców.
Panie Ewa Roman i Marta Szutko z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Sokółce wystąpiły z prelekcją na temat: "Jak rodzice mogą wzbudzać motywację dziecka do nauki?".

Po zebraniu ogólnym, rodzice udali się na spotkanie z wychowawcami klas.


10 listopada - uroczyste obchody Święta Niepodległości oraz 10 - lecia nadania Szkole Podstawowej imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego
i Gimnazjum imienia "Solidarności"

                                                               Program>>>

Uroczystości uświetnili  swoją obecnością przedstawiciele władz związkowych z szefem Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Piotrem Dudą na czele, władz samorządowych, przedstawiciele Kościoła, Instytutu Prymasowskiego, Kuratorium Oświaty, zaprzyjaźnionych szkół oraz lokalnej społeczności.
Uczniowie zaprezentowali barwne widowisko poetyckie. Zgromadzeni goście mogli obejrzeć wystawę poświęconą Stefanowi Kardynałowi Wyszyńskiemu oraz zapoznać się z osiągnięciami uczniów naszej szkoły.

11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości, poczty sztandarowe Szkoły uczestniczyły we Mszy Św. za Ojczyznę, a następnie przedstawiciele uczniów wraz z  Panią Dyrektor złożyli kwiaty pod Pomnikiem Niepodległości w Korycinie.


8 listopada Dniem Zdrowego Śniadania
Uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w tym dniu wzięli udział w pierwszej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc”. Dzieci z wychowawczyniami omówiły 12 zasad prawidłowego żywienia, zwracając szczególną uwagę na potrzebę codziennego spożywania świeżych owoców i warzyw. Następnie wspólnie przygotowały i spożyły śniadanie. Celem przedsięwzięcia było uświadomienie dzieciom znaczenia śniadania jako najważniejszego posiłku dnia,  które dostarcza energii  i poprawia koncentrację na lekcji.


Otrzęsiny pierwszaków
W dniu 25 października 2011 roku odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym dyskoteka szkolna, podczas której uczniowie klas I i II Gimnazjum oficjalnie przyjęli młodszych kolegów do braci uczniowskiej Gimnazjum. Zabawy dla „pierwszaków” przebiegały w atmosferze antycznego Olimpu,
a nad przebiegiem całej uroczystości czuwał władca Olimpu – Zeus (Dawid Woźniewski) wraz ze świtą – Herą, Afrodytą i Herkulesem. Po zakończeniu oficjalnej części wszyscy bawili się podczas wspólnej dyskoteki.  


26 października - porządkowanie Grobu Nieznanego Żołnierza w Korycinie
Przed Świętem zmarłych 17 Gromada Zuchowa udała się na cmentarz w Korycinie, by wykonać prace porządkowe przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Zuchy wyrzuciły do kontenera wypalone znicze i stare wieńce, zamiotły suche liście, umyły płytę nagrobkową. Na mogile położyły wiązankę biało – czerwonych kwiatów i zapaliły znicze. Krótką modlitwą uczciły pamięć poległych żołnierzy.


22 października - Mistrzostwa Województwa Gimnazjów i Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych

Mistrzynią Województwa została Barbara Skrzypko, która wygrała w stawce 60 zawodniczek wyłonionych po wieloetapowych eliminacjach.

Dobrze zaprezentowali się też inni finaliści z naszej szkoły: Kacper Sołjan - 7 m.(IV kl. SP), Dariusz Kluczko 31 m. (V kl. SP), Katarzyna Buzun - 18 m. (VI kl. SP), Dawid Kopciewski - 17 m. (I kl. Gim), Paweł Masiutsin - 26 m. (I kl. Gim.)

Należy dodać, że w eliminacjach do każdego biegu staje ok.1000 zawodników, a tylko 60 biegnie w ostatnim etapie, jakim są Mistrzostwa Województwa


20 października - Radek Gryko zdobywcą III miejsca w konkursie przyrodniczym
Konkurs przeprowadzono w dwóch kategoriach: praca plastyczna i fotograficzna. Zgłoszono 3600 prac fotograficznych i ponad 500 plastycznych. W kategorii praca fotograficzna Radosław Gryko, uczeń klasy V "b" Szkoły Podstawowej w Korycinie, zajął 3 miejsce. Opiekunem ucznia jest pani Ewa Siwicka (nauczyciel przyrody).
Wszystkie nadesłane prace można zobaczyć w Instytucie Biologii Uniwersytetu w Białymstoku, gdzie zorganizowana jest pokonkursowa wystawa prac.
Konkurs organizowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku pod patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty.


Wystawa rysunków Małgorzaty Lengiewicz, absolwentki Gimnazjum w Korycinie

W Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku (ul. Złota 4) od końca października prezentowane są rysunki Małgorzaty Lengiewicz, absolwentki Gimnazjum im „Solidarności” w Korycinie. Prace pochodzą z 2009 r. i powstały jako ilustracje do  książki „Znaki wiary i pamięci”. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej  http://biblioteka.bialystok.edu.pl/cms/?q=node/1117  oraz obejrzenia samej wystawy.  

20 października - ślubowanie pierwszoklasistów

Wielkie wydarzenie w życiu każdego ucznia. Odświętne stroje, pełne napięcia oczekiwanie i wreszcie apel. Po złożeniu ślubowania i mianowaniu przez Panią Dyrektor,   pierwszoklasiści z Podstawówki i Gimnazjum zostali oficjalnie przyjęci do grona braci uczniowskiej Szkoły w Korycinie.
Życzymy samych sukcesów!


14 października - Dzień Edukacji Narodowej

W tym dniu, nauczyciele, zaproszeni goście oraz uczniowie mogli podziwiać występy przygotowane przez Samorządy Uczniowskie. Pani Dyrektor, Wójt Gminy oraz przedstawiciele Rady Rodziców, podziękowali nauczycielom za ich wysiłek wkładany w wychowanie młodego pokolenia.
Uczniowie do swoich podziękowań dołączyli symboliczny kwiatek.
Na zakończenie uroczystości rodzice i nauczyciele spotkali się przy wspólnej kawie.


29 września - wybory do Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół w Korycinie

W wyborach uczestniczyło 114 uczniów. Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum została Paulina Rapnicka, którą zaufaniem obdarzyło 39 uczniów. Opiekę nad pracą samorządu powierzono Pani Marcie Orzołek.

Wyniki wyborów w Szkole Podstawowej - oddano 105 ważnych głosów. Przewodniczącym został Maciej Stankiewicz, opiekunem Pani Barbara Stachelek.


26 września - uroczystość rozdania nagród laureatom ogólnopolskich konkursów organizowanych przez Towarzystwo Gimnazjów Poszukujących z Małych Miast i Wsi

W gmachu Sejmu RP wybitni przedstawiciele świata nauki i polityki wręczyli nagrody tegorocznym laureatom konkursów organizowanych przez TGPz MMiW. Wsród wyróżnionych znaleźli się również uczniowie z naszej szkoły: Urszula Pikus - II miejsce, Natalia Matel - III miejsce i Kamila Bogdzia - wyróżnienie w konkursie literackim "Świat wiejskich wartości źródłem mojego wzrastania", Małgorzata Lengiewicz - wyróżnienie w konkursie plastycznym "Piękno naszej okolicy - pejzaż wiejski", za pracę "Polne kwiaty". Gratulujemy!


24 września - uczniowie Gimnazjum w Korycinie na Uniwersytecie w Białymstoku

Przedstawiciele zespołów kompetencyjnych realizujących projekt "Rozwój przez kompetencje" uczestniczyli w Festiwalu Nauki na UwB. Otrzymali nagrody jako laureaci za zrealizowane projekty edukacyjne.


16 września - w 72 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę

Uroczystym apelem z programem literacko - patriotycznym, przygotowanym przez uczniów klas II i III Gimnazjum, pod kierunkiem Pana Kazimierza Szubzdy, upamiętniono w naszej szkole  datę 17 września -  rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na naszą Ojczyznę.


16 września - próbny alarm przeciwpożarowy

W trosce o poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczniów Zespołu Szkół w Korycinie, 16 września 2011 r. odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. O godzinie 830 uczniowie usłyszeli alarmowe dzwonki powtarzające się w krótkich odstępach czasu. Był to sygnał mówiący o zagrożeniu przeciwpożarowym. Więcej >>>


15 września - Małgorzata Lengiewicz laureatką

W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się finałowa uroczystość tegorocznej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". W gronie laureatów konkursu znalazła się absolwentka naszego Gimnazjum - Małgosia Lengiewicz. Za przygotowanie pracy, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Glińskiej, została nagrodzona laptopem. Gratulujemy!


9 września - XI Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru
 Ta patriotyczno-religijna uroczystość upamiętnia wywiezionych na Wschód, zwłaszcza tych, którzy z zesłania nie wrócili. Według policji, w marszu wzięło udział ok. 10 tys. osób.

W tym roku uczestnicy marszu szczególnie upamiętnili 70. rocznicę ostatniej z czterech wywózek na Wschód oraz 70. rocznicę utworzenia polskiej armii na Wschodzie. Więcej>>>


6 września - uczniowie klas III Gimnazjum w Centrum Nauki Kopernik

Uczniowie w ramach realizacji projektu „Rozwój przez kompetencje” wyjeżdżali na  wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zwiedzili poziom A gdzie szukali odpowiedzi na pytania: "Skąd przychodzimy, dokąd zmierzamy, kim jesteśmy?" Na poziomie B poznawali życie przyrody. Na poziomie C dociekali co się dzieje w naszych głowach, odkrywali emocje, myśli, uczucia.
Najwięcej czasu zajęło zwiedzanie poziomu D. Więcej>>>


1 września - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

 Udziałem we Mszy Św. i złożeniem kwiatów pod obeliskiem, poświęconym kombatantom z Ziemi Korycińskiej i pomnikiem Jana Pawła II, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na pierwszym apelu, Pani Dyrektor Ewa Bojarzyńska, serdecznie powitała wszystkich uczniów, w sposób szczególny - pierwszoklasistów. Mówiąc o planach pracy Szkoły i zmianach jakie nas czekają w nowym roku szkolnym, Pani Dyrektor życzyła wszystkim uczniom, przede wszystkim sukcesów w nauce i uzyskania jak najlepszych wyników w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Sukcesów w nauce życzył  wszystkim uczniom również Wójt Gminy Korycin Pan Mirosław Lech.

Po apelu uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami.


23 sierpnia - uczniowie Szkoły Podstawowej w Centrum Nauki Kopernik

W ramach realizacji projektu "Rozwijanie talentu uczniów zdolnych i wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów szkół wiejskich" uczniowie SP w Korycinie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy, której głównym celem było zwiedzenie Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie obejrzeli stałe wystawy: Korzenie cywilizacji, Re: generacja, Człowiek i środowisko, Strefy światła, Świat w ruchu.
Samodzielnie wykonywali różnorodne eksperymenty wzbogacając swoja wiedzę z zakresu przedmiotów matematyczno - przyrodniczych.


21, 22 czerwca - podsumowanie roku sportowego i zakończenie roku szkolnego 2010/2011

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań wyników w nauce, sukcesów w konkursach przedmiotowych i sportowych, osobistych dokonań uczniów. Tytuł Najlepszego Ucznia Gimnazjum w roku szkolnym 2010/2011 uzyskała Urszula Pikus, zaś w Szkole Podstawowej - Maciej Marcinkiewicz. Najlepszymi sportowcami zostali: Barbara Skrzypko z Gimnazjum i Dawid Kopciewski z SP. Laureatom gratulujemy, wszystkim uczniom życzymy słonecznych i jak najdłuższych wakacji.


14 czerwca - wycieczka klas  do Tykocina i Kiermus

Uczestnicy wycieczki poznali Tykocin jako miasto wielokulturowe. Zwiedzili barokowy Kościół Świętej Trójcy oraz zabytki kultury żydowskiej: Wielką Synagogę i Dom Talmudyczny. Widzieli  stojący na tykocińskim rynku pomnik Stefana Czarnieckiego. W Kiermusach uczniowie zwiedzali budynki przedstawiające czasy sarmackie: XVI wieczny kasztel obronny, Dworskie Czworaki oraz Karczmę Rzym, gdzie zostali ugoszczeni pysznym obiadem przyrządzonym przez nadwornego kuchmistrza według tradycji szlacheckiej. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość spotkania w Kiermusach króla puszczy – żubra.


2 czerwca - Dzień Języka Niemieckiego.

Przedstawienie "Poznajemy Austrię", quiz i konkurs w formie testu wiedzy o tym państwie, zaprezentowanie slajdów z inscenizacji "Czerwonego Kapturka"  w wykonaniu uczniów klasy III "a" - to główne punkty imprezy, której celem było  przybliżenie gimnazjalistom kultury i historii tego niemieckojęzycznego kraju. Uczniowie klas IV - VI SP przygotowali wystawę prac plastycznych "Wynalazki niemieckie". Imprezę koordynowała p. Joanna Konończuk - nauczycielka języka niemieckiego.


Śladami Patrona szkoły - klasy I - sze Gimnazjum na wycieczce do Białegostoku

Dnia 1 czerwca 2011r. obie klasy I gimnazjum uczestniczyły w wycieczce do Białegostoku – śladami patrona szkoły. W siedzibie NSZZ „Solidarność“ odbyło się spotkanie z panem przewodniczącym Józefem Mozolewskim, który przybliżył nam historię i obecne działania NSZZ „Solidarność“. Następnie z przewodnikiem zwiedziliśmy miejsca w Białymstoku, które miały ważne znaczenie dla naszego Patrona. Zwiedziliśmy również Pałac Branickich, ogrody i park na Plantach, Kościół Farny oraz cerkiew pw. św. „Mikołaja“.


2 czerwca - VIII Konkurs Piosenki Dziecięcej p. h. "Podróż z Piosenką"

Piosenki wakacyjne zdominowały Konkurs zorganizowany przez p. Beatę Grzybowską i p. Joannę Siniło dla uczniów klas I - III SP. Laureatami zostali: Nicola Krynicka, Julia Grzegorczyk, Karolina Gajewska, Justyna Ciuchna, Weronika Lengiewicz, Barbara Trypuć, Michał Wynimko, Patrycja Sienkiewicz, Katarzyna Sienkiewicz. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a laureaci nagrody rzeczowe.


25 maja - reprezentacja Szkoły na uroczystościach ku czci Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Delegacja nauczycieli i uczniów z pocztem sztandarowym reprezentowała Szkołę Podstawową w Korycinie podczas uroczystości ku czci Prymasa Stefana Wyszyńskiego, które odbyły się w dniu 25.05.2011 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Więcej >>>


24 maja - Śladami Patrona - na wycieczce w Warszawie

Jakim pięknym miastem jest nasza stolica mogli  przekonać się uczniowie klas VI i V będąc na wycieczce w Warszawie. Trasa zwiedzania prowadziła przez miejsca związane z Patronem naszej szkoły - Stefanem Kardynałem Wyszyńskim, począwszy od Katedry Św. Jana Chrzciciela. Zwiedziliśmy również Zamek Królewski, podziwialiśmy panoramę miasta z wysokości 120 m a na koniec niesamowitych wrażeń dostarczył nam seans w kinie 5D Exstreme.


Zuchowa Majówka

Dnia 24 maja nasze zuchy gościły u siebie 6 BGZ ze SP nr 49 w Białymstoku. Obie gromady uczestniczyły w wielu grach i zabawach plenerowych. Zuchy miały możliwość  wykazania się swoją sprawnością fizyczną podczas wykonywania różnorodnych zadań sportowych. Nie zabrakło zuchowych piosenek i pląsów. Na  uczestników majówki czekał słodki poczęstunek. Spotkanie było okazją do integracji gromad zuchowych.


XII edycja Konkursu Recytatorskiego "Przygoda z poezją"

W konkursie wzięło udział 50 uczestników ze szkół podstawowych z terenu województwa podlaskiego. Uczestnicy przygotowali i recytowali wiersze o tematyce przyrodniczej zgodnej z hasłem „wszystkie zwierzęta małe i duże”. Konkurs miał na celu popularyzację poezji dziecięcej, szerzenie kultury języka i piękna żywego słowa, rozwijanie aktywności twórczej oraz wyrabianie wrażliwości na piękno języka ojczystego. Więcej >>>


3 maja - akademia z okazji Majowego Święta

Uroczystą akademią i złożeniem kwiatów pod pomnikami Marszałka Józefa Piłsudskiego  i Papieża Jana Pawła II uczciliśmy w naszej szkole 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


20 kwietnia - porządkowanie Grobu Nieznanego Żołnierza

 Opiekę nad Grobem Nieznanego Żołnierza w Korycinie sprawuje 17 Gromada Zuchowa. Zuchy sumiennie wywiązują się z przyjętego zobowiązania. W kwietniu, który jest Miesiącem Pamięci Narodowej udały się na cmentarz, by wykonać prace porządkowe przy grobie. W celu uczczenia pamięci poległych żołnierzy na płycie nagrobnej postawiły wazon z biało-czerwonymi kwiatami

i zapaliły znicze.


VI  Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim

    Trzy uczennice z klas VI-tych reprezentowały naszą szkołę w VI Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Stefanie Kardynale Wyszyńskim – Prymasie Tysiąclecia, który odbył się 7 kwietnia 2011 r. w Szkole Podstawowej nr 49 w Białymstoku. W konkursie rywalizowało 9 szkół z województwa podlaskiego.
Klaudia Panasewicz z kl. VI „b” zajęła II miejsce, a jej koleżanka z klasy – Natalia Kozłowska - wyróżnienie. Uczennice przygotowywała p. Barbara Szypulska
. Sylwia Rydzewska z kl. VI „a” otrzymała wyróżnienie. Uczennicę przygotowywała p. Celina Baranowska.


9 kwietnia - Zuchowy Wielobój Sprawnościowy

   W Sokółce odbył się II Zuchowy Wielobój Sprawnościowy. Rywalizowały w nim gromady z hufca. Drużyna z naszej17 Gromady Zuchowej ,,Krasnoludkowy Ród” walczyła bardzo dzielnie. W ogólnej klasyfikacji zajęła II miejsce.


7 - 8 kwietnia - XXXIV edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.

Drużyna Gimnazjum w Korycinie w składzie: Kopciewski Jakub, Pochodowicz Urszula, Skrzypko Barbara, zajęła III miejsce w eliminacja powiatowych turnieju BRD. W zawodach uczestniczyły reprezentacje 9 gimnazjów powiatu sokólskiego.
Szkołę Podstawową w Korycinie na Turnieju  reprezentowali: Bogdzia Patryk, Iwanicki Maciej, Stankiewicz Maciej. Chociaż drużynie, występującej w takim składzie po raz pierwszy, nie udało się zająć miejsca na podium - to jej występ należy zaliczyć do bardzo udanych.


5 kwietnia - sprawdzian szóstoklasistów

Sprawdzian kompetencji po klasie szóstej w tym roku szkolnym pisało w naszej podstawówce 35 uczniów. Jak zwykle opinie co do stopnia trudności zadań są podzielone. Gdyby jeszcze czasu na odpowiedzi było troszkę więcej, o wyniki bylibyśmy spokojniejsi. Poznamy je już na początku czerwca.


2 kwietnia - XI Konkursu Wiedzy Biblijnej

Już po raz 11-ty w Zespole Szkół w Korycinie odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla gimnazjalistów z naszego województwa. W tym roku do finału zakwalifikowano 105 zawodników z 64 szkół. Pierwsze miejsce zdobyła Łozowska Magda z Gimnazjum nr 1 w Suwałkach, przed Kuźnicką Dorotą z Gimnazjum w Krasnopolu i Konopką Katarzyną z Jedwabnego. Wszystkim laureatom i finalistom Konkursu serdecznie gratulujemy.


30 marca – VI Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji ks Jana Twardowskiego w  Jasionówce

51uczestników startowało w dwóch kategoriach wiekowych.W kategorii szkół podstawowych nasze uczennice Urszula Kopciewska i Izabela Trykozko zajęły równorzędne trzecie miejsca.
W kategorii gimnazjów  II miejsce przyznano Sylwii Lengiewicz, a wyróżnienie – Natalii Matel. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


23 marca - podsumowanie konkursów przedmiotowych w szkołach podstawowych.

Szkoła Podstawowa nr 50 w Białymstoku gościła Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, którzy z rąk przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Białymstoku otrzymali Listy Gratulacyjne. Szkołę Podstawową w Korycinie reprezentowali: Iza Trykozko i Maciek Marcinkiewicz - laureaci z języka polskiego i Sylwia Rydzewska - z historii. Gratulujemy!


21 marca - witamy wiosnę.

   Występy grup tanecznych, popisy wokalne i instrumentalne, konkursy i wiele innych zabaw przygotowali i zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Korycinie w pierwszym dniu wiosny.
Trzy godziny trwała świetna zabawa. Aby tradycji stało się zadość, uczniowie klas I - III wybrali się nad rzekę Kumiałkę, w której "utopili Marzannę".


5 marca - Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej

Zuchy brały udział w VI Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Zuchowej, który odbył się w Sokółce. Gromada zuchowa zajęła II m-ce. W kategorii solistów II m-ce zdobyła  Julita Andrysewicz. Również II miejsce zajęła grupa wokalna w składzie: Edyta Chociej, Paulina Chwiećko, Edyta Gołko, Natalia Kryjan. Gratulujemy!


25 lutego - X Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego utworów Leonardy Szubzda ph.
„ Między milczeniem a krzykiem”.
Dom – ojczyzna najmniejsza” to temat przewodni spotkania, które z poetką poprowadził Dyrektor
 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku Jan Leończuk. Zebrani goście obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą wiejski dom poetki w Rozedrance oraz wystawę prac plastycznych autorstwa pani Leonardy Szubzdy.
Więcej >>>


22 lutego - Dzień Myśli Braterskiej

W rocznicę urodzin twórcy skautingu gen. R. Baden – Powella zuchy z 17GZ jeździły z wizytą do 6BGZ ze SP nr 49 w Białymstoku. Podczas spotkania zuchy poszerzyły swoją wiedzę o historii harcerstwa, poznały nowe zabawy i pląsy, brały udział w wielu konkursach, wykonały okolicznościowe laurki. Na zakończenie imprezy goście przygotowali słodki poczęstunek.


9 lutego - zebranie Rodziców

W ubiegłą środę gościliśmy w naszej szkole rodziców na semestralnej wywiadówce. W części ogólnej spotkania p. Dyrektor Ewa Bojarzyńska przedstawiła statystki dotyczące wyników w nauce, frekwencję na zajęciach oraz sukcesy osiągnięte przez uczniów w konkursach przedmiotowych  i sporcie. Zebrani obejrzeli prezentacje multimedialne przygotowane przez młodzież uczestniczącą w programie "Rozwój przez kompetencje". Pedagog szkolny p. Marta Orzołek zapoznała rodziców z wynikami ankiet dotyczących "dopalaczy" oraz poinformowała o możliwości  konsultacji z psychologiem  podczas jego dyżurów w szkole.


18 stycznia - dyskoteka choinkowa SP

Tradycyjnie w styczniu odbyły się choinkowe dyskoteki. W tym roku szkolnym zabawę poprzedziło widowisko "Idą kolędnicy" przygotowane przez uczniów pod opieką p. Teresy Rutkowskiej.


13 stycznia 2011- próbny sprawdzian szóstoklasistów

- Dobrze jest się "sprawdzić" przed prawdziwym sprawdzianem. 35 uczniów klas szóstych naszej podstawówki dowiedziało się jak wygląda taki test. Chociaż zdania o stopniu jego trudności są podzielone, to zdecydowana większość uczniów jest przekonana, że 5 kwietnia (na prawdziwym sprawdzianie) wyniki będą  ... lepsze?


3 stycznia 2011 - bal przebierańców

W karnawale gromada zuchowa bawiła się na balu przebierańców. Rodzice przygotowali swoim pociechom różnorodne stroje. Zuchy prezentowały na parkiecie swoje zdolności taneczne oraz brały udział w wielu interesujących konkursach. Zabawa była udana.