Strona główna<<<2006<<<2007<<<2008<<<2009<<<2010<<<2011<<<2012<<<2013<<<2014<<<2015<<<2016<<<2017


18 grudnia - zuchowy opłatek
Dnia 18 grudnia w gromadzie zuchowej odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Zuchy ubrały choinkę
i przygotowały wigilijny stół. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu sobie życzeń przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd. Nie zabrakło drobnych upominków od Mikołaja.


14 grudnia 2009 r. - spotkanie Przewodniczącego  Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Józefa Mozolewskiego z uczniami klas pierwszych Gimnazjum.  Więcej >>>


12 grudnia – XIII Międzyszkolny Konkurs Poezji Adama Mickiewicza.
12 grudnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XIII Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Poezji Adama Mickiewicza w Sokółce. O tytuł najlepszego recytatora ubiegało się ponad 100 uczniów z 18 szkół podstawowych naszego powiatu. Więcej >>>


27 listopada - Zuchowe Andrzejki
Dnia 27 listopada zuchy uczestniczyły w zabawie andrzejkowej, która odbyła się w SP nr 49 w Białymstoku. 6BGZ ,,Słowiańska Gromada” przygotowała wiele atrakcji. Były wspólne wróżby, pląsy, zabawy oraz słodki poczęstunek. Wszyscy świetnie się bawili.


Andrzejki 2009 w ZS Korycin
24 i 26 listopada odbyły się w naszej szkole dyskoteki andrzejkowe. W klasach IV - VI uczniowie przygotowali tradycyjne wróżby. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na najciekawsze przebranie, w którym I -sze miejsce zdobył Krzysztof Iłendo z kl. IV "a".

 

Więcej zdjęć >>>


20 listopada - "Szkoła z prawami dziecka".

W 20 rocznicę ustanowienia Konwencji o Prawach Dziecka odbył się apel, na którym uczniowie klasy  I "a" Gimnazjum przybliżyli nieco wszystkim uczniom, czym jest Konwencja o Prawach Dziecka oraz przedstawili najważniejsze prawa dzieci. Więcej >>>


19 listopada - Światowy Dzień Rzucania Palenia.
Podczas apelu przygotowanego przez uczniów kl. 2 "b", pod opieką p. Marty Orzołek, społeczność szkolna uzyskała informacje dot. mechanizmów uzależnienia od nikotyny, skutków zdrowotnych i społecznych palenia papierosów. Uczniowie zachęcali do zdrowego stylu życia, wolnego od jakichkolwiek używek.


11 listopada Święto Niepodległości oraz Dzień Patronów Szkół w Korycinie

Dnia 11 listopada 2009 r. w Zespole Szkół w Korycinie miała miejsce podniosła uroczystość, obchody Dnia Patronów Szkół: Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz "Solidarności". Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w intencji Ojczyzny oraz całej społeczności szkolnej. Następnie delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem J. Piłsudskiego. Więcej >>>


Październikowe konkursy
30 października  - w Szkole Podstawowej odbył się konkurs na najbardziej pomysłową dynię Halloween. Uczniowie przygotowali 20 prac. Konkurs zorganizowały p. Katarzyna Waśkiewicz i p. Katarzyna Lenkiewicz. Więcej >>>


29 października Uczniowie klas czwartych obejrzeli spektakl pt. „Pinokio” w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Wszystkich zachwyciła nowoczesna scenografia, baśniowe kostiumy, animacje komputerowe. Oryginalnie opowiedziane przygody drewnianego pajaca poruszyły wszystkich widzów.


Regulamin XI Edycji Konkursu Recytatorskiego "Przygoda z Poezją".  Więcej >>>


IX Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Leonardy Szubzdy. Regulamin >>>


Regulamin X Jubileuszowego Konkursu Wiedzy Biblijnej dla gimnazjalistów województwa podlaskiego p. h. "Szkoła jako centrum edukacji aksjologicznej". Więcej >>>


Nasi gimnazjaliści na XXIII Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ "Solidarność" w Białymstoku oraz ogólnopolskich obchodach 25 rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

W dn. 15 - 16 października 2009 r. na zaproszenie Patrona naszego gimnazjum, uczniowie klas I - II uczestniczyli w XXIII Krajowym Zjeździe Delegatów NSZZ "Solidarność" w Białymstoku oraz 25 rocznicy śmierci ks. Jerzego Popiełuszko. Więcej >>>


19 października - Ogólnopolska Konferencja ,,Edukacja aksjologiczna wyzwaniem i zadaniem dla szkoły w jednoczącej się Europie”.

Więcej >>>


14 października - Dzień Edukacji Narodowej.

Uroczystą akademią uczczono w Zespole Szkół w Korycinie Dzień Edukacji Narodowej. Były tańce w wykonaniu uczniów kl. IV, montaż literacki przygotowany przez klasy V, występy zespołu wokalnego, rap, skecze w wykonaniu uczestników Kółka Teatralnego
z Gimnazjum.
Pani Dyrektor dziękując wszystkim za trudną pracę, wręczyła nagrody najlepszym nauczycielom.
Po apelu odbyło się spotkanie kadry pedagogicznej z rodzicami.
Galeria zdjęć >>>


13 października - wycieczka  do Białostockiego Muzeum Wsi
Uczniowie klas czwartych wybrali się na wycieczkę do Białostockiego Muzeum Wsi w Jurowcach. Wzięli udział w festynie ,,Babie lato”. Uczestniczyli w pokazie rzemiosła kowalskiego, wyrobów garncarskich, pieczenia podpłomyków, tłoczenia oleju itp.


1 października - Europejski Dzień Języków Obcych
Scenki rodzajowe w wykonaniu uczniów klasy II "a", wręczenie nagród laureatkom konkursu p. h. "Moje miejsce na Ziemi" - to główne punkty apelu z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Więcej >>>


28 września - na uroczystościach w Sejmie.
Delegacja uczniów i nauczycieli uczestniczyła w uroczystościach X - lecia Towarzystwa Gimnazjów Poszukujacych z Małych Miast i Wsi. Spotkanie odbyło się w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Więcej >>>


24 września - wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Samorządy Uczniowskie w Zespole Szkół w Korycinie mają nowych przewodniczących. Zostali nimi: w Szkole Podstawowej - Magdalena Waszczeniuk z klasy 6 "b", w Gimnazjum - Adam Bienasz z 2 "b". Opiekunowie to: P. Katarzyna Waśkiewicz - w SP i P. Katarzyna Lenkiewicz w Gimnazjum.


17 września 2009 - 70 rocznica agresji sowieckiej na Polskę.

Programem patriotyczno - artystycznym upamiętniono w Zespole Szkół w Korycinie napaść sowiecką na Polskę w 1939 roku.
Po uroczystym apelu poczty sztandarowe i przedstawiciele klas udali się pod Pomnik Kombatantów, gdzie wspólnie z delegacją władz samorządowych i pracownikami Urzędu Gminy złożyli wiązanki kwiatów.


 

 

10 września 2009 - IX. Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku

 

 

 

 

 

 

W IX. Marszu Żywej Pamięci Polskiego Sybiru w Białymstoku wzięło udział około 13 tys. uczestników z całego kraju oraz z zagranicy ( Białorusi, Litwy i Ukrainy). Przede wszystkim członkowie Związku Sybiraków, kombatanci i młodzież. Wśród 262 pocztów sztandarowych maszerowały już tradycyjnie poczty naszych szkół. Więcej >>>

 

 


1 września 2009 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

Uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, rok w którym czeka nas wiele zmian, dotyczących realizacji nowej podstawy programowej.
Spośród zaproszonych gości do zebranych przemówił Wójt Gminy Korycin i wręczył nagrody laureatom konkursów organizowanych w ramach akcji "Zachowaj trzeźwy umysł".
Błogosławieństwa na nowy rok pracy udzielił ks. Dziekan.
W 70 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, uczniowie złożyli wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową Kombatantów Gminy Korycin.


19 czerwca - koniec roku szkolnego 2008/2009

Pożegnanie absolwentów Gimnazjum, uroczyste ślubowania, wręczenie nagród najlepszym uczniom, ... jeszcze tylko ostatnie  spotkanie z wychowawcami w klasach i już wakacje. Do zobaczenia we wrześniu JJJ


18 czerwca 2009 - zakończenie roku sportowego 2008/2009
Podsumowanie wyników sportowych, wręczenie nagród najlepszym sportowcom szkoły - ufundowanych przez Wójta Gminy Korycin, nagród laureatom i finalistom konkursów przedmiotowych, za najlepszą frekwencję i za inne osiągnięcia absolwentom klas VI SP i III Gimnazjum, występy zespołu tanecznego z klas III i wręczenie "nauczycielskich Oskarów" - to program uroczystego apelu kończącego rok sportowy 2008/2009. Galeria zdjęć>>>


8 - 9 czerwca 2009 - festyn rekreacyjno - sportowy p. h. "Zachowaj Trzeźwy Umysł".

W trwającym dwa dni festynie uczniowie SP i Gimnazjum rywalizowali w wieloboju sprawnościowym, składającym się z 10 dyscyplin. Najlepsi zdobyli tytuł Mistrza Sportu (P. Chojnowska i J. Szymański z SP, B Łukaszuk i K. Grzybowska z Gimnazjum) i otrzymali nagrody ufundowane przez GOPS w Korycinie.
Tradycyjnie festyn zakończył się  meczem piłki nożnej: Rodzice - Uczniowie (1 :6)

Więcej zdjęć>>>


3 - 4 maja - gminne obchody 218 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystą Mszą Św. za Ojczyznę i kombatantów rozpoczęły się gminne uroczystości święta Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie Zespołu Szkoły w Korycinie "Majowe Święto" uczcili prezentując przygotowane programy artystyczne, uczestnicząc w akademiach oraz rywalizując w rozgrywkach sportowych.

Program >>>>


 

29 kwietnia - akademia poświęcona "Dniu Ziemi".
Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Korycinie, pod opieką p. E. Siwickiej i p. Grażyny Myszkowskiej, przygotowali i zaprezentowali programy artystyczne związane z obchodzonym co roku  dnia 22 kwietnia "Dniem Ziemi".


18 kwietnia - Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej.

Na IV Hufcowym FPHiT w Lipsku gromadę zuchową z Zespołu Szkół w Korycinie reprezentowały dwa zespoły wokalne w składzie: dziewczęta - Julita Andrysewicz, Paulina Chwiecko i Edyta Gołko oraz chłopcy - Michał Wynimko, Patryk Redo, Filip Radulski i Robert Rutkowski. Oba zespoły zajęły pierwsze miejsca w swoich kategoriach.


18 kwietnia - IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej.
123 uczniów z 69 Szkół uczestniczyło w finale IX Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbył się w Zespole Szkół w Korycinie. Najlepszy wynik uzyskała Muczyńska Marta z Gimnazjum w Rudce.
Wyniki >>>


17 kwietnia - eliminacje powiatowe XXXII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego.
Drużyny Gimnazjum i SP w Korycinie uczestniczące w powiatowych eliminacjach Turnieju, rozegranych na terenie Zespołu Szkół Integracyjnych nr 2 w Sokółce, zajęły odpowiednio IV i VI miejsce. Zwyciężyły, w kategorii gimnazjów jak i szkół podstawowych, reprezentacje gospodarzy.


3 kwietnia - podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych
w gimnazjach.

W uroczystościach, które odbyły się w Publicznym Gimnazjum nr 2 w Białymstoku, w gronie 366 laureatów nie zabrakło również uczniów naszego Gimnazjum. Kasia Marcinkiewicz - laureatka z języka polskiego i Rafał Marcinkiewicz - z geografii, z opiekunami: p. Małgorzatą Glińską i p. Grażyną Myszkowską, odebrali z rąk Wicekurator Oświaty p. W. Ćwiklińskiej dyplomy gratulacyjne wraz z życzeniami dalszych sukcesów.


2 kwietnia  - egzamin po klasie szóstej.
38 uczniów klas szóstych SP w Korycinie przystąpiło w ubiegły czwartek do sprawdzianu kompetencji na zakończenie nauki w szkole podstawowej. Na temat stopni trudności sprawdzianu - zdania wśród uczniów są podzielone. Życzymy wszystkim 40 punktów J


2 kwietnia - X edycja konkursu "Przygoda z Poezją"

Więcej >>>


31 marca – Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego w Jasionówce.
31 marca w Gminnym Ośrodku Sportu i Turystyki w Jasionówce odbył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji ks. Jana Twardowskiego.
53 uczestników startowało w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła uczennica naszej szkoły – Natalia Matel.
III miejsce zajęła Sylwia Lengiewicz, a wyróżnienie otrzymała Barbara Skrzypko.
W kategorii gimnazjalistów wyróżnienie otrzymała Małgorzata Lengiewicz


29 - 30 -  31 marca 2009 - REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

  Program >>>

 


20, 23 marca - "pierwszy dzień wiosny" w naszej szkole.

W tradycyjnie obchodzonym przez uczniów "pierwszym dniu wiosny", zamiast wagarów, uczniowie wybrali zajęcia rekreacyjno - sportowe. Rywalizacja między klasami przebiegała w wielu dyscyplinach, w których każdy mógł popisać się pomysłowością, talentem i wiedzą. W SP zwyciężyła kl. 6b, przed 6a i 4a, w Gimnazjum - 3a, przed 3b i 1a.

Galeria zdjęć z imprezy >>>


4 marca 2009 - próbny egzamin szóstolkasistów.
Jak jesteśmy przygotowani do egzaminu po klasie VI? Odpowiedź na to pytanie otrzymamy wraz z ogłoszeniem wyników, tzw. egzaminu próbnego, który w ubiegłą środę pisało 39 uczniów naszej podstawówki.


26 lutego 2009 - Ogólnopolski Turniej Pożarniczy.
26 lutego b. r. w Zespole Szkół odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie wzięło udział 43 uczniów. Więcej>>>


24 lutego 2009 - VIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski utworów Leonardy Szubzdy pt. "Między milczeniem a krzykiem".

Więcej>>>


21 lutego - Dzień Myśli Braterskiej

Delegacja  17 Gromady Zuchowej ,,Krasnoludkowy Ród” wyjeżdżała do Sokółki na obchody Hufcowego Dnia Myśli Braterskiej. Udział w spotkaniu umożliwił nawiązanie nowych znajomości oraz przyczynił się do integracji środowiska harcerskiego.


12 lutego 2009 - wywiadówka śródokresowa.

Porządek spotkania >>>


Program zajęć w czasie ferii zimowych 2009 (26 stycznia - 5 lutego 2009 r.) w ramach otwartej szkoły. Program >>>


20 -21 stycznia - dyskoteki choinkowe A.D. 2009

Na wspólną dyskotekę choinkową, gimnazjaliści zostali zaproszeni przez uczniów z Gimnazjum w Czarnej Wsi Kościelnej. Z opowiadań uczestników wynika, że zabawa była świetna.
Uczniowie SP następnego dnia bawili się w naszej szkole równie dobrze.

Choinka w klasach I - III SP odbędzie się po feriach.


14 - 16 stycznia 2009 - czas "próby".

Testem z przedmiotów humanistycznych 45 uczniów klas III rozpoczęło tzw. egzamin próbny. Jutro przedmioty matematyczno - przyrodnicze, a w piątek - język angielski. Wyniki sprawdzianu pozwolą określić, w jakim stopniu jesteśmy już przygotowani egzaminu na zakończenie nauki w gimnazjum.


5 stycznia 2009 - "Gore Gwiazda Jezusowi" - Jasełka 2008.

Fantastyczny spektakl Jasełek w wykonaniu uczniów Gimnazjum i klas I - III SP, mogliśmy obejrzeć w przedświąteczny piątek.
5 stycznia "artyści" zaprezentowali się po raz drugi, tym razem rodzicom i innym zaproszonym gościom. Wszyscy byli zachwyceni. Widowisko przygo
tował ks. Adam Bułatewicz wraz z p. E. Rudzińską i A. Stankiewicz. Brawo!

 

Więcej zdjęć >>>