Strona główna<<<2006>>>2007>>>2008>>>2009>>>2010>>>2011<<<2012<<<2013<<<2014<<<2015<<<2016<<<2017

SZOPKI  BOŻONARODZENIOWE

W XII Podlaskim Przeglądzie Szopek Bożonarodzeniowych uczestniczyły prace przygotowane przez Andrzeja Kowalewskiego i Adama Stachelka, uczniów klas pierwszych naszego gimnazjum.


Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku życzą pracownicy i uczniowie Zespołu Szkól w Korycinie.


21 grudnia 2006 r. - uczestniczyliśmy w "Gwiazdkowym Turnieju Piłkarskim" o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły. Drużyny składały się z chłopców, grających w I-szej połowie i dziewczyn, które grały drugą część meczu.
Klasyfikacja:
1. Klasa III "b"
2. Klasa I "a"
3. Klasa II "b"
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach oraz grę fair-play. Serdecznie dziękujemy nauczycielom w-f za organizację zawodów.


13 grudnia 2006 r. -  odbyły się w naszym gimnazjum wojewódzkie obchody 25-lecja wprowadzenia stanu wojennego. Gościliśmy wielu wybitnych działaczy organizacji związkowych, powiatowych i lokalnych władz samorządowych, historyków.
Uczniowie wzięli udział w lekcji żywej  historii z udziałem uczestników wydarzeń sprzed 25 lat, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny dotyczący powstania "Solidarności"
Uroczystościom towarzyszyło otwarcie wystawy "Solidarność w latach 1980-1989".


1 grudnia 2006 r. - pożegnaliśmy NASZEGO dyrektora. Po 6 latach kierowania Zespołem Szkół w Korycinie, Pan Tadeusz Ciszkowski obejmie teraz stanowisko Burmistrza Dąbrowy Białostockiej. Dziękujemy za te wszystkie lata wspólnej pracy i życzymy dalszych sukcesów.


22 listopada 2006 r. – uczniowie gimnazjum bawili się na dyskotece andrzejkowej.

 

21 listopada 2006 r. – uczniowie szkoły podstawowej bawili się przy wróżbach i dyskotece andrzejkowej.


17-20 listopada 2006 r. – delegacja uczniów i nauczycieli (17 osób) gimnazjum przebywała w Gimnazjum Nr 6 w Mołodecznie (Białoruś) w ramach realizacji projektu „Od samorządu uczniowskiego do samorządu obywatelskiego”.


13 listopada 2006 r. – szkoła podstawowa gościła Szkołę Podstawową Nr 49 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia w Białymstoku. Wspólnie obchodzono koryciński dzień patrona szkoły za pomocą rywalizacji sportowej, konkursów wiedzy i plastycznych o patronie obu Szkół.


11 listopada 2006 r. – uczniowie Zespołu Szkół uczestniczyli w gminnych obchodach Święta Niepodległości.


27 października 2006 r. – uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum wzięli udział w ostatniej sesji Rady Gminy Korycin, na której przewodniczący Rady Gminy oraz Wójt Gminy Korycin wręczyli uczniom nagrody za realizację programu „Zachowaj Trzeźwy Umysł".


24 października 2006 r.  – uczniowie klas I szkoły podstawowej i gimnazjum złożyli ślubowanie. Obiecali być pilnymi i prawymi uczniami. Dyrektor Zespołu Szkół dokonał pasowania na ucznia podstawówkowiczów i gimnazjalistów. Rodzice uczniów klas I szkoły podstawowej wręczyli swoim pociechom rogi obfitości na prognozę przyszłych sukcesów szkolnych. Gimnazjaliści po południu mieli dyskotekę otrzęsinową wraz z grami i zabawami.

15 października 2006 r. – w Zespole Szkół obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystym apelu miały miejsce życzenia dla nauczycieli oraz część artystyczna. Dyrektor Zespołu wręczył nauczycielom nagrody za pracę w poprzednim roku szkolnym. Po południu Rada Pedagogiczna została zaproszona przez Wójta Gminy Korycin do Urzędu Gminy. W czasie spotkania Wójt podziękował nauczycielom za ich prace oraz wręczył swoje nagrody.


9 października 2006 r. – uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej bawili się na pierwszej tegorocznej dyskotece. 


2 października 2006 r. – uczniowie gimnazjum wybierali przewodniczącego samorządu uczniowskiego. Została nią Urszula Andrysewicz z klasy IIIB.

 


29 września 2006 r. – uczniowie szkoły podstawowej apelem uczcili Europejski Dzień Języków.


28 września 2006 r. – uczniowie wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata 2006”. Uprzątnęli ze śmieci korycińskie ulice, otoczenie szkoły i zalewu, wiele wiejskich dróg oraz okoliczne laski.

 


27 września 2006 r. – w Zespole Szkół zorganizowano Dzień Tradycji w czasie którego uczniowie zapoznali się obróbką lnu i wytwarzaniem z niego ubrań. Mieli również okazję skosztowania tradycyjnych wyrobów kulinarnych przygotowanych przez rodziców. Zaprezentowano również przygotowana przez uczniów broszurę pt.: ”Z babcinej kuchni”, stanowiącej zbiór tradycyjnych lokalnych przepisów kulinarnych.

 


26 września 2006 r. – gimnazjalny Szkolny Klub Europejski zorganizował Dzień Francuski.


21 września 2006 r. – został wybrany nowy samorząd uczniowski szkoły podstawowej, Przewodniczącą samorządu została Izabela Andrysewicz z klasy IV A.


4 września 2006 r. – rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2006/2007. W szkole podstawowej uczy się 238 uczniów i pracuje 28 nauczycieli, w gimnazjum uczy się 141 uczniów i pracuje 22 nauczycieli. Uczymy się trzech języków obcych: od klasy I szkoły podstawowej – języka angielskiego, od klasy IV szkoły podstawowej – języka rosyjskiego, od klasy I gimnazjum – języka niemieckiego.


21-26 sierpnia 2006 – w gimnazjum gościło 15 uczniów z gimnazjum w Mołodecznie z trzema opiekunami. Wspólnie był realizowany projekt „Od samorządu uczniowskiego do samorządu obywatelskiego” sfinansowany przez Fundację Edukacją dla Demokracji w ramach Programu „Przemiany w Regionie – RITA”.